فهرست
گزارش ویژه: رکورد اعجاب هافبک استقلال؛ آندو دقیقه‌‌ای یک میلیون
گزارش ویژه: رکورد اعجاب هافبک استقلال؛ آندو دقیقه‌‌ای یک میلیون

گزارش ویژه: رکورد اعجاب هافبک استقلال؛ آندو دقیقه‌‌ای یک میلیون

آی‌اسپورت-آندرانیک تیموریان هافبک ملی‌پوش استقلال تهران این روزها به سبب پرده‌برداری وزارت ورزش و جوانان از رقم قرارداد‌های بازیکنان دو تیم پرهوادار سرخ‌آبی، یکی از جنجالی‌ترین فوتبالیست‌های ایران است که در آستانه‌ی جام جهانی 2014 مورد نقد نقادان قرار گرفته است. آندرانیک تیموریان که همواره یکی از بازیکنان کلیدی فوتبال ایران بوده است و همواره توسط مربیان تیم ملی از علی دائی و امیر قلعه‌نوئی گرفته تا افشین قطبی و کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شده است و در متن داستان نیز قرار گرفته است. با این وجود رقم قرارداد این هافبک 31 ساله با باشگاه استقلال هنگامی‌که از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام می‌شود این سوأل را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا تیموریان باتوجه به شرایط فنی و تاکتیکی و البته شرایط مالی و فنی استقلال ارزش دریافت دو میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان برای یک فصل را دارد یا خیر.

به گزارش آی‌اسپورت، آندو پس از ترک فوتبال قطر (باشگاه الخریطیات) بار دیگر ترجیح داد تا در فوتبال ایران توپ بزند و فوتبال خود را با شرط و شروط زیر نظر امیر قلعه‌نوئی در لیگ سیزدهم در شرایطی‌که استقلال یکی از امیدهای فتح دوره‌ی گذشته‌ی لیگ قهرمانان آسیا بود، دنبال کند. تیموریان پس از پیوستن مجدد به استقلال در طول فصل پرفراز و نشیبی که به همراه آبی‌پوشان بحران‌زده پشت سر گذاشت، در 22 دو دیدار برای استقلال در لیگ برتر به میدان رفت و 1868 دقیقه برای این تیم در میدان حاضر شد. تیموریان که تنها در 2 مسابقه لقب بازیکن جانشین را داشت در یک دیدار نیز با نظر قلعه‌نوئی تعویض شد. او در این فصل تنها یک‌بار موفق به گل‌زنی شد. بدین‌ترتیب اگر مبنای رقم قرارداد تیموریان تنها لیگ برتر باشد، او برای هر دقیقه بازی مبلغی معادل یک میلیون دویست و پنجاه و هشت هزار تومان دریافت کرده است که در نوع خود بسیار رویائی است.

حال تیموریان از زمان عقد قرارداد با استقلال در فصل گذشته، در دو دوره از لیگ قهرمانان آسیا نیز به میدان رفت و برای استقلال برابر تیم‌های بوریرام یونایتد و اف‌سی سئول در چارچوب مرحله‌ی یک‌چهارم نهائی و نیمه‌نهائی لیگ قهرمان و برابر تیم‌های الشباب عربستان، الجزیره امارات در مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان به میدان رفت که در مجموع در 5 دیدار برای استقلال به میدان رفته است و تنها یک گل تماشائی و فراموش‌نشدنی در روز نجات پروانه به بوریرام یونایتد زده است تا 450با توجه به تعویض شدن برابر بوریرام و اف‌سی سئول، در مجموع 436 دقیقه نیز در لیگ قهرمانان به میدان رفته باشد. حال اگر لیگ قهرمانان را نیز در رقم قرارداد آندو لحاظ کنیم، او برای هر دقیقه یک میلیون و بیست هزار تومان از استقلال پول گرفته است.

گذشته از این تیموریان در جام حذفی نیز در 4 دیدار برابر تیم‌های کاسپین قزوین، ملوان بندرانزلی، ذوب‌آهن اصفهان و مس کرمان به میدان رفت و در مجموع 360 دقیقه در ترکیب استقلال حضور داشت که با این وضعیت تیموریان برای هر دقیقه هشتصد و هشتاد و دو هزار تومان دریافتی از استقلال داشته است.

حال نکته‌ای که وجود دارد این است که طبق قوانین لیگ برتر اگر بازیکنی در پایان فصل قصد جدائی از باشگاه را داشته باشد، 20 درصد پایانی قرارداد خود را دریافت نخواهد کرد که اگر جدائی تیموریان از استقلال قطعی شود او تنها مبلغی معادل یک میلیارد و هشتصد و هشتاد میلیون دریافت خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2014-04-20 17:44:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر