فهرست

برای فوتبالی که حرفه‌ای نیست: فرشید اسماعیلی بیشتر می‌دود یا مانژوکیچ؟

آی اسپورت- اگر در این روزها منصوریان از آماری حرف می‌زند که هیچ شباهتی به واقعیت ندارد، اگر سال‌هاست که مربیان آمارهایی از «فوتبال فردا» ارائه می‌دهند ولی هیچ وقت فوتبال متفاوتی از تیم‌شان دیده نشد، تقصیر آن سرمربی نیست. مقصر فوتبالی است که جز لقب حرفه‌ای، هیچ بویی از حرفه‌ای بودن نبرده است. 

وقتی در فوتبال‌های خارجی، بیننده تلویزیونی هم می‌داند که بازیکنان درون زمین چه میزان دوندگی داشتند، هیچ سرمربی‌ای جرات نمی‌کند که انقدر راحت آمار خیالی به هواداران بدهد. پیش‌تر از علیرضا منصوریان، سرمربی گذشته استقلال هم از این مدل آمارها صحبت کرده بود. امیر قلعه‌نویی زمانی که فشارها روی عنایتی زیاد شده بود، ادعا کرد که او در هر بازی دوازده کیلومتر در زمین دوندگی دارد. آماری که نه رسانه تلویزیونی و نه کارشناسی می‌توانست ثابت کند که عنایتی نصف این عدد هم نمی‌دود. حالا ادعایی عجیب‌تر را علیرضا منصوریان مطرح کرده: «نمی توانم در جریان بازی به همه بگویم که فرشید اسماعیلی خسته است. اسماعیلی در این بازی بالای 10 کیلومتر دوندگی داشت و نمی شود به همه این موضوع را توضیح داد.» آیا واقعا امکان دارد که بازیکنی در لیگ ایران، در شصت دقیقه، ده کیلومتر بدود؟ چند روز قبل منصوریان از آنالیزوهای استقلال تشکر ویژه کرد بود و اعلام کرد که کسی نباید به آمارهای آن‌ها شک کند. نگاهی داشته باشیم به میزان دوندگی مهاجمان اتلتیکو مادرید در دربی مادرید که دو فصل قبل برگزار شد. گریزمان تا دقیقه‌ای که در زمین بازی بود، چیزی در حدود هفت کلیومتر دوندگی داشت. این آمار برای مانژوکیچ 9 کیلومتر اعلام شد. این بار دیگر از قلعه‌نویی و جلالی و منصوریانی که این آمارهای عجیب را مطرح می‌کنند گله‌ای نداریم. عادت کردیم که هر آماری مطرح شود و کسی هم چیزی نگوید. مشکل از فوتبالی است که سرمربی‌اش به راحتی هر ادعایی را بدون پاسخگویی، مطرح می‌کند. کدخبر: 9407
  ۵  
آی اسپورت
2016-09-12 13:31:13
نظر دهید

۵ نظر
alonso
دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۱۷
چرا قبلا زمانی که قلعه‌نویی و جلالی این اظهار نظر ها رو میکردن مطلبی ننوشتین و الان 3 روز مونده به دربی این مطلبو بولد کردین رو سایتتون؟
منطقی بگم
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۰:۵۸
از تمام خوانندگان موضوع فوق خواهش می کنم یه جستوجو در مورد میزان دوندگی بازیکنان تیم هاانجام بدن
-در مورد مسی که کلا خیلی کم دوندگی داره و فثط استارت ها خوبی داره این مطلب رو پیدا کردم
با وجود تاثیرگذاری که در بازی تیمش داشت با ۷.۷۲۰ کیلومتر برای دومین بار در این فصل لیگ قهرمانان، پس از بازی با آرسنال شب گذشته کمترین میزان دوندگی را از خود به ثبت رساند
-اینم آمار دوندگی بازیکنان اتلتیکو 5 ماه قبل تو بازی با بارسا
البته شما با خودتون فکر می کنید که 10 کیلو متر دوین غیر ممکنه
Godín, 9,167
Filipe Luis, 9,738
Koke, 12,226
Griezmann, 11,417
Augusto Fernández 11,431
Gabi 11,824
Saúl, 12160
Lucas, 8,936
Juanfran, 9,911
Carrasco, 9,855
شاید آقای منصوریان حقیقت نگفته باشه
ولی شما هم چندان راست نمی گی
قلم قرمز رنگی داری.................!
آرش از زاهدان
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۶:۵۱
جناب آقای منطقی......این آماری که شما اشاره میکنید (البته تازه اگه درست باشه مربوط به نود وخورده ای دقیقه است نه مال 60 دقیقه!!!!!
-
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۰۶
شاید نرم افزارشون ایراد داره
-
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۳۹
خطاب به کاربر بالایی: وقتی بازیکنان اتلتیکو در طول 90 به زور میزان دوندگیشون به 10 کیلومتر میرسه چطور باور کنیم فرشید اسماعیلی تو لیگ ایران که همش بازی قطع میشه و امادگی بدنی خیلی پایین تره اونم تو 60 دقه بازی، 10 کیلومتر دوید؟!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر