فهرست

گزارش آماری؛ خشن‌های ایرانی در راه جام جهانی

آی اسپورت- تیم ملی در دومین بازی خود در مقدماتی جام جهانی 2016 امروز در یک بازی نسبتا کم رخوردتر از بازی قبلی خود، توفق شد 1 امتیاز از چین کسب کند و دست پر به کشور برگردد. خط دفاع ایران یکی از کم نقص ترین دوران خود را در این رقابت‌ها پشت سر می‌گذارد و بعد از برگزاری دو بازی ایران هنوز گلی دریافت نکرده است. خشونت بارز مدافعان و سایر بازیکنان ایران که نقطه قوت ملی‌پوشان ایران برای بسته نگه داشتن دروازه است، به خوبی در آمارها هم قابل مشاهده است. طبق آمار، بعد از برگزاری دو بازی مقدماتی، ملی‌پوشان ایران خشن‌ترین بازیکنان در آسیا هستند! البته از نظر دریافت کارت زرد، تنها کره‌جنوبی از ایران کارت بیشتری دریافت کرده اما بررسی خطاهای مرتکب‌شده تمام 12 تیم برتر آسیا، نشان می‌دهد بازیکنان ایران، غلدرترین و خشن‌ترین بازیکنان در راه روسیه 2018 هستند.

به طور میانگین دوازده تیم این دوره در هر بازی 12 خطا مرتکب شده‌اند. البته باید گفت خطاهای فراوان بازیکنان ایران در دو بازی باعث شده این آمار تا این حد برسد. ملی‌پوشان ایران در بازی با قطر 20 خطا مرتکب شده‌اند و در بازی امروز برابر چین هم 15 خطا. این 35 خطا در دو بازی و دریافت مجموعا چهار کارت زرد باعث شده تا فراتر از میانگین کل، میانگین ایران 17.5 خطا باشد! بعد از ایران، عراق مجموعا 29 خطا مرتکب شده و همانند ایران چهار کارت دریافت کرده است. بازیکنان عربستان و کره جنوبی هم با 28 خطا در رده سوم خشن‌ترین‌ها هستند. عربستانی‌ها در هر بازی خود دو کارت زد دریافت کردند تا آن‌ها هم مجموعا چهار بار کارت زرد گرفته‌باشند. اما کره‌ای‌ا هم در بازی اول دو کارت و در بازی امروز برابر سوریه سه بار کارت زرد دریافت کردند تا با مجموع پنج کارت از این لحاظ از بقیه تیم‌ها جلوتر باشند.

هنوز دو بازی هفته‌ی دوم رقابت‌ها برگزار نشده است. اما بررسی میزان خطاهای مرتکب‌شده در هفته‌ی اول 4 تیم باقی‌مانده، نشان می‌دهد آمار پرخطاترین بسیار بعید است از چنگ ایران خارج شود! نکته‌ی جالب در میان دوازده تیم حاضر مربوط به تایلندی‌ها است که میانه‌ی خوبی با چاشنی خشونت ندارند. آن‌ها در بازی اول فقط 2 خطا و در بازی امروز 9 خطا مرتکب شده‌اند تا مجموعا فقط 11 خطا کرده‌باشند؛ چیزی در حدود کمتر از یک سوم خطاهای ایران!

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-09-06 19:09:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر