فهرست

برد دقیقه نودی سیاه جامگان در تبریز / تعویض طلایی دایی فرهاد

آی اسپورت - سیاه جامگان در خانه گسترش فولاد، به یک برد ارزشمند دست پیدا کرد. تک گل این مسابقه روی یک ضدحمله در دقیقه 3+90 و با ضربه سیف اللهی از روی سر فرناندو دخسوس به ثمر رسید تا سیاه‌جامگان دومین برد این فصل را به دست بیاورد و 8 امتیازی شود. گسترش هم در ادامه نتایج ضعیف دومین شکست این فصل را نیز کسب کرد و 3 امتیازی باقی ماند.


هفته پنجم لیگ شانزدهم، جمعه 19/06/95
ساعت 17:30، ورزشگاه بنیان دیزل تماشاگر : 200 نفر
داور: حمید حاج ملک        کمک ها: محمدرضا منصوری، اسد حاج محمد


گسترش فولاد
فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، مسعود ابراهیم زاده، بابک حاتمی ، مگنو باتیستا، مصطفی اکرامی، محمدرضا خلعتبری(85 علی ارجمندیان)، محمد امین درویشی(67 یوسف سیدی)، داریوش شجاعیان و لوسیانو پریراسرمربی: فراز کمالوند

سیاه جامگان
محمد ناصری، محمدرضا خانزاده، میثم حسینی، محسن آقایی(46 مصطفی احمدی)، رضا شربتی، حسین بادامکی(46 سعید دقیقی)، پیام ملکیان، ایوب کلانتری، حمیدرضا علی عسگری، و عباس عسگری(81 روح الله سیف اللهی)سرمربی: فرهاد کاظمی


اخطار
رضا شربتی(36) از سیاه جامگان


شرح گل
صفر ـ یک (سیاه‌جامگان): در دقیقه 3+90 روح‌الله سیف‌اللهی بازیکن تعویضی سیاه‌جامگان با فراری به پشت مدافعان در موقعیتی خوب صاحب توپ شد و با یک ضربه نرم توپ را به درون دروازه گسترش فرستاد و باعث پیروزی تیمش در آخرین ثانیه‌های بازی شد.


اتفاق ویژه
روح‌الله سیف‌اللهی وینگر سرعتی سیاه‌جامگان که در پی مشکلات ابتدای فصل در آستانه جدایی از این تیم قرار داشت، با بازگشت به موقع به جمع شاگردان فرهاد کاظمی در این بازی حساس خارج از خانه عالی کار کرد و با استفاده از غفلت مدافعان حریف دومین پیروزی فصل را برای تیمش به ارمغان آورد.


بهترین بازیکن
پیام ملکیان هافبک چپ سیاه‌جامگان نمایش خوبی در این بازی داشت همچنین محمد ناصری دروازه سیاه جامگان هم خوب کار کرد. این در حالی است که ستاره‌های گسترش کماکان پایین‌تر از حد انتظار بازی می‌کنند.


شرح بازی
گسترش فولادی هها از حملات پیاپی خود روی دروازه سیاه جامگان نتوانستند نتیجه ای بگیرند تا در نهایت بدون گل نیمه اول را به اتمام برسانند. همانطور که قابل پیش بینی بود بازی با حملات گسترشی ها آغاز شد و این تیم از همان دقایق ابتدایی حملات خود را روی دروازه مشهدی ها آغاز کردند و با حرکات هجومی خلعتبری و پریرا و پوشش دیگر بازیکنان این تیم به دنبال باز کردن دروازه حریف خود بودند اما هر بار به دلایلی موفق به این کار نشدند، البته سیاه جامگان نیز که تلاش داشت نیمه اول را با تساوی به پایان برساند چشم به ضدحمله های خود و حرکات درویشی داشت و بدش نمی آمد تا در این میان بتواند دروازه خسوس را نیز باز کند که البته در این میان چند بار هم موفق به خطرسازی روی دروازه حریف شد. در نهایت نیمه اول با حملات بی وقفه گسترش فولادی بدون گل به اتمام رسید و مدافعان و دروازه سیاه جامگان را باید موفق ترین بازیکنان حاضر در میدان دانست که عملکرد موفقی داشتند و مانع از گلزنی حریف شدند. باید دید در نیمه دوم فراز کمالوند و فرهاد کاظمی چه تدبیری برای تیم خود خواهند اندیشید تا در نهایت بتوانند به خواسته خود از این بازی برسند.


لحظات حساس
دقیقه 9 – حرکت پریرا و نفوذ در عرض و بین مدافعان سیاه جامگان، مهاجم برزیلی را در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه این بازیکن توسط ناصری مهار شد.دقیقه 11 – همکاری خلعتبری و پریرا از جناح راست موقعیت خطرناکی روی دروازه مشهدی ها ایجاد کرد اما این توپ به کرنر رفت.دقیقه 12 – کرنر ارسالی تبریزی ها بازهم روی دروازه سیاه جامگان ایجاد خطر کرد اما ضربه ابراهیم زاده با فاصله کمی به بیرون رفت.دقیقه 17 – حرکت زیبای درویشی از جناح راست با ضربه دقیق او از زاویه بسته ادامه یافت اما این توپ را بابک حاتمی از صحنه دور کرد.دقیقه 18 – حمله دیگری از گسترشی ها با ضربه بازیکنان این تیم آغاز شد اما شوت محکم مهاجم این تیم توسط دروازه بان سیاه جامگان مهار شد.دقیقه 19 – پاس دیدنی خلعتبری از بین مدافعان حریف عبور کرد و در حالی که بازیکنان مشهدی اعتقاد به آفساید داشتند محمد امین درویشی ضربه خود را به سوی دروازه سیاه جامگان که این توپ توسط مدافعان این تیم دور شد.دقیقه 30 – حرکت پریرا بین مدافعان سیاه جامگان با ضربه محکم او ایجاد موقعیت کرد اما این توپ با واکنش دیدنی ناصری دور شد. دقیقه 35 – حمله دیگری از گسترشی ها بازهم دروازه ناصری را با خطر روبرو ساخت اما ابراهیم زاده نتوانست از این فرصت استفاده کند.دقیقه 42 – ارسال بلند گسترشی ها با ضربه سر پریرا دروازه حریف را به شدت به خطر انداخت اما جایگیری بسیار خوب ناصری و واکنش او باعث شد تا این موقعیت نیز از دست برود. دقیقه 45 – نفوذ دیگری از تبریزی ها و ارسال بلند اکرامی از جناح چپ روی دروازه ناصری خطرساز شد اما بازیکنان گسترش فولاد نتوانستند از آن سودی ببرند.دقیقه 83 – داریوش شجاعیان یکی از معدود موقعیت های نیمه دوم این دیدار را پدید آورد و ضربه خود را به سوی دروازه حریف زد اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.دقیقه 85 – گسترشی ها با حرکت خود توپ را به محوطه جریمه سیاه جامگان رساندند و باتیستا در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.دقیقه 90 – شوت دیدنی باتیستا از راه دور با واکنش استثنایی ناصری به کرنر رفت.


حاشیه
*تعداد بسیار کمی از هواداران فوتبال در تبریز از این بازی دیدن کردند.*محمدرضا منصوری یکی از کمک داوران حاضر در بازی فینال المپیک پیش از آغاز این بازی مورد تقدیر واقع شد.*همه عکاسان حاضر در ورزشگاه پشت دروازه تیم سیاه جامگان قرار گرفتند.*میثم حسینی و ایوب کلانتری که پیش از این سابقه بازی در تیم گسترش فولاد را دارند قبل از آغاز بازی به سراغ نیمکت تیم سابق خود نرفتند.*پزشکیان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در ورزشگاه بنیان دیزل از این بازی دیدن می کند.


کد خبر: 9403
     
آی اسپورت
2016-09-09 18:34:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر