فهرست

شایعه روز: فغانی دربی را سوت می زند

آی اسپورت - هنوز یک بازی تا بازی شهرآورد باقی مانده است، اما از قرار معلوم در اتاق فکر کمیته داوران برای بازی استقلال و پرسپولیس تصمیم گرفته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند در این شرایط حساس سوت بازی شهرآورد را به داوران فینال المپیک بدهند تا از دل این بازی مساله‌ای بیرون نیاید.تصور فوتبالی‌ها با قضاوت فغانی در برزیل تا حدود زیادی نسبت به این داور عوض شد و همین نکته کلیدی، کمیته داوران را به فکر انداخت که در این شرایط فغانی را هم با جامعه فوتبالی آشتی دهند و حساسیت‌ها را نسبت به او کم کنند. به این ترتیب نخستین انتخاب آنها برای بازی شهرآورد فغانی است. انتخاب این داور که نفر اول بین المللی است می‌تواند چند نکته را در دل خود داشته باشد.
آنطور که ایران ورزش نوشته،نخست اینکه این داور را با تیم‌های استقلال و پرسپولیس آشتی می‌دهد. نکته بعدی اینکه این بازی بزرگ هدیه‌ای است به گروه داوری که در المپیک خیلی خوب ظاهر شدند و شاید دلیل دیگر آن هم حساسیت بیش از حد شهرآورد 83 است که می‌تواند با حضور داور بزرگی مثل فغانی به خوبی اداره شود و اگر هر اشکالی در این بازی به وجود آید فوتبالی‌ها نمی‌توانند به توانایی داور و انتخابش ایراد بگیرند. اما در لابه‌لای تمام نکات مثبتی که این انتخاب هوشمندانه می‌تواند داشته باشد، نکات منفی هم دیده می‌شود که ذکر این نکات خالی از لطف نیست. نخست اینکه فغانی در طی این سال‌ها به رنگی بودن متهم بوده و هواداران استقلالی روی این داور حساس هستند و انتخاب او بدون حرف نخواهد بود و مساله بعدی این است که اطرافیان این داور به این نکته اشاره می‌کنند که او تمایل چندانی به قضاوت چنین بازی‌هایی ندارد و از حرف و حدیث‌های احتمالی که به وجود می‌آید هراس دارد اما با توجه به تمامی نکات مثبت و منفی که ذکر شد تا به این لحظه نفراول انتخاب کمیته داوران برای قضاوت شهرآورد فغانی است و اگر اتفاقی پیش نیاید او قضاوت این بازی را برعهده می‌گیرد.


کد خبر: 9408
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-10 08:02:46
نظر دهید

۱ نظر
hh
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰
هنوز قضاوت های پارسال ایشون به ضرر پرسپولیس و لطمه زدن به این تیم فراموش نشده .امسال هم که همه دست به دست هم دادن استقلال را از بحران خارج کنن . بر خلاف دو سال گذشته که با تمام توان برای نابودی پرسپولیس تلاش کردن . دقیقا استقلال برای مسولان فرزند سوگلی هست.....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر