فهرست

ایران- ازبکستان، تقابل لوبانف با بیرانوند

آی اسپورت- علیرضا بیرانوند و الکساندر لوبانوف از نیم فصل سال گذشته تقابل‌های جالبی با یکدیگر داشته‌اند. نیم فصل لیگ پانزدهم که پرسپولیس از ناحیه دروازه‌بان آسیب‌های شدیدی دیده بود، مسوولان این باشگاه به دنبال جذب علیرضا بیرانوند رفتند. در حالی که این دروازه‌بان به شدت راضی به حضور در جمع سرخپوشان بود، مسوولان نفت مخالفت ‌کردند اما درست در روزی که قرار بود مذاکره نهایی انجام شود و احتمال صدور رضایتنامه بیرانوند توسط مدیران نفت زیاد شده بود، ناگهان الکساندر لوبانوف دروازه‌بان تیم ملی ازبکستان به ایران آمد و با پرسپولیس قرارداد بست تا حضور بیرانوند منتفی شود.

لوبانوف در نیم فصل حضورش در پرسپولیس عملکرد خوبی برجای نگذاشت و انتقادهای زیادی را متوجه خود کرد. روزی که علیرضا بیرانوند از نفت تهران به پرسپولیس ملحق شد، مشخص بود که برانکو ایوانکوویچ او را برای دروازه‌بان اولی و دریافت پیراهن شماره یک به تیمش آورده است. پس از محرومیت سوشا مکانی و حضورش در فوتبال نروژ، لوبانوف در پرسپولیس ماند اما حضورش دوامی نداشت و وقتی متوجه شد باید به‌عنوان دروازه‌بان ذخیره بیرانوند در جمع سرخ‌ها باشد، تصمیم به جدایی گرفت. او دوباره راه لیگ کشورش را پیش گرفت تا جایگاه خود در تیم ملی ازبکستان را از دست ندهد و بتواند در تیمی باشد که بازی کند.

به نوعی می‌توان گفت رقابت میان بیرانوند و لوبانوف در پرسپولیس را دروازه‌بان ایرانی برد؛ بیرانوند ماند و فیکس تیم ملی ایران شد و لوبانوف رفت تا همچنان به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی ازبکستان فعالیت کند.

رقابت این دو دروازه‌بان اما به همین جا ختم نمی‌شود. لوبانوف و بیرانوند در دو بازی گذشته تیم‌های ملی ایران و ازبکستان، هیچ توپی از خط دروازه‌شان عبور نکرده و عملکرد نسبتا مناسبی از خود برجای گذاشته‌اند. آنها در سومین بازی روبه روی یکدیگر می‌ایستند. بازی ایران و ازبکستان که روز 15 مهرماه برگزار می‌شود، به نوعی زمان تسویه حساب بیرانوند و لوبانوف است. این دو دروازه‌بان انگیزه زیادی دارند تا بار دیگر توانایی‌های فنی خود را نشان دهند و برای موفقیت تیم‌های‌شان بجنگند.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2016-09-08 16:37:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر