فهرست

یادداشت/ قهرمانی در لالیگا، اولویت رئال

بن هیوارد
15 برد پشت سر هم. از زمان شکست دربی مقابل اتلتیکو در خانه در فوریه، رئال مادرید همه بازی هایش در لالیگا را برده است. 12 برد پیاپی در رقابت های آخر لیگ فصل گذشته و ادامه آن در بازی های این فصل باعث شده سفیدپوشان به رکورد بارسلونا خیلی نزدیک شوند و جدال دوباره آغاز شود.

مادرید از فصل 12-2011 قهرمان لالیگا نشده است. در آن زمان ژوزه مورینیو سرمربی رئال بود و تیم رکورد قهرمانی با 100 امتیاز را کسب کرد. اما از زمان آن موفقیت به بعد، بارسلونا 3 بار و اتلتیکو یک بار قهرمان شد. سفیدپوشان با 32 قهرمانی در تاریخشان از آن زمان در انتظار سی و سومی هستند.

شاید این انتظار این فصل به پایان برسد. زیدان هم گفته بود که اولین اولویتشان لالیگا است و باید برای رسیدن به آن هر روز تمرین و تلاش کنند.

ممکن است این فصل شاهد قهرمانی مادرید باشیم. در 3 سال اخیر مادرید 2 بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است و با این قهرمانی ها این تیم 11 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است. اما حالا مدتی طولانی شده که باشگاه در کشور خودش قهرمانی کسب نکرده است.

برد 5 بر 2 روز شنبه مقابل اوساسونا باعث می شود اطمنان به این تیم بیشتر شود. کریستیانو رونالدو در آن بازی به ترکیب اصلی بازگشت و تنها 6 دقیقه از بازی گذشته بود که گل هم زد. بعد از آن دنیلو، راموس، په په و مودریچ هم گل زدند. حالا رئال با انگیزه بهتری در دیدار لیگ قهرمانان مقابل اسپورتینگ کارش را شروع خواهد کرد. این برد پانزدهمین برد پیاپی در لالیگا بود که در این بردها یکی از شیرین ترین ها برد 2 بر یک مقابل بارسلونا در نیوکمپ در ماه ایپریل بود. در این بازی ها مادرید 49 گل زده و 12 گل خورده است. این بهترین آمار باشگاه مادریدی از سال 1961 است و اگر مادرید یک برد دیگر کسب کند به بهترین رکورد تاریخش در لالیگا می رسد. بازی بعدی هم مقابل اسپانیول و در کاتالونیا است. پس رسیدن به رکورد زیاد سخت به نظر نمی رسد.

زیدان هم گفته می خواهند تلاش کنند و این رکورد را بهبود بخشند. اما بارسلونا در تابستان به خوبی تیمش را تقویت کرده و هنوز هم برای آن ها رقیب سرسختی است. چه برای قهرمانی و چه برای رسیدن و شکستن این رکورد که رئال در آستانه رسیدن به آن است. اتلتیکو هم بعد از شروع لغزان دوباره به مسیر درست بازگشته است و در آخرین بازی سلتاویگو را 4 بر صفر درهم کوبیده است. آن هم در دیداری خارج از خانه.

پس باز هم کار برای رئال آسان نخواهد بود. اگرچه چندین فصل ناامیدی در لالیگا باعث شده تا این تیم برای قهرمانی تشنه تر باشد. شاید هم انقدر آماده شده باشد که برای اولین بار بعد از سال 2012 دوباره قهرمان شود.

بیشتر از هر چیز دیگری و حتی لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی در لیگ باید فعلا اولویت رئال باشد. آن ها برای رسیدن به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا مدتی طولانی انتظار کشیدند و نباید اجازه دهند که حالا انتظار برای قهرمانی در لالیگا هم به همان اندازه طولانی شود.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-11 17:40:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر