فهرست
چرا صندلی های امارات خالی بود؟
چرا صندلی های امارات خالی بود؟

چرا صندلی های امارات خالی بود؟

آی اسپورت- زمانی که قرار بود آرسنال در ورزشگاه امارات به مصاف وست برومویچ برود، در ورزشگاه جوی بی روح و سنگین حاکم بود و دلیلش دو شکست پشت سر هم تیم در دو بازی قبل مقابل اورتون و منچسترسیتی بود.

البته دلیل وجود صندلی های خالی زیاد این هم بود که در روز تعطیل رسمی وسایل نقلیه عمومی کمتر کار می کردند و این موضوع این طور به نظر می رسید که در نیمه اول صندلی های خالی برای اعتراض است. این موضوع باعث می شد بحران آرسنال بزرگتر به نظر برسد، اما در این بازی توپچی ها فوق العاده بودند و توانستند حریف خوبشان را اذیت کنند.

در پست دفاع چپ به کایرن گیبس که به مونرئال ترجیح داده شده بود بازی داده شد و او هم از این فرصت استفاده کرد و نشان داد که می تواند این اتفاق در بازی های آینده هم تکرار شود. مدافع انگلیسی در 70 دقیقه بازی اش 3 موقعیت ایجاد کرد و بعد از آن هم جایش را به بازیکن اسپانیایی داد.

در خط حمله الکس ایووبی به خاطر مصدومیت تئو ولکات در ترکیب تیم قرار گرفته بود و ونگر همچنین یک سورپرایز هم داشت و آن هم استفاده از ژیرو در نوک حمله بود. حضور او باعث شد توپچی ها از نظر فیزیکی در جلوی تیم تقویت شوند.

تفکرات دفاعی وست بروم در نیمه اول بازی به خوبی عمل کرد و آرسنالی ها در زدن گل ناکام بودند. در آن نیمه الکسیس سانچس تنها شوت داخل چارچوب را زد. او هم در هفته های اخیر شاهد تغییر پستش بوده و کمی عقب تر رفته است.

ژیرو اما پاسخ اعتماد ونگر را با گل داد. او با ضربه سرش به زیبایی دروازه بن فوستر را باز کرد، آن هم در شرایطی که کمتر از 4 دقیقه به پایان بازی مانده بود. ارسال اوزیل هم فوق العاده و دقیق بود، بازیکن دیگری که اخیرا مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. او باعث شد این گفته که آرسنال زمانی که لازم است نمی تواند خوب بازی کند، رد شود.

سماجت برای گل زدن چیزی است که در بازی های آرسنال در این فصل کمتر دیده می شود و با حضور ژیرو تیم از این نظر کمی تقویت شد. البته که با بازگشت مصدومان آرسنال بیشتر هم تقویت می شود. این تیم در حال حاضر دنی ولبک، سانتی کاسورلا و پر مرتساکر را ندارند و با بازگشتشان تیم دوباره همان تیمی می شود که توانست چلسی را شکست دهد.

در بازی با وست بروم آرسنال تقریبا 80 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و دقت پاس هایشان هم 89 درصد بود. آن ها 26 شوت زدند و وست بروم 3 شوت، آماری که نشان از برتری مطلق و سلطه توپچی ها بر بازی دارد. با این آمار اما باید نتیجه ای بهتر از برد یک بر صفر، آن هم با گل دقایق پایانی به دست می آمد.

حداقل این گل برای آرسنالی ها این امید را زنده نگه داشت که در کورس رقابت برای قهرمانی بمانند و با کسب 3 امتیاز از به وجود آمدن یک فاجعه در صورت شکست، جلوگیری کنند.

۶ ۱  
آی اسپورت
2016-12-27 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
توپچی
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۵۱
تا ونگر آرسناله
قهرماني محاله
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر