فهرست
کناره‌گیری نادال از تور جهانی تنیس؛ جراحی رافا
کناره‌گیری نادال از تور جهانی تنیس؛ جراحی رافا

کناره‌گیری نادال از تور جهانی تنیس؛ جراحی رافا

آی‌اسپورت- رافائل نادال، مرد شماره دو تنیس جهان، به دلیل مصدومیت از شرکت در مسابقات «تور جهانی تنیس» در لندن انصراف داد. تنیس‌باز 32 ساله اسپانیایی هفته پیش به همین علت از حضور در مسترز پاریس نیز کناره‌گیری کرده بود و جایگاه اول خود در رده‌بندی تنیس‌بازان مرد جهان را از دست داد‌.

با غیبت نادال از تورنمنت یک هفته‌ای «تور جهانی تنیس»، جان ایزنر آمریکایی به جای او در این رقابت‌ها که با شرکت هشت تنیس‌باز برتر جهان برگزار می‌شود،  حضور می‌یابد. رافائل نادال که تاکنون 17 بار قهرمان گرنداسلم شده، می‌گوید الان زمان مناسبی است که مچ پایش، جراحی شود و سلامتی‌ کاملش را بازیابد.

نادال در صفحه اینستاگرامش نوشت: «متأسفانه هفته پیش به دلیل آسیب دیدگی شکم نتوانستم در مسترز پاریس شرکت کنم. هنوز هم از این ناحیه مشکل دارم و نمی‌توانم مسابقه بدهم. حالا که نمی‌توانم در این رقابت‌ها شرکت کنم، بهترین موقع است که مچ پایم را هم عمل کنم. مُچم مدتهاست کمی درد می‌کند که باید در اتاق عمل درست شود. هر چند وقت یک بار هم دردش مرا حسابی اذیت می‌کند. البته اگر آسیب مچ پایم نبود، نمی‌توانستم به خاطر مشکل شکم در مسابقات لندن شرکت کنم. امیدوارم که بتوانم با آمادگی کامل فصل جدید مسابقات تنیس را شروع کنم.»

مسابقات بدشگون

با احتساب این رقابت‌ها نادال امسال ده تورنمنت‌ را به دلیل مصدومیت‌های مختلف از دست داده. او حدود دو ماه پیش هم در میانه مسابقات اوپن آمریکا مصدوم شد و بیرون رفت و در ابتدای سال میلادی جاری نیز در میانه مسابقات اوپن استرالیا، به دلیلی مشابه از میانه مسابقات کنار کشید. هر دو تورنمنت مهم روی زمین‌های «هارد کورت» برگزار می‌شد و حالا هم «رافا» از «تور جهانی تنیس» که روی زمین‌های مشابه برگزار می‌شود، صرف نظر کرده. رافائل نادال سال گذشته هم بدون آمادگی کافی وارد مسابقات «تور جهانی تنیس» شد و فقط بعد از یک مسابقه، از این رقابت‌ها کنار رفت.

امسال این مسابقات از یکشنبه بیستم آبان برگزار می‌شود. کناره‌گیری این تنیس‌باز اسپانیایی از این تورنمنت به این معنا است که نواک جوکوویچ، سال میلادی جاری را به عنوان مرد شماره یک تنیس جهان به پایان خواهد برد. این برای پنجمین مرتبه است که جوکوویچ فصل مسابقات حرفه‌ای تنیس را با جایگاه نخست به پایان می‌رساند که پیشتر فقط تنیس‌بازانی مثل راجر فدرر، جیمی کانرز و پیت سمپراس، موفق به انجام آن شده بودند.

 

     
آی اسپورت
2018-11-09 13:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر