فهرست
یونایتدِ سولشر: مسئله خلق موقعیت
یونایتدِ سولشر: مسئله خلق موقعیت

یونایتدِ سولشر: مسئله خلق موقعیت

آی‌اسپورت - «وقتی ۵-۰ یا ۳-۰ می‌برید، وقتی پنج تا بازی پشت سر هم را با پیروزی پشت سر گذاشتید، همه چیز خوب و به کام است. اما وقتی در شرایط سخت قرار می‌گیرید، وقتی چند بازی را باخته‌اید، شخصیت واقعی‌تان مشخص می‌شود». منچستر یونایتد به رهبری اوله گونار سولشر در این شرایط سخت خودش را نشان داد و در حالیکه تا پیش از بازی دیشب، چهار شکست در پنج دیدار قبلی‌اش تجربه کرده بود، وستهم را برد تا همچنان در کورس کسب سهمیه چمپیونز لیگ باقی بماند. اما برای رسیدن به این هدف نمایش تیم سولشر باید خیلی بهتر از این‌ها باشد.

دو پنالتی پل پوگبا که پیروزی ۲-۱ را برای تیمش در اولدترافورد رقم زد، ضعف‌های عمیق این تیم را برابر وستهم پوشش داد. یونایتد با درجه‌ای از خوش‌شانسی سه امتیاز بازی دیشب را گرفت. گل فیلیپه اندرسون در نیمه اول، در حالیکه نتیجه هنوز صفر صفر بود، به غلط آفساید اعلام شد. در نیمه دوم هم بعد از اینکه مانوئل پلگرینی، میکل آنتونیو را به زمین فرستاد، او یک بار تیر دروازه یونایتد را مورد هدف قرار داد و یک بار دیگر با واکنش فوق‌العاده داوید دخئا از رسیدن به گل محروم ماند.

بعد از بازی خود سولشر اعتراف کرد تیمش در هفته‌های اخیر فرم خوبی نداشته و بدون برش لازم مقابل دروازه حریفان بازی کرده. اما مشکل بزرگ‌تر برای یونایتد خلق موقعیت‌های گلزنی است تا استفاده بردن از آن‌ها. تیم سولشر هفته قبل مقابل بارسلونا حتی یک ضربه درون چهارچوب هم نداشت، اتفاقی که اگر پنالتی پوگبا را کنار بگذاریم، در نیمه اول بازی برابر وستهم هم تکرار شد. اولین ضربه درون چهارچوب یونایتد در بازی دیشب توسط مارکوس رشفورد که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت در دقیقه ۵۸ به ثبت رسید. یعنی یونایتد پیش از این مهار از لوکاژ فابیانسکی  سه ساعت بدون حتی یه ضربه درون چهارچوب حریفان را پشت سر گذاشته بود.

شاگردان سولشر در بازی دیشب فقط وقتی در بعد انتقال و ضدحمله بودند خطرناک به نظر می‌رسیدند. این مشکلی عمیق برای پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ انگلیس است. وستهم در اولدترافورد، در نیمه اول ۵۶ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و در نیمه دوم ۵۹ درصد. در نظر بگیرید وستهم تیمی است که این فصل خارج از خانه حتی یک بار هم به پیروزی نرسیده. اما شاگردان پلگرینی دیشب با نمایش چشمگیر دیگری از دکلن رایس میانه زمین را در اختیار گرفته بودند و توسط اندرسون و مانوئل لانزینی بارها خط دفاعی میزبانشان را آزار دادند. این آمار و عملکرد برای تیمی که سودای بازگشت به اوج را دارد به هیچ وجه قابل قبول نیست.

اسکوادی که به سولشر ارث رسیده فاقد مهره‌هایی است که بتوانند جریان بازی را کنترل کنند و از خلاقیت خودشان در میانه زمین برای باز کردن خطوط دفاعی حریفان استفاده ببرند. با اینکه سولشر موفق شده بهترین استفاده را از سرعت مهره‌های هجومی‌اش ببرد، اما صرفا خطرناک بودن در ضدحمله‌ها کافی نیست. این تیم مشخصا به یک خانه‌تکانی اساسی در تابستان نیازمند است تا دیگر تا این حد وابسته به پوگبا نباشد.

سولشر بعد از بازی قبول داشت تیمش با بهره از بخت و اقبال سه امتیاز بازی را گرفته و عامل اصلی پیروزی‌شان را واکنش عالی دخئا در نیمه دوم دانست. مربی یونایتد با اینکه از نمایش کلی پوگبا و فرد راضی بود اما اعتراف کرد تیمش در میانه زمین بیش از حد باز بازی کرده.

یونایتد بازی‌های حساسی در روزهای آینده پیش رو دارد، بازی‌های به این فصل و فصل بعد معنا می‌بخشند. سفر به نوکمپ و دربی منچستر در خانه، حتی میزبانی از چلسیِ مائوریتزیو ساری در اولدترافورد می‌تواند با استراتژی فوتبال واکنش‌گرا و متکی به ضدحمله‌ها پی گرفته شود و نتیجه بدهد، اما برای پیدا کردن تعادل و توان بازی مالکانه این تیم نیاز به تغییرات زیادی در پرسونلش دارد. برای همین تابستان ۲۰۱۹ پنجره نقل و انتقالات بسیار کلیدی‌ای برای سولشر محسوب می‌شود.

۵    
آی اسپورت
2019-04-14 11:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر