فهرست

یادداشت/ شکست مقابل آلاوز می تواند برای بارسلونا دردسر شود

بن هیوارد
به هیچ وجه بارسلونا مجاز نیست که در خانه مقابل تیمی که به تازگی به لالیگا صعود کرده شکست بخورد. البته گاهی این اتفاقات می افتند. تیم فوق العاده پپ گواردیولا هم در تاریخ 11 سپتامبر 2010 مقابل هرکولس شکست خورد و دقیقا 5 سال بعد تیم انریکه مقابل آلاوز مغلوب شد.
اما این یکی از بازی ها بود که مربی تیم می خواست راه و سبکی جدید را امتحان کند. بعد از تعطیلات بین المللی، با مسی و سوارس خسته، در حالی که ستاره آرژانتینی خیلی آماده نبود و نیمار هم به تازگی از بازی های المپیک بازگشته بود، جایی که در آن با تیم ملی برزیل قهرمان شده بود و بعد هم در انتخابی جام جهانی شرکت کرده بود، انریکه تراشتگن را هم در اختیار نداشت و در این شرایط مغلوب آلاوز شد. اما آبی و اناری ها بازی سخت مقابل سلتیک در لیگ قهرمانان را هم پیش رو دارند و شابد بهتر باشد فکری به حال آن بکنند.
این موضوع باعث نگرانی سرمربی هم شده است و به همین دلیل بود که تصمیم گرفت هم مسی و هم سوارس را بیرون بگذارد. نیمار در ترکیب بود و سیلسن و آلکاسر هم اولین بازی هایشان را انجام دادند. پیکه و روبرتو هم استراحت کردند. یوردی آلبا و اومتیتی هم روی نیمکت بودند.
انتخاب اول بارسلونا در خط دفاعی این روزها به این شرح است: تراشتگن، آلبا، پیکه، اومتیتی و سرخی روبرتو. اما روز شنبه هیچ کدام از آن ها در ترکیب نبودند. به جای آن انریکه دوباره به همکاری غیر قابل اطمینان ژرمی متیو و خاویر ماسچرانو اعتماد کرده بود. این دو قبلا هم نشان دادند بودند که در این پست مشکلاتی دارند و هیچ کدامشان هم زمانی که بازی شان را شروع کردند مدافع میانی نبوده اند.
متیو البته توانست بعد از نیمه اول با ضربه سر بازی را به تساوی یک – یک بکشاند. اما قبل از آن موقعیت خوبی را از دست داده بود و شاید حالا بعد از شکست بارسلونا حسابی حسرت آن موقعیت را بخورد. در صحنه گلی که بارسا خورد ماسچرانو در دفع توپ ناکام بود و الکس ویدال هم می توانست بهتر عمل کند، سیلسن هم می توانست بهتر عمل کند. اما دروازه بان سابق آژاکس تنها چند روز بود که به بارسا ملحق شده بود و نمی شد از او انتظار زیادی داشت. او شاهد این بود که مدافعان مقابلش کاملا عوض شده اند و این کار را برایش سخت می کند.
البته که هیچ یک از این ها بهانه خوبی نیست. بارسلونا محکوم به موفقیت در نیوکمپ است. آن ها باید انقدر خوب می بودند که هر تیمی را ببرند. اما سرخیو بوسکتس و دنیس سوارس بهترین بازی شان را ارائه دادند. آلکاسر هم در اولین بازی بد نبود.
انریکه بعد از بازی گفت که این روز از ابتدا روز خوبی نبود و درست هم می گفت. در طول یک فصل استفاده از سیستم چرخشی منطقی است. اما این بار تغییرات زیادی اعمال شده بود. تنها ایرادی که می توان از انریکه گرفت بازی ندادن به مسی و سوارس  از ابتدای بازی بود. اما در خط دفاعی او مجبور بود چنین ترکیبی را استفاده کند و ثابت شد که این بازیکنان برای خط دفاعی مناسب نیستند.
به هر حال در حالی که این اولین شکست فصل بارسلونا است و در اوایل فصل هم اتفاق افتاده، می تواند در زمانی خاص این تیم را به دردسر بیندازد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-11 15:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر