فهرست
درباره بازیکنان ازبکستان/ دار و دسته معروف ها
درباره بازیکنان ازبکستان/ دار و دسته معروف ها

درباره بازیکنان ازبکستان/ دار و دسته معروف ها

آی اسپورت- 7 بازیکن ازبکستان از لیست 23 نفره این تیم که برای بازی برابر ایران و چین به تیم ملی دعوت شده اند، در جایی غیر از کشورشان بازی می کنند.

ایگور سرگئی اف و ایگور کریمتس در چین هستند و پیراهن بیجینگ گوان را می پوشند. دومی همان مدافعی است که تک گل ازبک ها را وارد دروازه قطر کرد. اولی هم مهاجم جوان و 23 ساله ای است که تقریبا در هر 3 بازی ملی یک گل زده. انزر اسماعیل اف هم در چین بازی می کند ولی برای تیم چانگ چون.

دو بازیکن در لیگ روسیه حضور دارند؛ اودیل احمداف که کاپیتان تیم ملی هم هست در کراسنودار و ویتالی دنیس اف در لوکوموتیو مسکو. احمداف شاید به دلیل مصدومیت بازی با ایران را از دست بدهد. دنیس اف هم با آن موهای بلند و بلوند در سمت چپ مدافع خوبی است.

سردار رشیداف در الجیش قطر بازی می کند. او را می توان ستاره جدید ازبکستان نامید. او که با شماره 10 بازی می کند، یک بازیکن هجومی خلاق به حساب می آید که در جام ملتها خودش را ثابت کرد. سردار ازبک ها در 33 بازی ملی 11 گل زده است.

و الکساندر گینریخ در اوردوباسی قزاقستان. گینریخ سالهاست در تیم ملی حضور دارد و همیشه هم بازیکن خطرناکی بوده است. او در اولین بازی ازبکستان، تک گل 3 امتیازی بازی را وارد دروازه سوریه کرد. 31 گل در 90 بازی ملی کارنامه بدی نیست. گینریخ با زدن 4 گل دیگر از ماکسیم شاتسکیخ عبور کرده و برترین گلزن ملی تاریخ فوتبال ازبکستان می شود.

جز این نفرات، مردان مشهور دیگری مثل الکساندر لوبانوف (دروازه بان سابق پرسپولیس که درون دروازه تیم ملی کشورش به طرز عجیبی می درخشد)، استانیسلاو آندری اف، جسور حسن اف، سرور جپاراف (مغز متفکر و همه کاره ازبکستان در مرکز زمین که سابقه انتخاب به عنوان بهترین بازیکن سال قاره آسیا را هم دارد. او در حال حاضر با 118 بازی ملی دومین بازیکن ازبکستان از نظر بازی ملی است و برابر ایران به تیمور کاپادزه می رسد) و الدور شومودوراف هم در ازبکستان حضور دارند.

۲    
آی اسپورت
2016-10-03 19:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر