فهرست

دربی منچستر / اینفوگرافیک: بلیند معلمِ بایی

آی‌اسپورت – بین تمام مدافعین لیگ برتر در سه بازی اول لیگ، تنها کرتیس دیویس (8.49) از هال سیتی و اسکات دن (7.53) از کریستال پالاس نمره‌یِ هواسکورد بالاتری از بلیند (7.52) گرفته‌اند. بلیند با استفاده از ناآماده بودن کریس اسمالینگ، مدافعی که فصل پیش کنارش به شکل مشترک بهترین خط دفاعی لیگ (35 گل خورده) را ساخته بود، در آغاز فصل جدید لیگ برتر جای ثابتی در قلب خط دفاعی یونایتد برای خودش پیدا کرده است. کنار بلیند، اریک بایی بازی می‌کند، اولین خرید مورینیو برای یونایتد که به شکل شگفت‌انگیزی خیلی زود با سرعت و فیزیکالیته‌یِ لیگ برتر خودش را تطبیق داده است.
 
در واقع زوج بلیند و بایی ترکیبی از مغز و عضله ساخته‌اند که هارمونی مناسبی به خط دفاعی یونایتد می‌دهد. بلیند از هوش بالا و قدرت بازیخوانیش برای جبران ضعف فیزیکیش استفاده می‌کند. او این فصل هنوز یک بار دریبل نخورده و 17 بار توپ را در یک سوم دفاعی یونایتد از حریف گرفته که سومین آمار بالای کل لیگ به حساب می‌آید. در ضمن بلیند در تمام جدال‌های هواییش (5) هم موفق بوده است.
 
اما نکته‌یِ مهم دیگر درباره‌یِ رابطه‌یِ زوج خط دفاعی یونایتد آموزش و اطمینانی است که بلیند در جریان بازی به بایی می‌دهد. مدافع ساحل عاجی سابق ویارئال تنها در یکی از سه فصل گذشته‌اش میانگین پاس صحیحی بالاتر از 80 درصد داشته. ولی در سه بازی اول این فصل تنها 6 پاس اشتباه از مجموع 111 پاس داده و بعد از ویلیان (95.6) دومین درصد بالای پاس سالم بین بازیکنانی که در هر سه بازی لیگ از اول به زمین رفته‌اند داشته است (95.5). گویا این دقیقا چیزی است که مورینیو از بلیند خواسته؛ استفاده از قدرت بازیسازی و پا به توپش برای کمک به پیشرفت بایی در هنگام مالکیت توپ.
 
با وجود درخشش بلیند در مقطع آغازین فصل هنوز هم شک و تردید درباره‌یِ ثابت بازی کردنِ او در آینده، وقتی اسمالینگ آماده شود، وجود دارد. شاید بزرگ‌ترین امتحان برای بلیند دربی منچستر باشد، که با خوش‌شانسیش بدون سرخیو آگوئرو برگزار خواهد شد. اگر بلیند در جدال مقابل سیتی خودش را نشان دهد و اعتماد مورینیو را جلب کند، شاید، فقط شاید، اسمالینگ با رقابتی غیر منتظره برای بازگشت به ترکیب اصلی روبرو شود. 
     
آی اسپورت
2016-09-10 05:01:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر