فهرست

سوال روز: ایران می‌تواند به انتخاب ویلیامز اعتراض کند؟

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش پس از بازگشت به ایران از انتخاب بنجامین ویلیامز داور استرالیایی که قضاوت بحث برانگیزی را دیدار ایران و عراق در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا داشت برای دیدار با ازبکستان خبر داد و خواستار اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به این موضوع شد. حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند به این انتخاب اعتراض کند یا نه. محمد فنایی کارشناس داوری ایران در این باره می‌گوید:« مسئولان برگزاری بازی ها با بررسی همه جوانب این داور را انتخاب کرده‌اند. اگر یک داور عرب را برای بازی با ازبکستان انتخاب می‌کردند باز هم ما اعتراض می‌کردیم. از طرفی استرالیا در گروه ایران و ازبکستان نیست و به همین دلیل او را انتخاب کردند. از طرفی معتقدم انتخاب ویلیامز به نفع ماست چرا که او اگر یک بار در حق ایران اشتباه کرده باشد، این بار می آید که اشتباه دوم را نکند.»
 
او درباره اینکه آیا علی کفاشیان به عنوان عضوی از هیات رییسه AFC می تواند برای انتخاب نشدن این داور لابی کند می‌گوید: «ممکن است لابی کند اماAFC  یا فیفا کاری نمی‌کنند که این رفتارها به بدعت تبدیل شود. در لیگ ایران هم مدیران به انتخاب یک داور اعتراض می‌کنند اما باز هم کمیته داوران کار خود را می کند. در هر حال AFC و فیفا فقط به سلامت داور اهمیت می‌دهند و با توجه به اینکه بازی در ازبکستان برگزار می‌شود اعتراض ایران بی فایده است و ما نمی توانیم از قضاوت او جلوگیری کنیم.»

کد خبر:9402
  ۵  
آی اسپورت
2016-09-07 11:40:22
نظر دهید
۵ نظر
کاکه
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۴۴
فعلا که ما داریم نان داوریو میخوریم دو قرت و نیم آقای کیروش باقیست
ادموند
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۴۹
داوری فعلا تا اینجای کار به سود ما بوده!!!!
به جا اعتراض و فحاشی به ویلیامز ...به جهانبخش ،دژاگه ،محمدی،امیری ، حاج صفی آموزش سانتر کردن یاد بدید..
از الان دنبال بهانه نباشید
امید
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۴۲
100% باید اعتراض کند و به طور رسانه ای روی این موضوع مانور بدهد حتی اگر منجر به تغییر داور نشود روی عملکرد داور تأثیر دارد.
برزو
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۲۸
حرکت ناشیانه ی مهرداد پولادی دلیل حذف ایران از جام ملت ها بود نه قضاوت داور!! // گنه کرد در شوش اهنگری زدند در بلخ گردن مسگری
-
پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۰۸
خداوکیلی چقد بی وجدان هستیم ما پولادی حقش اخراج بود و اخراجم شد ویلیامز چشه . بابا کیروش همیشه دنبال توجیه. حتمن سر بازی چین گفته اگر داور پنالتی سید جلال رو بازیکن چین میگرفت ما برنده میشدیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر