فهرست

ایده جدید کی‌روش برای تیم ملی: دفاع چپ چرخشی؟

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش در دو بازی ابتدایی ایران در انتخابی جام جهانی با قطر و چین، از دو ترکیب کاملا متفاوت استفاده کرد. بخشی از تغییرات او اجباری بودند اما بعضی تغییرات، بر اساس شرایط بازی انجام شدند. یکی از این تغییرات در سمت چپ دفاع تیم ملی بود. احسان حاج‌صفی، دفاع چپ تیم ملی مقابل قطر از ترکیب خارج شد و میلاد محمدی جای او را گرفت. دلیل این تغییر، اشتباهات پرتعداد حاج‌صفی در دفاع بود. محمدی بر خلاف حاج‌صفی، در دفاع عملکرد خوبی داشت اما زمان نفوذ، حتی یک بار هم نتوانست با سانترهایش مهاجمان تیم ملی را تغذیه کند.

به نظر می‌رسد کی‌روش، بعد ناامیدی از بازگشت پولادی مجبور است مدافع چپ تیمش را بر اساس شرایط بازی انتخاب کند. احسان حاج‌صفی، در حملات نقش موثری دارد و در دفاع پراشتباه است. گزینه‌هایی مثل محمدی و انصاری هم در دفاع مطمئن هستند اما توانایی کمک به خط حمله را ندارند. با این ایده جدید، در بازی‌هایی که تیم ملی قصد فشار روی دروازه حریف را دارد، حاج‌صفی دفاع ثابت کی‌روش خواهد بود و در بازی‌هایی که مثل دیروز تیم ملی قصد دارد محتاطانه‌تر بازی کند، میلاد محمدی یا محمد انصاری در این پست به میدان می‌روند.

کد خبر: 9403
  ۴  
آی اسپورت
2016-09-07 18:14:08
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۱۷
تمام سانترهای حاج صفی توی اوت بود... حاج صفی در حال حاضر ضعیفترین ملی پوش ایرانه حتی از شجاعی هم بدتر. حتی نورافکن استقلال از این بهتره
pers
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۲۱:۵۵
کی روش داره حق سه نفر رو توی تیم ملی میخوره محسن مسلمان امید ابراهیمی و محمد انصاری واقعا یعنی اینا ظلمه بشینن روی نیمکت یا حتی دعوت نشن!!!!!!!!!
-
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۰۶
انصاری و آقایی خیلی از این دوتا بهترن
-
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۲۳
انصافاً کجاى اروپا بازى کرد این حاج صفى واقعاً این همه پس روى در یه فصل نوبره...، احسان حاج صفى در بازى با قطر حتى یه سانتر درست نتونست انجام بده ضمن اینکه تو فاز دفاعى قطرى ها سوراخ دعا رو پیدا کرده بودن و جناح چپ ایران رو تبدیل به اتوبان کرده بودن من موندم که اصلاً واسه چى کیروش ایشان رو در تیم ملى حفظ کرد و یکماه تو ایتالیا چى از احسان دید که سروش رفیعى و کامیابى نیا رو کنار گذاشت و حاج صفى و شجاعى رو حفظ کرد بعد تیم یه بازیساز نداره که فورواردش و هافبک هاى چپ و راست رو در فاز حمله تغذیه و حمایت کنه ... افسوس چونکه اقاى کیروش لیگ ایران رو نمى بینند البته از لیگ ابتداى کار دعوت میشن ولى اخرش همون اسامى تکرارى که بیشترین نزول فنى و بدنى رو داشتن این مدت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر