فهرست

پروین: استقلال برای دفاع بیاید بدون شک بازنده است

آی اسپورت - وقتی دربی نزدیک می‌شود محال است کسی یاد علی پروین نیفتد. پروین با 20 بار حضور در دربی رکورد بیشترین بازی را دربی تهران دارد. او 2 گل هم در دربی‌ها زده است. به همین دلایل صحبت‌های او درباره دربی شنیدنی است. صحبت‌های پروین با فارس را بخوانید:
 
*جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی را در این بازی باید فراموش کنید. خیلی از مواقع پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به استقلال داشته اما دربی را باخته است و خیلی مواقع هم استقلال شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس داشته اما ما آنها را شکست داده‌ایم. به همین دلیل این بازی هیچ ربطی به جایگاه دو تیم ندارد. اینکه چون پرسپولیس در جدول شرایط بهتری دارد بگوییم برنده است یک تفکر غلط است.
 
*به نظرم بازی جمعه برای استقلال و منصوریان یک بازی مرگ و زندگی است. من از استقلال فقط یک چیز می‌دانم و آن اینکه این تیم دست و پا بسته نیست. از طرف دیگر شرایط دربی به گونه‌ای است که هر تیم بازیکنانش بهترین عملکرد را داشته باشد می‌تواند برنده باشد. شاید به خاطر شرایط استقلال در جدول بازیکنان این تیم با انگیزه بیشتری وارد زمین شوند تا تیم‌شان را از بحران خارج کنند.
 
*در چند بازی که از استقلال دیدم به نظرم این تیم بعد از اینکه به گل می‌رسد خیلی زود به لاک دفاعی می‌رود و این زود دفاع کردن باعث می‌شود که در خط دفاع اشتباهاتی صورت بگیرد که باعث گل خوردن شود. البته بازی آخرین این تیم مقابل ماشین‌سازی را هم دیدم که به نظرم در این بازی استقلال بدشانس بود چرا که آنها موقعیت‌های خوبی داشتند اما با بدشانسی این موقعیت‌ها را از دست می‌دادند.
 
*من معتقدم که پرسپولیس از نظر روحی از استقلال سرتر است. اما این را هم باید بگویم که استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد هرچند که در نتایج بازی‌های قبلی عملکرد خوبی نداشته است. به همین دلیل است که می‌گویم پرسپولیس و برانکو با روحیه و شرایط بهتری پا به دربی می‌گذارند اما نتیجه دربی قابل پیش‌بینی نیست.
 
*علیرضا منصوریان برای دربی تحت فشار است. او با استقلال نتایج خوبی نگرفته است و به همین دلیل خودش و تیمش دچار افت شده‌اند. به همین دلیل است که می‌گویم شرایط پرسپولیس نسبت به رقیبش بهتر است. به نظرم اگر استقلال در دربی به فکر دفاع کردن باشد بدون شک بازنده خواهد بود و تمرکز روی دفاع کردن برای این تیم بد می‌شود. استقلال نیازمند پیروزی است و توجه کردن به دفاع نمی‌تواند برای این تیم مؤثر باشد.
 
*اگر گفتم که استقلال از ما شرایط بدتری داشت اما برنده شده برای زمانی بود که اختلاف امتیاز 3 امتیاز بود نه الان که 8 امتیاز است. استقلال در حالی به دربی می‌آید که تا اینجای لیگ هیچ تیمی را شکست نداده است و تیمی که تا به حال نتوانسته به برتری برسد مشخص است که نمی‌تواند در خط دفاع موفق باشد. از طرف دیگر هم استقلال و هم پرسپولیس شرایط خوبی در خط حمله دارند که اگر هجومی بازی کنند می‌تواند به هیجان بازی اضافه کند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-09-14 10:10:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر