فهرست

رکوردهای جدید پیش روی رونالدو؛ مسی به او می‌رسد؟

آی اسپورت - کریستیانو رونالدو امروز در مقابل اوساسونا با پایان مصدومیتش اولین بازی فصلش را انجام می دهد. این بازیکن که در فینال یورو مصدوم شد به صورت کامل ریکاوری کرده و کاملا آماده است. بازیکن پرتغالی در شروع هشتمین فصل حضورش در اسپانیا آماده ثبت رکوردهایی ویژه است. برخی از این رکوردها باعث سبقت او از رقیب دیرینه اش یعنی مسی خواهد بود چرا که لئو نخواهد توانست به آنها دست یابد.
 
۱- تنها بازیکنی که در هفت فصل پیاپی بیش از ۳۰ گل می زند
آمار شگفت انگیز است و جدیت او را نشان می‌دهد. رونالدو در شش فصل پیاپی بیش از سی گل زده است (در فصل ۱۱-۲۰۱۰ توانست ۴۰ گل بزند و پس از آن به ترتیب ۴۶ ، ۳۴ ، ۳۱ ، ۴۸ و ۳۵ گل به ثمر رساند). او می‌تواند تبدیل به تنها بازیکن تاریخ یک لیگ بزرگ شود که در هفت فصل پیاپی بیش از ۳۰  گل زده است. مسی در چهار فصل پیاپی بیش از ۳  گل زده و از این حیث با دیو هالیدی و جیمی گریوز برابری کرده است. او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ با ثبت رکورد ۲۶ گل روندش پاره شد.
 
۲-کفش طلای پنجم
رونالدو تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که چهار کفش طلا برده است. او در لالیگای ۱۵-۲۰۱۴ با ثبت ۴۸ گل چهارمین کفش طلایش را برد. او امسال می‌تواند پنجمین کفش طلایش را ببرد و دست نیافتنی‌تر شود. مسی سه کفش طلا برده است.
 
۳- فتح دو لیگ قهرمانان اروپا در دو فصل پیاپی با یک تیم
از زمان شروع لیگ قهرمانان اروپا به شکل فعلی هیچ بازیکنی نتوانسته با یک پیراهن دو فصل پیاپی قهرمان اروپا شود. دسایی (در سال ۱۹۹۳ با مارسی و ۱۹۹۴ با میلان)، پائولو سوسا (در سال ۱۹۹۶ با یوونتوس و ۱۹۹۷ با دورتموند)، پیکه (در سال ۲۰۰۸ با یونایتد و در سال ۲۰۰۹ با بارسلونا) و اتوئو (در سال ۲۰۰۹ با بارسلونا و در سال ۲۰۱۰ با اینتر) در دو سال پیاپی با دو تیم مختلف قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند. بازیکن پرتغالی که در ماه می‌توانست اوندسیما را ببرد می‌تواند به همراه دیگر بازیکنان رئال به این رکورد برسد.
 
۴- تنها بازیکنی که سه فصل پیاپی در یک بازی پنج گل می‌زند
رونالدو در دو فصل اخیر لالیگا سابقه زدن پنج گل در یک بازی را دارد: در روز ۵ آوریل ۲۰۱۵ در پیروزی ۹-۱ مقابل گرانادا و در روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵ در پیروزی شش بر صفر مقابل اسپانیول. او می‌تواند تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لالیگا شود که در سه فصل پیاپی در یک بازی پنج گل زده است.

منبع: وبسایت برنامه 90
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-10 10:23:30
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۳۳
مقایسه مسخره ای بود،انتخاب بازه های کوچیک برای برتری رونالدو!!
کی بیشترین تعداد گل تو لالیگا رو زده؟ کی بیشترین جام قهرمانی های مختلف رو داره؟ کی بیشترین تعداد پاس گل تو جامهای مختلف رو داده؟ کی بیشتر بهترین بازیکن دنیا شده؟ همه و همش مسی. اونی که باید دنبال کسی بدوه اون رونالدو هست که حالا حالا ها باید دنبال مسی بدوه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر