فهرست

په په: شانس آوردیم که مورینیو زود از رئال رفت!

آی اسپورت- مورینیو بعد از دوره ای موفق در تیم اینتر در سال ۲۰۱۰ به رئال مادرید پیوست و با این تیم قهرمان لالیگا ۲۰۱۱/۱۲ شد اما در لیگ قهرمانان اروپا بالاتر از مرحله نیمه نهایی نرفتند. په په در مصاحبه با Cadena Ser در این مورد گفت:

زیر نظر مورینیو، وقتی ما وارد زمین می شدیم، مردم از ما متنفر بودند. دوران او سه سال طول کشید و خدا را شکر خیلی زود تمام شد. وقتی کارلو آنچلوتی آمد همه چیز عوض شد، و می توانستید ببینید که رفتار مردم با ما دوباره در حال تغییر است. اتفاقاتی که در زمان مورینیو رخ داد حالا گذشته است. من قوی بودم و آن روز ها را پشت سر گذاشتم. و سطح بالای خود در مادرید را حفظ کردم.خداحافظی از بازی های ملی:

نه، هنوز حس می کنم که می توانم از پیراهن پرتغال دفاع کنم. این مسئولیت باعث می شود که هر روز سخت کار کنیم.


لیگ قهرمانان اروپا:

تورنمنت خاصی است. هواداران ما مثل خودمان هیجان زده هستند. واقعاً خیلی خوب خواهد بود.


قرارداد:

این فصل را فرصت دارم و خوشحالم. من فرد خیلی مثبت نگری هستم، سعی می کنم کار ها را به درستی انجام دهم تا اتفاقات خوبی رخ دهد. اگر بتوانم بهترین عملکرد خود را ارائه کنم، باشگاه آن را خواهد دید و امیدوارم روزی با من تماس بگیرند تا این مسئله را حل کنیم.


گلزنی مقابل اوساسونا:

همسرم ویدئوی آن صحنه را فرستاد. خوشحالم که به تیم کمک کرده ام. ما باید در آن مسابقه طرز فکرمان را عوض می کردیم، بازی از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد و هوا خیلی گرم بود. اوساسونا خیلی سخت بازی می کرد و سبک فوتبالی جنگنده ای داشت. آنها با عزم راسخ به برنابئو آمده بودند و از بازی مقابل رئال مادرید انگیزه مضاعفی داشتند.


زیدان و مورینیو:

آنها با هم فرق می کنند، و تقریباً متضاد هم هستند. یکی پسر خوبی است، و دیگری پسر بد... (می خندد) مورینیو به عنوان مربی تجربه زیادی دارد و سرمربیگری تعدادی از بهترین بازیکنان دنیا را به عهده داشته است. اما زیدان یک بازیکن بود و می داند بازیکنان به چه چیزی احتیاج دارند، او طرز فکر ما را می داند. عدم امضای قرارداد با بازیکن جدید در تابستان امسال، یک رأی اعتماد به ترکیب تیم بود.


اظهارات کریستیانو در مورد ژاوی:

به نظر من کریستیانو بهترین بازیکن دنیاست چون او را می شناسم، او از وقتی به اینجا آمده این را ثابت کرده است و همیشه گلزنی می کند؛ او به ما و تیم ملی کمک می کند...


آیا وقتی کسی به مسی اشاره می کند، کریستیانو اذیت می شود؟

نه. او تجربه کافی برای اهمیت ندادن به این مسائل را دارد. راه های زیادی برای مطرح کردن مسائل وجود دارد، وقتی ژاوی آن حرف را زد، فراموش کرده بود که افراد زیادی در پرتغال، چین،... عاشق وی هستند. من با او موافق نیستم اما به نظرش احترام می گذارم. کریستیانو علاقه مندان و دنبال کنندگان زیادی دارد.


طبیعی نیست که وضعیت تمدید قرارداد شما بلاتکلیف باشد:

من تجربه زیادی کسب کرده ام، و اجازه نخواهم داد که قلبم از مسیر خود خارج شود، وقتی با داوران صحبت می کنم، بیشتر فکر می کنم. از اولین روز برای به دست آوردن جایگاهم جنگیده ام و ۱۰ سال است که در این سطح بازی می کنم. مردم برای کار هایی که انجام می دهم ارزش قائل اند و من در کار خود به اندازه روز اول شور و اشتیاق دارم.


آیا در رئال مادرید بازنشسته خواهی شد؟

بله، خیلی دوست دارم که اینطور باشد.


آیا پیشنهاد تمدید قرارداد به مدت یک سال را قبول خواهی کرد؟

بله، آن را قبول می کنم و هیچ مشکلی نیست. در مادرید خوشحالم، و دخترم اینجا درس می خواند. کار رئال مادرید با من آسان است.


په په بالغ تر:

نمی توانم آخرین کارت قرمزی که دریافت کردم را به یاد آورم (۵ سال قبل). وقتی مورد انتقاد قرار می گرفتم، مادر و خانواده ام اذیت می شدند. این برای آنها عادلانه نبود. در توپ های ۵۰-۵۰ یک مدافع همیشه باید برنده شود. من برای توپ رفتم اما متوقف نشدم... خیلی سخت رفتم. در آن بازی مقابل ختافه بدشانس بودم، نمی دانم آن شب چه اتفاقی برای من رخ داد، شاید ناشی از فشار بازی بود. من اشتباه خود را قبول می کنم اما مردم این را نمی پذیرند یا درک نمی کنند. با افزایش سن، این چیز ها را بهتر قضاوت می کنید و همه آن چیز های بد را اصلاح می کنید.


آیا بعد از آن با کاسکرو صحبت کردی؟

برای من بسیار دشوار بود. وقتی از ورزشگاه خارج شدم، متوجه شدم که چقدر بد بوده ام - نه فقط برای مردم، بلکه برای بچه هایی که ممکن بود بازی را تماشا کرده باشند. وقتی به رختکن رفتم، همسرم با من تماس گرفت و پرسید که چه کار کرده ام... من به طور عمومی معذرت خواهی کردم و بعد از آن یکی از رسانه های خبری در کنار من با کاسکرو تماس گرفت اما نمی دانم او معذرت خواهی من را قبول کرد یا نه...


کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-09-13 20:37:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر