فهرست

برانکو: قبل از دربی، یک دربی دیگر داریم که بازی با تراکتور است

آی اسپورت-  امروز سالگرد برد شش گله پرسپولیس برابر استقلال بود. همین مناسبت باعث شد تا پرسپولیسی‌ها دور هم جمع شوند و خاطرات آن روز تاریخی را زنده کنند. صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ در این جشن را می‌خوانید:

* روز هوادار را تبریک می‌گویم و به نظرم جشن ساماندهی خوبی شده بود و جا دارد به مسئولان باشگاه پرسپولیس تبریک بگویم که چنین هوادارانی دارد.* هر زمان ما نتیجه گرفتیم با ما یار بودند و هر زمان که نتیجه نگرفتیم، حمایت‌مان کردند. من اگر تیمم نتیجه نگیرد از این هواداران خجالت می‌کشم و غمگین می‌شوم. به نظرم باشگاه بدون هوادار، باشگاه نیست.* نفراتی مثل زادمهر، پروین، کلانی و... بسیار تاریخ‌ساز بودند و من خوشحال هستم در باشگاهی کار می‌کنم که این نفرات تاریخ ساخته‌اند.
* طبیعی است که نتایج خوب تاریخ یک باشگاه را می‌سازد، هدفم این است که دانش را در اختیار باشگاه قرار بدهم و تمام خواسته‌های هواداران را پیاده کنم. ما امسال در سه جبهه می‌جنگیم، اول لیگ، دوم جام حذفی و سوم لیگ قهرمانان آسیا، اما نتیجه‌ای که بیش از 36 سال پیش اتفاق افتاده، ارزشمند است، ولی از طرف دیگر باید به رقبا و ورزشکاران دیگر هم احترام بگذاریم.

* دربی بازی خاصی است که یادم می‌آید دو سال پیش پرسپولیس برای بقا می‌جنگید، برخلاف استقلال که برای قهرمانی تلاش می‌کرد، اما هر دو بازی را پرسپولیس برد. این بازی خاص است و نمی‌شود گفت کدام تیم برنده می‌شود، دلیلی ندارد بگوییم تیمی که بهتر است بازی را می‌برد. این افتخاری بزرگ است که هر کسی جزئی از باشگاهی باشد که برنده دربی می‌شود، اما ما قبل از دربی، یک دربی دیگر داریم که آن هم بازی با تراکتورسازی است.

* من اصلاً نگران نیستم، چون مطمئن هستم بحث امنیت ورزشگاه قابل کنترل و تأمین است، ولی از طرف دیگر می‌دانم شرایط برای هر دو تیم یکسان است، ولی باید بپذیریم که به جای 50 هزار نفر، 5 هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند.
* ملی پوشان مطمئناً می‌توانند به ما کمک کنند، اما طبیعی است که آنها تغییر اب و هوا داده‌اند و به خاطر شرایط طولانی‌مدت پرواز، شرایط‌شان با بازیکنان دیگر فرق کند. از طرفی زیاد هم وقت استراحت نداریم.

* خیلی جالب نیست در مورد رفیعی حرف بزنم، چون او بازیکن تراکتورسازی است و با تیمش قرارداد دارد، نه او و نه هر بازیکن دیگری که شایعه‌اش مطرح می‌شود، نباید به پرسپولیس و ما مرتبط شود. من نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا درآمده، ولی فقط این را می‌دانم که رفیعی با تراکتورسازی قرارداد دارد.


کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-09-06 16:31:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر