فهرست

علی کریمی: حمله به صفحه شخصی ویلیامز پسندیده نیست

آی اسپورت - این روزها بحث بنجامین ویلیامز دوباره داغ شده است. علاقمندان به فوتبال نگران قضاوت او در دیدار ماه آینده ایران و ازبکستان هستند. خبر رسیده که برخی از ایرانی‌ها به صفحه شخصی این داور استرالیایی حمله و به او توهین کرده‌اند. اما علی کریمی دستیار سابق کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران در این باره گفت: «ویلیامز یکی از داوران خوب آسیاست و هیچ وقت به خاطر غرض‌ورزی که برخی از آن نام می‌برند، شانس حضور خود در جام جهانی ۲۰۱۸ را از دست نمی‌دهد و با آبروی ورزشی‌اش بازی نمی‌کند. من دلیلی نمی‌بینم که داور با کسی خصومت شخصی داشته باشد. این داور همانند سایر داوران آسیایی زیر ذره‌بین AFC است و هیچ وقت با اعتبار خود بازی نمی‌کند. من کارشناس داوری نیستم و ای کاش کارشناسان داوری قضاوت این داور را در دیدار ایران و عراق در جام ملت‌های ۲۰۱۵ را نقد و بررسی کنند و ببینند اشتباهات او عمدی بوده یا سهوی.»
 
جادوگر فوتبال آسیا در ادامه گفت: «شرایطی که برخی به وجود آوردند و به صفحه این داور در فضای مجازی حمله کردند اصلاً پسندیده نیست. مدتی با فوتبالیست‌ها و هنرمندان چنین کاری می‌کردند و اکنون داوران نیز اضافه شده‌اند. مردم و هواداران مثل همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنند، همانطور که تاکنون نیز این کار را انجام داده‌اند تا تیم ملی با اقتدار و خیلی راحت به جام جهانی صعود کرده و دل هواداران را شاد کند. نباید برخی شرایطی را به وجود آورند که اگر اشتباهات داوری به ضرر ما بود، بگوییم عمدی بوده و اگر به سود ما بود آن را سهوی بدانیم. باید فضایی فراهم شود که هر داور خارجی که دیدار ایران را چه در کشورمان و چه در خارج از خانه سوت می‌زند خاطرات خوشی به همراه خودش از آن مسابقه ببرد. مردم و هواداران ما فهم و شعور فوتبالی بسیار بالایی دارند و بسیار بالاتر از ما که سال‌ها بازی می‌کردیم، هستند و فوتبال را بیشتر و بهتر از ما می‌فهمند. مطمئناً این عده که شمارشان هم بسیار زیاد است وارد این بازی‌ها نمی‌شوند.»
 
کریمی درباره اقدام فردی که روی مقبره ناصر حجازی عدد ۶ را نشان داده بود گفت: «واقعا نمی‌دانم چه بگویم و خیلی ناراحت شدم. اینکه این فرد لباس قرمز پوشیده دلیلی بر پرسپولیسی بودنش نیست. همه فوتبالی‌ها و طرفداران پرسپولیس حرمت پیشکسوتان و به ویژه آنهایی که دستشان از دنیا کوتاه شده را نگه می‌دارند. دنیا خیلی کوچک است و امیدوارم این اتفاق دیگر تکرار نشود.»

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-09-10 10:42:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر