فهرست

پلاتینی: خداحافظ فوتبالی‌ها؛ وجدانم راحت است

آی اسپورت - میشل پلاتینی که به‌مدت چهار سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم است، در کنگره فوق‌العاده اعضای ارشد اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که ظهر امروز (چهار‌شنبه) در هتلی در شهر آتن یونان برگزار شد، آخرین سخنرانی‌اش را در این کنگره انجام داد. پلاتینی که در سال 2007 در انتخابات ریاست اتحادیه فوتبال اروپا بر این مسند تکیه زد، در سخنرانی امروزش گفت: «از اینکه اینجا هستم، خیلی احساساتی شده‌ام، اما در عین حال خوشحالم چون این آخرین سخنرانی من در کنگره یوفا خواهد بود. شما باید این مأموریت فوق‌العاده را بدون من ادامه بدهید و بنا به دلایلی نمی‌خواهم امروز تمام شود. به‌هر حال وجدانم راحت است، چون مرتکب اشتباهی نشده‌ام و برای اثبات این موضوع در دادگاه‌ها خواهم جنگید.»
 
رئیس پیشین یوفا و نایب رئیس پیشین فیفا گفت: «فوتبال فراتر از یک محصول است، فوتبال فراتر از بازار است و بازی فوتبال یک تجارت نیست. فوتبال برای یک کشور خاص بزرگ و یا برای یک کشور خاص کوچک نیست، بلکه تنها یک فوتبال وجود دارد. فوتبال نه متعلق به فیفاست، نه از آن یوفا، بلکه متعلق به تمام جهانیان است. به همین خاطر است که امروز اینجا هستم. متشکرم. بابت این 9 سالی که به‌عنوان رئیس یوفا در کنار هم فعالیت کردیم، تشکر می‌کنم. به‌نظرم ما کارمان را به‌خوبی انجام دادیم ... . دوستان فوتبالی خداحافظ!»
 
یکی از دلایل اصلی محرومیت پلاتینی هم رد و بدل شدن دو میلیون دلار وجه نقد - از این رقم به‌عنوان رشوه یاد شده - بین او و سپ بلاتر، رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در سال 2011 عنوان شده است. رقابت برای احراز پست ریاست یوفا بین الکساندر سفرین اسلوونیایی و میشل فن‌پراگ هلندی است.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-09-14 12:39:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر