فهرست

بهروان تایید کرد: دربی، رویارویی فغانی و پرسپولیس بعد از یک سال

آی اسپورت - سوت زدن فینال المپیک، فغانی را دوباره روی بورس فرستاده و قرار است داور بین المللی ایران، با دربی به قضاوت‌های بزرگ در لیگ برتر برگردد. بهروان رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ، امروز غیر مستقیم شایعات مربوط به انتخاب فغانی به عنوان داور دربی را تایید کرده است: «معمولا اعلام رسمی مربوط به داوران دربی به یک روز پیش از برگزاری مسابقات موکول می شود اما من شنیدم فغانی داور است. شخصا حدسم هم همین است که داور بازی فغانی باشد. به طور حتم برای این مسابقه بهترین ها انتخاب خواهند شد.»

آخرین باری که فغانی داور بازی‌های پرسپولیس بود، به یک سال قبل و بازی پرسپولیس و ذوب آهن مربوط می‌شود. بازی که فغانی پنالتی پرسپولیس را تکرار نکرد و با دو سوت اشتباه، پایه گذار دو گل ذوب آهن شد تا بازی برده پرسپولیس با باخت عوض شود. اشتباهات پرتعداد فغانی در این بازی بعد از قضاوت ضعیف هفته آخر لیگ چهاردهم، باعث شد او تا آخر فصل از قضاوت بسیاری از بازی‌های بزرگ محروم شود و محسن ترکی هر دو دربی رفت و برگشت را سوت بزند.

یک سال بعد از ماجراهای بازی پرسپولیس و ذوب آهن، فغانی جمعه دوباره در ایران با پرسپولیس و استقلال، ورزشگاه آزادی و صدهزار تماشاگر روبرو خواهد شد. داوری که عادت کرده بود در دنیا، بازی‌های بزرگ را سوت بزند و در ایران، با سوت‌های عجیبش حتی در شمارش پنالتی‌های پایان بازی اشتباه کند. شاید این بازی، آخرین فرصت فغانی باشد که بخشی از اعتبار بین المللی‌اش را بین هواداران فوتبال ایران هم بدست بیاورد.

کد خبر: 9403
     
آی اسپورت
2016-09-12 14:59:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر