فهرست

اتفاقی ویژه: کاپیتان آندو سرانجام صدتایی شد

آی اسپورت- تیموریان با احتساب بازی با قطر، 99 بازی برای تیم ملی انجام داده بود که با بازی امروز برابر چین او هم مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، جلال حسینی و جواد نکونام وارد باشگاه صدتایی‌ها شد. فهرست 10 بازیکنی که بیشترین بازی‌های ملی را در دنیا انجام داده‌اند به صورت زیر است:
۱- احمد حسن از مصر ۱۸۴ بازی ملی (از ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۲)۲- کلودیو سوآرس از مکزیک ۱۷۷ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۶)۳ – محمد الدعایه از عربستان ۱۷۶ بازی ملی (از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶)۴- حسام حسن از مصر ۱۶۹ بازی ملی (از ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۶)۵- ایوان اورتادو از اکوادور ۱۶۷ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰)۶ – ویتالیس آستافیفس از لتونی ۱۶۵ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰)۷- کوبی جونز از آمریکا ۱۶۴ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴)۸- عدنان الطالیانی از امارات ۱۶۱ بازی ملی (از ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۷)۹- سامی الجابر از عربستان ۱۵۷ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۶)۱۰- مارتین ریم از استونی ۱۵۶ بازی ملی (از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹)

در این فهرست علی دایی از ایران با ۱۴۹ بازی ملی که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ انجام داده در رده ۱۴ قرار دارد. جواد نکونام با ۱۳۴ بازی ملی در رده ۳۵ و علی کریمی با ۱۲۷ بازی در رده ۵۷ قراردارند. مهدی مهدوی کیا نیز با ۱۱۰ بازی ملی در رده ۱۴۵ جای گرفته است.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-09-06 16:37:15
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر