فهرست
فلسفه هیگوئیتا؛ خوب برقص تا خوب بازی کنی!
فلسفه هیگوئیتا؛ خوب برقص تا خوب بازی کنی!

فلسفه هیگوئیتا؛ خوب برقص تا خوب بازی کنی!

آی‌اسپورت- رنه هیگوئیتا، دروازه‌بان افسانه‌اي و كلمبيايي دنياي فوتبال اين روزها مربي دروازه‌بانان اتلتيكوناسيونال است. گلری که تمام شهرتش را مدیون حاشیه‌هایی بود که خارج از زمین فوتبال به دست آورد. هیگوئیتا در گفت‌وگو با راديو ماركا در مورد مسائل مختلف فوتبالي حرف و البته به انتقاد از رفتار مدیران مادريد با كيلور ناواس پرداخته و از او تمجيد كرده است. گزيده‌اي از صحبت‌هاي او را بخوانید:

دروازه‌بانان بزرگ دنياي فوتبال

بوفون، كاسياس، نوير، كيلور، براوو و البته دروازه‌بان ما، اوسپينا را تحسين مي‌كنم.

حركت عقربي

چند بار با برخي دروازه‌بانان اين حركت را تمرين كردم ولي نتيجه‌‌اش خوب نشد. اين حركت براي لذت بردن بود. البته ديده‌ام كه كيلور ناواس هماهنگي خوبي براي اين كار دارد.

كيلور ناواس

در رئال مي‌توان انتظار هر چيزي را داشت. از جدايي كاسياس از اين تيم واقعاً ناراحت شدم. دروازه‌بان قهرمان دنيا كه اين همه جام برده بود و موفقيت‌هاي زيادي با رئال كسب كرده بود، از اين تيم رفت و حتي يك بازي بزرگداشت هم برايش برگزار نشد. با اين اتفاق، پس مي‌توان انتظار هر چيزي را داشت و از برخوردهايي كه با كيلور مي‌شود هم ديگر تعجب نمي‌كنم.

مسي يا رونالدو

من دوست دارم هردوي‌شان را در تيم‌ام داشته باشم.

توهين نژادپرستانه آسپاس به یرماي كلمبيايي

وقتي اين اتفاقات رخ مي‌دهد، فرصت خوبي است كه به جامعه بگویيم كه نبايد اين‌چنين باشد. من فكر مي‌كنم اين موضوع فقط در فوتبال نيست و خيلي از افراد اين نژادپرستي را حس مي‌كنند. وقتي نژادپرستي وجود دارد بايد كاري كرد و وقتي فردي مشهور، مثل يك فوتباليست اين كار را مي‌كند، باعث مي‌شود كه توجه بيشتري به اين مسئله شود.

حضور در لاليگا

بحث سال‌ها پيش است. وقتي من در وايادوليد بودم، مرا سرخپوست مي‌ناميدند و خيلي به من توهين مي‌شد. اين روند هنوز تغيير نكرده. براي فردي رينكون هم تكرار شده. من اسپانيايي‌ها را تحسين مي‌كنم ولي گروه محدودي هستند كه اين حرف‌ها از دهان‌شان خارج مي‌شود.

توهين نژادپرستانه

برايم اتفاقي طبيعي بود و آن را به چشم نژادپرستي نمي‌ديدم. كساني كه اولين بار در مورد اين مسئله هشدار دادند رسانه‌ها بودند و گفتند كه نبايد اين اتفاق رخ دهد.

حضور در وايادوليد با ماتورانا، والدراما و لئونل آلوارس

الان وايادوليد 5 بازيكن كلمبيايي در تيم پايه‌اي‌‌اش دارد. اين باشگاه هميشه از كلمبيايي‌ها استقبال خوبي مي‌كند. مردم ما را دوست دارند و ما هم آنها را دوست داريم.

پيوستن يري ميناي كلمبيايي به بارسا

در دوره ما ماتورانا به ما مي‌گفت كسي كه خوب مي‌رقصد، خوب هم بازي مي‌كند. يري مينا وقتي گل مي‌زند، خوب مي‌رقصد. در تيم‌ملي سطح بالاي فوتبال او را ديده‌ايم و فكر مي‌كنم بازيكني سرعتي به بارسا ملحق شده كه هنوز راه زيادي براي يادگيري دارد. او شرايط لازم براي موفقيت در بارسا را دارد.

خامس رودريگس

او يك الگو و يك قهرمان در كلمبيا و در اروپاست. در مادريد هواداران دوستش داشتند. خامس در رئال زياد بازي نكرد ولي نقش پررنگي در قهرماني رئال در لاليگا و ليگ قهرمانان داشت. خيلي وقت‌ها بازيكنان بزرگي حتي از روي نيمكت، باعث مي‌شوند كه تيم‌هاي‌شان سطحي بالا و عملكرد خوبي داشته باشد. هر سرمربي‌ای مي‌داند كه بايد به يك بازيكن بازي بدهد يا نه.

بازگشت احتمالي خامس به رئال

براي ما مهم اين است كه او هرجا كه هست، خوب باشد. خامس در بايرن شاد و خوشبخت است.

موفقيت كلمبيايي‌ها در اروپا، مثل فالكائو

الان دوران خوبي براي كلمبيايي‌هاست. اين بدان معناست كه ما پتانسيل فوتبالي خوبي در كشورمان داريم و مي‌توانيم تيم ملي خوبي را به جام جهاني‌ بفرستيم.

رؤياي كلمبيايي‌ها در سال جام جهاني

من براي حريفان احترام زيادي قائلم. اميدوارم كه كلمبيا سورپرايز اين جام جهاني‌ باشد. ما بازيكنان زيادي در اروپا كه بهترين فوتبال دنيا را دارد، داريم. به تيم ملي‌مان خيلي خوشبينيم.

مدعيان قهرماني در جام جهاني

اسپانيا در جمع مدعيان است‌؛ فرانسه، برزيل، آرژانتين و آلمان هم همين‌طور. ما منتظر سورپرايز كلمبيا هستيم. 

خبر ورزشی

 

۳    
آی اسپورت
2018-01-25 12:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر