فهرست
تقدیم به رونالدینیو؛ زنده باد اشتباه خوب من
تقدیم به رونالدینیو؛ زنده باد اشتباه خوب من

تقدیم به رونالدینیو؛ زنده باد اشتباه خوب من

آی اسپورت - فوتبالی ها برای دوست داشتن، فهرست مورد نظرشان، زیاد اهل دلیل و برهان نیستند. برایشان اهمیت ندارد که تیم ها و بازیکنان حاضر در این لیست، دلایل کافی برای دوست داشته شدن را دارا باشند یا خیر؟

دوست داشتنی های بی نیاز از دلیل

در این لیست شاید به نام بازیکنان و تیم هایی بر بخوریم که حتی تا الان اسم شان را هم نشنیده ایم. تیمی گمنام در دسته nام یک لیگ یا بازیکنی که تنها افتخارش بستن بازوبند کاپیتانی یک تیم خیلی کوچک بوده است. سوژه این یادداشت اما چیز دیگری است. می خواهیم به بخشی از این لیست بپردازیم که در تمامی لیست ها مشترک است. این بخش از لیست شامل بازیکنان و تیم هایی می شود که دوست داشتن شان کار سختی نیست، کافی است عشق فوتبال باشی تا آنها را دوست داشته باشی. در این لیست بازیکنان زیادی حضور دارند که یکی از آنها بی شک رونالدینیو است. اگر هنوز منظورمان را متوجه نشده اید کافی است از هر اهل فوتبالی که دورتان گیر آوردید بپرسید که نظرش در مورد رونالدینیو چیست؟ قطع به یقین نظرشان مثبت همراه با این جمله خواهد بود که تکنیکی تر از این بازیکن تا الان نیامده و نخواهد آمد. البته شاید تا این حد هم فرد مورد نظر رونالدینیو را قبول نداشته باشد اما قطعا جواب چنین شخصی هم منفی نخواهد بود و شاید به یک "بازیکن بی نظیری بود" همراه با شرح یکی از حرکات معروفش بسنده کند.

عجیب ترین تولد شاعر فوتبال

رونالدینیو  چهل ساله شد. در تاریخ 2020.03.21؛ او در حالی تولد امسال خود را جشن گرفت که در عجیب ترین و غیرقابل تصورترین دوره از زندگی خود قرار دارد. هفته پیش بود که خبر دستگیری این ستاره به تیتر یک رسانه ها تبدیل شد. خبر چندان جدی گرفته نشد تا این که با انتشار تصاویر حضور رونالدینیو در زندان و اخبار بعدی که در این خصوص منتشر شد، اهالی فوتبال انگشت به دهان ماندند. ستاره ای که به ماورایی ترین شکل های ممکن قفس توری مستطیل سبز را فتح می کرد اینک در یک قفس پولادین و به جرم استفاده از پاسپورت جعلی حبس شده است. در چنین شرایطی اما بازهم با شنیدن نام رونالدینیو، خیلی از اتفافات شیرین فوتبالی در ذهن هواداران این رشته هستند که مرورشان به اتفاقات این روزها ارجحیت دارند. رونالدینیو حتی در چنین شرایطی نیز همان شاعر فوتبالی است که با رقص پایش در استمفوردبریچ شهر لندن، قطعه ای بر جای گذاشت که تاریخ فوتبال دنیا از تکرارش ناتوان است.

11
11

زنده باد اشتباه خوب من

وجهه شخصی زندگی ستاره های فوتبال همواره تاثیر بسزایی در محبوبیت آنها در بین اقشار جامعه دارد. کافی است بخشی از زندگی شخصی یک ستاره که نباید منتشر شود به دست یک پاپاراتزی بیافتد؛ آن گاه باید خود را آماده شنیدن مرثیه ای بر یک رویا باشیم. رویایی که هر بازیکنی در آغاز فوتبال در سر دارد اما کمتر کسی موفق به عملی کردن آن می شود.در مورد رونالدینیو اما این موضوع صدق نمی کند. رونیِ برزیلی، مثل ستاره هایی چون زیدان، مارادونا و بوفون به قدری برای ورزش فوتبال زیبایی به ارمغان آورده اند که اگر دوست داشتن شان، اشتباه هم باشد، آن اشتباه، یک اشتباه خوب است! به این ترتیب در حالی این یادداشت را به پایان می رسانیم که خود را آماده مرور دوباره خاطرات شیرین این ستاره در دوران اوجش در مستطیل سبز کرده ایم، خاطراتی که باعث شدند رونالدینیو را دوست داشته باشیم و در تولد چهل سالگی اش با اطمینان کامل بگوییم: "زنده باد اشتباه خوب من!"

 

ورزش سه 

۱    
آی اسپورت
2020-03-23 15:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر