فهرست

درباره بدترین بازیکن این روزهای استقلال/ جابر جبار!

آی اسپورت- جابر انصاری را می توان با فاصله ای فراوان بدترین بازیکن این فصل استقلال لقب داد. بازیکنی که مرور بازیهای لیگ شانزدهم نشان می دهد چقدر خودخواه است و جز گلزنی خودش به گلزنی کس دیگری فکر نمی کند آنهم درحالیکه اصلا مهاجم نوک نیست. جلال چراغپور درباره بازی او به نکته جالبی اشاره می کند:«بازیکنان استقلال به هیچ وجه مشکل بدنی و آمادگی جسمانی ندارند. مشکل اصلی استقلال بی انگیزگی بازیکنان است که از اواسط بازی به دلیل تک ‌روی و پاس ندادن جابر انصاری، سرد می ‌شوند و انگیزه ای برای ادامه بازی ندارند». مرور بازیهای این فصل و موقعیت های خوبی که انصاری پیاپی با خودخواهی هدرشان داده است، این موضوع را اثبات می کند.
 
نفت
انصاری فقط یک بار در موقعیت مناسب قرار می گیرد و همان ضربه اش را هم به گل تبدیل می کند.
 
استقلال خوزستان
دقیقه 5 با دروازه بان تک به تک می شود ولی توپ را به بیرون می زند.
دقیقه 8 روی پاس رضایی با دروازه بان تک به تک می شود ولی ضربه اش را بدن دروازه بان می کوبد.
 
صنعت نفت
دقیقه 33 می تواند به رضایی و قربانی که درون محوطه جریمه هستند پاس بدهد ولی خودش شوت می زند.
دقیقه 64 می تواند ارسال از راست غفوری را درون محوطه جریمه به 3 بازیکن دیگر استقلال که در این منطقه حضور دارند و کسی مامور مهارشان نیست پاس بدهد ولی با خودخواهی ضربه سرش را به سمت دروازه می زند.
 
پیکان
دقیقه 91، روی قوس محوطه جریمه صاحب توپ است. رضایی درون محوطه بین دو بازیکن پیکان ایستاده؛ یعقوب کریمی گوشه سمت چپ محوطه جریمه بدون مامور مهار است؛ امید ابراهیمی از پشت سر در حال ورود به محوطه جریمه است و دقیقا کنار دست انصاری؛ برزای استارتش را برای رسیدن به داخل محوطه جریمه از راست زده و تقریبا یک متری جلوتر از انصاری است و شماره 11 از بین این همه گزینه دریبل کردن عرضی دو بازیکن پیکان را که با مکث او به صحنه رسیده اند، انتخاب می کند.
دقیقه 93، انصاری عقب تر از اسماعیلی است و می تواند به او پاس بدهد که تقریبا 20 متر با دروازه فاصله دارد. می تواند با یک پاس عمقی برزای را که روی خط محوطه جریمه ایستاده با دروازه بان تک به تک کند. می تواند کریمی یکه و تنها در گوشه سمت چپ محوطه جریمه را صاحب توپ کند ولی تصمیمش زدن شوتی است آرام، زمینی و بیرون چارچوب.
 
ماشین سازی
دقیقه 50 پاس «یک» را غفوری گرفته و باید پاس «دو» را به این بازیکن بدهد که از آفساید فرار کرده و با دروازه بان تک به تک می شود ولی با ضربه ای بیرون پا توپ را به بیرون می فرستد. همین توپ با ضربه دروازه بان ماشین سازی و ارسال کاخا و ضربه سر نریمان جهان در برگشت وارد دروازه رحمتی می شود.
دقیقه 56 روی پاس رضایی با دروازه بان تک به تک می شود ولی به جای حرکت کردن و ایجاد موقعیت بهتر، ضربه اش را مستقیما به دروازه بان می کوبد.

خاطره
دربی برگشت فصل قبل. استقلال با اشتباه مکانی و گل انصاری به بازی برگشته است. انصاری درون محوطه جریمه و بین خط 5/5 متر و نقطه پنالتی صاحب توپ می شود ولی این تک به تک را از دست می دهد تا استقلال فرصت رساندن اختلاف به حداقل را کاهش بدهد.
 
نکته
یکی از مهاجمان فصل قبل استقلال می گفت انصاری بازی را کند می کند تا خودش گل بزند و همین کار او باعث می شود بازیکنان کنار دستش یخ بزنند. او می تواند هر چند بازی یک بار گل بزند و در هر بازی پاس گل بدهد اما ترجیح می دهد همان چند بازی یک گل را بزند و به کسی پاس ندهد.
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-13 19:16:22
نظر دهید

۱ نظر
سرور لنگ
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۵۰
یه گل دیگه هم به لنگ میزنه ان شالله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر