فهرست

یادداشت به قلم فلیپ لام/ لیگ قهرمانان، همه چیز از صفر شروع می شود

فلیپ لام
بعد از 2 بازی در بوندسلیگا 6 امتیاز کسب کردیم و امشب باید اولین بازی مان در لیگ قهرمانان را برگزار کنیم.
اوتمار هیتسفلد همیشه می گفت لیگ قهرمانان یک تورنمنت کاملا متفاوت است. با لیگ اصلا قابل مقایسه نیست. هر جامی که مقابل هواداران خودت در کشورت به دست آورده ای به حساب نمی آید و آنجا همه چیز از صفر شروع می شود. مهم ترین چیز این است که در خانه همه چیز را جبران کنی.
اولین حریف ما روستوف است. تیم های روسیه ای از نظر تکنیکی قوی هستند، دوست دارند با توپ بازی کنند و در حمله مثل دیگر تیم های اروپایی خیلی مستقیم کار نمی کنند. انتظار دارم این بار هم همین طور باشد. دلیلش هم این است که اگر این کار را مقابل تیم های بزرگ انجام دهند و به آن ها فضا دهند چندین بار موقعیت خطرناک برای حریف ساخته می شود.
هواداران بایرن همه انتظار دارند که این تیم حداقل به نیمه نهایی برسد. این حداقل توقعی است که به خاطر 40 سال ارائه فوتبال قابل قبول به وجود آمده است. اما یک تفاوت بزرگ بین ما و آن ها وجود دارد. این بازی ها در اروپا خیلی مهم هستند. جذابیتش این است که باشگاه های بزرگ از ابتدا مقابل یکدیگر بازی نمی کنند. اما تیم های کوچک تر این شانس را پیدا می کنند که مقابل بایرن مونیخ، بارسلونا، رئال مادرید، یوونتوس، منچسترسیتی، چلسی یا منچستریونایتد بازی کنند.
به نظر من جذاب هم نمی شد اگر قرار بود تورنمنتی باشد که فقط تیم های بزرگ مقابل هم بازی کنند. همیشه بازی بین تیم های بزرگ برگزار می شود. اما این ها جذاب ترین بازی ها هستند. تصور کنید اگر بایرن و مادرید در سال 10 بار مقابل هم بازی کنند چه می شود؟
لیگ قهرمانان به تیم های موفق هر لیگ این شانس را می دهد که مقابل تیم های بزرگ قرار گیرند. فقط هم زمانی مشخص می شود بهترین کیست که مقابلش بازی کنی. با تماشای بازی تیم های بزرگ نمی شود این را کامل فهمید. مطمئنم هواداران فوتبال روسیه هم از این بازی لذت زیادی خواهند برد.
همانطور که گفته بودم در تور امریکا با هواداران رابطه نزدیک تری پیدا کردیم و این عالی است. به نظر من میزبانی هم بحث مهمی است. مثلا در مجارستان بازی بارسلونا و بایرن آنقدر برای مردم جذابیت ندارد که بازی بایرن و بوداپست دارد.
به همین دلیل می گویم باید تیم های کوچک تر در این تورنمت باشند و از بازی های رفت و برگشت لذت ببرند. همچنین به نظر من مهم است به لیگ های کوچک تر هم کمک شود که از این بازی ها بهره ببرند. اگر درباره لیگ های اروپایی صحبت کنیم، بازی مقابل روستوف هم شامل این لیگ ها می شود. هدف این است که هوادارن فوتبال هرجا هستند خوشحال شوند و شاهد پیشرفت تیمشان در هرکجای اروپا باشند. به همین دلیل بی صبرانه منتظر بازی امشب هستم. شروع لیگ قهرمانان فصل 17-2016. همه چیز از سفر شروع می شود. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-09-13 18:28:19
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر