فهرست

دربی منچستر / اینفوگرافیک: لیاقت ایهناچو برای جانشینی آگوئرو

آی‌اسپورت – مارکوس رشفورد فصل پیش پدیده‌یِ منچستر یونایتد بود و الکس ایووبی پدیده‌یِ آرسنال. منچستر سیتی هم در فصلی که آگوئرو با 24 گل تنها یک قدم از هری کین در راه رسیدن به آقای گلی لیگ برتر کم آورد، پدیده‌یِ خودش را داشت: کلچی ایهناچو. مهاجم 19 ساله و نیجریه‌ایِ سیتی فصل پیش بین بازیکنان لیگ برتر که حداقل پنج گل زده بودند بالاترین میانگین گل به دقیقه را داشت (هر 96 دقیقه یک گل). خود آگوئرو در این جدول در رده‌یِ دوم قرار داشت (97.6) و بعد از دو مهاجم سیتی هم دنیل استوریج (130.8)، جیمی واردی (136.4) و دیووک اوریگی (145.2) بودند.
 
ایهانچو فصل پیش از 26.7 درصد موقعیت‎هایش استفاده کرد، درصدی که فقط پایین‌تر از رشفورد (31.6) و آرون لنون (27.8) قرار می‌گیرد. اما نکته‌یِ چشمگیر دیگر دقت ضربات داخل چهارچوب ایهناچو بود. او با تنها 12 شوت درون چهارچوب هشت گل زد، یعنی 66.7 درصد. این بالاترین درصد بین تمام بازیکنان فصل پیش لیگ برتر بود.
 
اگر گواردیولا برای اولین دربی منچسترش تصمیم نگیرد از لیروی سانه به عنوان وینگر و رحیم استرلینگ به عنوان مهاجم مرکزی استفاده کند، با توجه به انتقال قرضیِ ویلفرد بونی به استوک سیتی، ایهناچو در ترکیب اصلی سیتی پا به اولدترافورد خواهد گذاشت. این می‌تواند بهترین فرصت برای پدیده‌یِ سیتیزن‌ها باشد تا نام خودش را یک بار دیگر بر سر زبان‌ها بیندازد و یک قدم دیگر در راه پیشرفت چشمگیرش بر دارد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-10 05:04:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر