فهرست
بگذارید کریمی حرفش را بزند
بگذارید کریمی حرفش را بزند

بگذارید کریمی حرفش را بزند

آی اسپورت - علی کریمی قهرمان است یا یاغی؟ باید دوستش داشت و او را دن کیشوتی نامید که قیام کرده علیه پلشتی های فوتبال یا باید گفت یکی از همه آنهایی است که بلوایی می کند چون به حقش نرسیده؟ راستش علی کریمی را هیچ وقت نباید صفر یا صدی دید . درست به عکس خودش که در بلوایی که راه انداخته ، خودش را خیر مطلق می داند و برایش به هر کار ناثوابی هم دست می زند و بعد می گوید دعوا است دیگر! حلوا که خیر نمی کنند.

 علی کریمی را برای گذشته اش همگی می ستاییم. تردیدی هم نیست. نه فقط برای جادویش با توپ که برای مچ های همیشه گره کرده اش. برای رگ های غیرت بیرون زده اش در مسیر احقاق حق دختران ملی پوش فوتبالیست. مادری که داغ دیده و پسر بلند قامتی که رویایش یک لحظه دیدنش بوده است. برای همه مسئولیت های اجتماعی که خودجوش انجام شان داده و منتی هم بر سر کسی نداشته.

 اما همین اسطوره خوبی‌ها که حتی تا تختی هم بارها قیاسش کرده ایم ، همیشه گلی بوده که خار هم کم نداشته. از دعواهایش با دایی، حامد کاویانپور، نساختن با یکی مثل ابوالفضل جلالی و دیگر رفقایش گرفته تا لگد زدن به بطری آب و قهر کردن به خاطر نخوردن مک دونالد و قاط زدن هایی که فراموش شدنی نیستند. برای اینکه او هم با همه مناعت طبعی که داشته، کم از آن سلفی های معروف حسین هدایتی وار ندارد .

 برای همه تصمیم های فوتبالی که از وقتی خودش بی ابوالفضل جلالی و بی محمودرضا فاضلی گرفته و خیلی درخشان نبودند هم نمی توان خرده ای از او گرفت که علی کریمی است دیگر.

 به کسی چه که گروهی می گویند اگر فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت بازیکنانش شکایت او را بدون اصرار بر ریختن آن 44 میلیون تومان کذایی اگر قبول می کرد ، کار به این جا ها نمی کشید اما هرچه هست ، علی کریمی مسیری را آغاز کرده که منطق گفتارش درست است. حتی وقتی به علی کریمی می گوید که بیفتد دنبال پلشتی های فوتبال ، پر بیراه نمی گوید اما این آقای قهرمان ، درست از جایی همه چیز را خراب می کند که به قول رسول مجیدی:«چت ها را می ریزد توی کانال ها

 اینکه هر کسی را خوشش نیاید، دلال بنامد و عامل این و آن که نشد استدلال برای افشاگری. اینکه چت خصوصی دو نفر را منتشر کند ، کجایش اخلاقی است؟ اینکه همه حرفی که علی کریمی در تمام این مدت زده ، 4 تا مصداق عجیب نداشته و یا قبلا گفته شده بوده و یا مصداق عینی نداشته است حرف هایش؛همه و همه فقط باعث می شوند در این جنگ فرسایشی ، باور حامیانش هم به او سست شود.

 او که در تمام سال های ستاره بودنش هیچ وقت حاضر به رفتن در برنامه ای زنده نشده بود، حالا فریاد می زند، میکروفن می اندازد و حریف می طلبد برای مناظره. خودش هم خوب می داند که الان آنتن دادن به او در توان هیچ کسی نیست اما باز می گوید و بعد اتهام دلالی می زند به عادل فردوسی‌پور. بدون شک کریمی راست می گوید که تیغ تند انتقاد عادل فردوسی‌پور، هیچ وقت در این سال ها برای مهدی تاج مثل سایرین برنده نبوده است و همیشه مماشاتی داشته اما این ها دلیل ایراد اتهام فساد نیست که همین برنامه کم از علی کریمی نگفته و پای او نایستاده است!

 درست مثل آمار اشتباهی که درباره سردبیر سابق و خوشنام روزنامه خبرورزشی و انتقاد از کی روش گفته بود. مردی که به خاطر ایستادگی به پای عقایدش آسیب های شغلی زیادی دید اما تیم ملی کشورش را تنها نگذاشت.

 کریمی اما حق خود می داند که در این دعوا هر آنچه به ذهنش می رسد را بگوید. او می خواهد و می گوید. یکی هم مثل مهدی تاج ، دوستانش در اصفهان و چند نهاد دیگر هم راهکاری که بلدند فقط شکایت کردن است. اینکه فکر می کنند با گرفتن علی کریمی و منعش از حرف زدن، می توانند این بلوا را بخوابانند به قول خودشان. درحالی که این بحث باید یک بار صحیح و شفاف باز شود.

 باید علی کریمی بیاید و تمام اسنادش را صاف و شفاف بگوید. سرچشمه این ناپاکی را با دلیل و سند رسوا کند. البته اگر سندهایی محکمه پسند دارد. اگر هم ندارد و فقط اتهام می زده ، پای عواقب گفتارش بایستد. راهش اما این نیست که مهدی تاج بترسد. شکایت کند و البته علی کریمی هم پیشتر و در دوران فوتبالش کسی نبوده که برای اثبات گفتارش به هر مستمسکی دست بیاندازد. کاش باز هم از این کارها نکند. شاید بهتر باشد همان طور که گفته در یک محکمه طوری علنی بایستد و مستدل هر آنچه دارد را بگوید و بعد مشخص شود چه کسی راست می گوید.

 خبرآنلاین

۱۱ ۱۰  
آی اسپورت
2018-02-11 13:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
Hasan
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۲
شما خودتون مقر اصلی فسادین خبرورزشی خبر انلاین سایت نود و برنامه نود مهمترین مراکز فساد هستند که باعث بدبینی به رسانه هد بی طرف هم شده اند ما تا آخر ماجرا پشت کریمی هستیم تا نابودی فساد تاج و ناعادل
شاهین
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۴
فاسدترین رسانه ایران خبرآنلاین و خبرورزشی
ویلی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۴۰
ملت جوگیر احساساتی تروخشک و خوب و بدو باهم نابود میکنن، عادت این جامعه کلنگی همینه.....چهل سال پیش نیت خوبی داشتن برای اصلاح امور و پیشرفت، ولی با آدرس غلط دور آدم غلط جمع شدن و از چاله افتادن تو چاه!!!
ایت الله ویلی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
به منطق و شعور نداشته خودت که افراد مخالفت رو پاپتی میدونی ببخش.
محمد
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۲۸
مسئله شفاف است. متاسفانه آقای فردوسی پور و باندش در روزنامه ها و سایت های زرد دنبال زهرچشم گرفثن از همه و اداره جریان فوتبال کشور هستند. تمدید قرارداد ترکمنچای با کیروش و حربه عدم دعوت بازیکنانی که به آنها باج نمی دهند. همراه با استفاده از سوء مدیریت فدراسیون و مدیریت باشگاهها این باند مافیایی را قدرتمند کرده.مجبور کردن بازیکنان به ترک پرسپولیس و استقلال و حاشیه سازی. جنجال آفرینی و رودررو قراردادن طرفداران این تیم ها در این راستا است.
serezo
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۱
جالبه ارتین زهرابی که بایک نقد ساده فحش های ناموسی به مردم میده حامی هم پیدا کرده، شما به اصطلاح خبرنگارا بهتر اول اخلاق خودتونو درست کنید، البته از نوچه کیروش همچین ادبیاتی زیاد بعید نیست
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۹
پرسپولیس سه سال است که روی ابرها قدم می زند ، هوادارانش هرگز این سه سال را تجربه نکرده بودند (منهای پرسپولیس سالهای دور)
دلیل عمده این سالهای خوش پرسپولیس کوتاه شدن دست کسانی بود که بعض آنها را بنام اسطوره می شناسیم ؛
علی کریمی و علی دایی و حمید استیلی و یحیی و مهدوی کیا و هاشمیان و …
یک عده جوان جویای پیشرفت به همت یک مربی زحمتکش در کمال بی ادعایی روزهایی را برایمان رقم زدند و جامهایی را دارند می آورند که آن نامها پرطمطراق از کنارش هم عبور نکرده بودند ، کسانی که حصور آنها در پرسپولیس یا اطراف این تیم همواره با دردسر همراه بوده
پرسپولیس وقتی دل از این ستارهای آویزان شهرت کند به موفقیت نزدیک شد.
وقتی که طارمی شروع کرد به منت گذاشتن ، نابود شد و بیرانوند که فهمید دیگر به ستاره ی حاشیه دار نیازی نداریم.
ماندم هواداران سرخ چگونه هنوز کمک میکنند تا آن جماعت پرمدعا ، از دیوار این تیم بالا رفته ادای حق طلبی در بیاورند.
علی کریمی که هرگاه دل پیچه اش گرفت کاری کرد شده نماد حق طلبی!!!!!
کسانی که دانسته های خود را نه برای نفع مردم که برای اثبات خود افشا میکنند ، سکوت عالمان ،
عالمانی که هرگاه احساس کنند الان وقتشه افشاگری میکنند ،
اینها جز آفت برای باشگاه چیز دیگری نیستند.
پرسپولیس بدون این ستاره ها سالهایی را دارد مز مزه می کند که شیرین است اما طرفداران اصرار دارند تمرگز خود را از علیپور و برانکو و نعمتی و انصاری معطوف به علی کریمی کنند که دیگر هرچه می خواسته از فوتبال و پرسپولیس در آورده
می روند استادیوم و علی کریمی را تشویق میکنند و چقدربچه های بی ادعای تیم و برانکو این روزها غریبند!!!
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
سیب زمینی غیرت داره اما شما نه!
۴
جیره رسیده بیا ببر
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
همینکه مقاله به نام جیره خواری به اسم عشوندی است،نیاز به خواندن این نیست و از همان اول می توان نتیجه گرفت که علی کریمی یک بی سواد ریاکار است.
ای اسپرت خودتو خسته نکن وقتی عشوندی یک نفر رو نقد بچگانه می‌کنه یعنی اون شخص راه رو درست میره
حمید
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۹
داشتم خیلی جدی مطلبتونو می خوندم تا جایی که رسیدم به این جمله:
".... همه و همه فقط باعث می شوند در این جنگ فرسایشی ، باور حامیانش هم به او سست شود."

ناخودآگاه خندم گرفت که باعث بقیه مطلب رو به عنوان جک مطالعه کنم.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر