فهرست

از میلان تا منچستر: تمام غایبن بزرگ لیگ قهرمانان

آی‌اسپورت- امشب فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا آغاز می‌شود. رقابت‌های این فصل غایبان بزرگی دارد. لیگی بدون منچستریونایتد و بزرگانی همچون پل پوگبا، زلاتان ایبراهیموویچ و ژوزه مورینیو. چلسی با آنتونیو کونته نیز غایب دیگر این بازی‌ها است. به نبود لیورپول، میلان و اینتر نیز عادت کردیم. در مقابل تیم‌های کم افتخارتری که نیز اغلب در این رقابت‌ها حضور داشتند، باید یک فصل دیگر منتظر بمانند تا جواز کسب حضور در لیگ قهرمانان اروپا را پیدا کنند. در ادامه به غایبان  بزرگ این بازی‌ها اشاره می‌شود.

منچستریونایتد
پوگبا، ایبراهیموویچ، وین رونی، داوید دخئا و سایر هم‌تیمی‌هایشان، بازیکنان سرشناس و مشهوری هستند که در لیگ اروپا به میدان خواهند رفت. البته نباید مورینیو را نیز فراموش کرد. سرمربی جنجالی پرتغالی یکی از بزرگ‌ترین غایبان این بازی‌ها است. یونایتد 185 میلیون یورو در این فصل برای خرید بازیکن هزینه کرد تا دوباره پادشاه لیگ برتر انگلیس شود. آنها باید یک سال صبر کنند تا دوباره در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند. یونایتد از آغاز برگزاری این بازی‌ها (56 – 1955) 26 بار در آن حضور داشته است.
چلسی
اروپا و هواداران لیگ قهرمانان، ادن هازارد، دیگو کاستا ، داوید لوییس کورتوا را نیز نخواهد دید. همچنین یکی از برترین سرمربیان جهان یعنی آنتو کونته نیز در این بازی‌ها حضور نخواهد داشت. قهرمان فصل 12 – 2011 از سال 2003 – 2002 ‌همیشه در لیگ قهرمانان حضور داشت و پس از مدت‌ها دوباره در این بازی‌ها غایب است.

لیورپول
قهرمان سال 2006 اروپا، دومین سال پیاپی است که در این بازی‌ها حضور ندارد. آنفلید و شاگردان یورگن کلوپ از شنیدن صدای سرود لیگ قهرمانان در سال جاری محروم خواهند بود.
زنیت سن پترزبورگ
تیم روسی با وجود این که تنها در هشت دوره شرکت داشته است اما نبودش قابل توجه است. از 10 – 2009 همیشه در این رقابت‌ها حضور داشت.
رم
فصل 14 – 2013 آخرین دوره‌ای بود که رم در این بازی‌ها  حضور داشت. لیگ قهرمانان اروپا از آن پس بدون فرانچسکو توتی بوده است. او سمبلی  برای این بازی‌ها محسوب می‌شود و 57 بازی در این رقابت‌ها انجام داده است.

آژاکس
32 حضور آمار فوق‌العاده‌ای برای تیم‌ هلندی محسوب می‌شود. درست است که در سال‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکردند اما از سال 10 – 2009 هیچ فصلی را از دست ندادند. امسال روستوف مانع از حضورشان در این بازی‌ها شد.

میلان
سه سال پیاپی است که میلان را در لیگ قهرمانان اروپا نمی‌بینیم. دومین تیم پر افتخار این رقابت‌ها جایی در این فصل در لیگ قهرمانان ندارد.
اینتر
اینتر از سال 12 – 2011 در لیگ قهرمانان حضور نداشته است. 19 دوره حضور و تاریخ درخشان این تیم در این لیگ به مرور زمان محو شد.

والنسیا
مستایا دومین سال پیاپی است که لیگ قهرمانان اروپا را تجربه نمی‌کند. والنسیا در تلاش است دوباره در این بازی‌ها حضور داشته باشند. تیم اسپانیایی در گذشته دوبار فینالیست این بازی‌ها شد که در هر دو مغلوب بایرن مونیخ و رئال‌ مادرید شد.

گالاتاسرای
جهنم ورزشگاه ترکیه‌ای به نام علی سامی ین را هیچ تیم حاضری در لیگ قهرمانان این فصل نخواهد دید. گالا فصل گذشته در لیگ ترکیه ششم شد.

اندرلخت
اندرلخت دیگر تیمی بود که توسط روستوف در پلی‌آف لیگ قهرمانان حذف شد و مانع از سی و سومین حضورشان در این رقابت‌ها شد. روستوف با حذف دو تیم پر سابقه در این بازی‌ها، نخستین حضورش را امشب در این بازی ها تجربه می‌کند.

کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-13 14:18:43
نظر دهید

۱ نظر
یوسف
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۳۲
رم که تا همین سال پیش بود تو‌چمپیونز رفت و برگشت به رئال باخت و حذف شد تو اولین مرحله حذفی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر