فهرست
ایران در ACL ؛ ده برد و هشت شکست
ایران در ACL ؛ ده برد و هشت شکست

ایران در ACL ؛ ده برد و هشت شکست

آی اسپورت - با شکست ذوب‌آهن مقابل نماینده عربستان، تنها نماینده باقی مانده کشورمان در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان نیز از دور این رقابت‌ها کنار رفت. به همین بهانه نگاهی به عملکرد نمایندگان کشورمان در رقابت‌های این فصل انداخته‌ایم.

سایپا تهران

تیم سایپا برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان باید در دیدار‌های پلی‌آف شرکت می‌کرد و در این مسیر آن‌ها در دور دوم پلی‌آف موفق شدند مینروا پنجاب، نماینده هند را با ۴ گل شکست دهند، اما در دور سوم انتخابی مقابل الریان قطر با نتیجه سه بر یک شکست خوردند تا موفق به حضور در مرحله گروهی نشوند و در همان دیدار‌های پلی‌آف از گردونه رقابت‌ها خارج شوند.

ذوب‌آهن اصفهان

ذوب‌آهن نیز همانند سایپا از مرحله دوم رقابت‌های پلی‌آف وارد تورنمنت این فصل لیگ قهرمانان شد. آن‌ها در این مرحله با یک گل الکویت را شکست دادند و در دور بعدی نیز مقابل الغرافه قطر با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شدند و به مرحله گروهی رقابت‌ها راه یافتند. شاگردان منصوریان با حضور در گروه اول رقابت‌ها در کنار النصر، الزورا و الوصل قرار گرفتند و در ۶ بازی مقابل این رقبا به سه پیروزی و سه تساوی دست یافتند تا با ۱۲ امتیاز به عنوان تنها تیم بدون شکست و سرگروه به دور بعد صعود کنند و بهترین عملکرد را در میان تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان امسال داشته باشند. تیم اصفهانی در مرحله یک‌هشتم مقابل الاتحاد قرار گرفت که در هر دو بازی رفت و برگشت شکست خورد تا آخرین نماینده ایران نیز از این تورنمنت حذف شود.

پرسپولیس تهران

نایب‌قهرمان دور قبلی این رقابت‌ها به واسطه قهرمانی در لیگ به طور مستقیم از مرحله گروهی وارد این تورنمنت شد و در گروه چهارم رقابت‌ها در کنار السد، الاهلی و پاختاکور قرار گرفت. قرمزپوشان در ۶ بازی خود در این مرحله دو برد، یک تساوی و سه باخت به دست آوردند و با ۷ امتیاز به عنوان قعر‌نشین گروه از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا وداعی زودهنگام داشته باشند.

استقلال تهران

آبی‌پوشان تهرانی نیز به واسطه قهرمانی در جام حذفی به طور مستقیم از مرحله گروهی وارد رقابت‌ها شدند و در گروه سوم رقابت‌ها در کنار الهلال، الدوحیل و العین جای گرفتند. آبی‌پوشان با دو باخت، دو تساوی و دو برد و کسب ۸ امتیاز در رده سوم جای گرفتند و با یک امتیاز کمتر نسبت به الدحیل نتوانستند مجوز حضور در مرحله گروهی را به دست بیاورند. باید به این نکته اشاره کرد که استقلال تنها تیمی بود که در مرحله گروهی تفاضل منفی به ثبت رساند.

جمع‌بندی

نمایندگان ایران در این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان در مجموع در ۲۴ بازی به میدان رفتند که تنها در ۱۰ دیدار یعنی کمتر از نیمی از مسابقات به پیروزی رسیدند، ۸ بار شکست خوردند و در ۶ بازی نیز به تساوی رسیدند. آن‌ها در این تعداد مسابقه ۳۵ بار دروازه حریفان را باز کردند و ۲۹ بار نیز گل خوردند و کار نمایندگان کشورمان در مرحله یک‌هشتم به پایان برسد تا از چند ماه آینده منتظر شروع فصل جدید لیگ قهرمانان و رقم خوردن اتفاقاتی جدید باشیم.

 

 

     
آی اسپورت
2019-08-16 11:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر