فهرست

اینفوگرافیک: نقش لوئیز در بازگشت به چلسی

آی‌اسپورت – لئوناردو بونوچی، کالیدو کولیبالی، آلسیو رومانیولی و نیکولا ماکسیموویچ. این‌ها گزینه‌های اول تا چهارم کونته برای انتقال از سری آ به لیگ برتر بودند. اما بونوچی و رومانیولی در یوونتوس و میلان باقی ماندند و ماکسیمویچ هم به کولیبالی در ناپولی پیوست. به همین خاطر چلسی در آخرین ساعات پنجره‌یِ ترنسفرهای تابستانی لوئیز، مدافع سابق خودش را از پاریس سن ژرمن خرید.
 
نیاز کونته به مدافعی که بتواند در خط دفاعی بالا بازی و از عقب بازیسازی کند منطق خرید لوئیز را توجیه می‌کند. با اینکه اشتباهات دفاعی لوئیز چه زمانی که در چلسی ژوزه مورینیو بود (که در نهایت دلیل قرار گرفتن بیشترش در خط میانی و فروشش به پی.اس.جی شد) و چه در زمانی که در پاریس تحت نظر لوران بلان بود همیشه به چشم می‌آمد، اما کیفیات دیگر بازیش می‌تواند بخش زیادی از ایده‌های کونته را در زمین اجرا کند. در ضمن کونته نشان داده چه استعدادی در ساختن مدافعینی درجه یک، مهمترینشان بونوچی، دارد.
 
لوئیز فصل پیش 11 پاس عمقی دقیق در لیگ یک داد. در این آمار او تنها چهار بازیکن را بالای سر خودش می‌بیند، از جمله همبازیهای سابقش، آنخل دی ماریا (27)، خاویر پاستوره (18) و زلاتان ابراهیموویچ (12). این آمار بین مدافعین لیگ یک با اختلاف زیاد بالاترین بود. لوئیز در ضمن در دو سال حضورش در پی.اس.جی 212 پاس بلند سالم داد، که چهارمین آمار بالا بین دیگر بازیکنان پاریسی بود.
 
کونته حالا با داشتن لوئیز و البته مدافع جدید دیگرش، مارکوس آلونسو، دفاع چپ سابق فیورنتینا، گزینه‌های بیشتری برای آرایش خط دفاعی چلسی دارد. بازگشت کرت زوما این گزینه‌ها را بیشتر هم می‌کند و شاید به کونته این اجازه را بدهد به سیستم سه دفاعه‌یِ محبوبش که امضایش در یوونتوس و ایتالیا بود بازگردد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-11 09:35:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر