فهرست

آنالیز/ رانیری مربی خوبی برای لستر در لیگ قهرمانان است؟

متیو جاج
4 ماه از قهرمانی تاریخی لسترسیتی در لیگ برتر انگلیس گذشت و حالا این تیم باید در اولین دیدار در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا به مصاف کلاب بروژ برود.
وقتی روباه ها برای این بازی به زمین بروند باز هم تاریخ نوشته می شود و دلیلش هم قهرمانی به نام کلودیو رانیری است. سرمربی ایتالیایی اما برای ششمین بار است که تیمی را را در رقابت های اروپایی هدایت می کند و تنها آنچلوتی رکوردی بهتر از او دارد و در این مسابقات سرمربی 7 تیم بوده است.
لستر در گروهی رویایی قرار گرفته است که در آن کلاب بروژ، اف سی کپنهاگن و پورتو قرار دارند. اما آیا رانیری بهترین گزینه برای رهبری این تیم است؟ بیایید نگاهی بیندازیم.
 


رساندن لستر به قهرمانی لیگ بزرگی مانند لیگ انگلیس دلیلی بود که سران این تیم او را برای هدایت تیمشان در لیگ قهرمانان حفظ کردند. بیشتر بازیکنان این تیم با این تورنمنت ناآشنا هستند. اما مربی شان فرق دارد و تجاربی در این زمینه دارد.
نکته دیگری که باعث خوشحالی لستری ها می شود این است که سرمربی آن ها رکورد خوبی در صعود با تیم هایش از مرحله گروهی در این مسابقات دارد. او توانسته 4 تیم را از گروهش به دور بعدی بفرستد. فقط زمانی که سرمربی والنسیا بود و در گروه G در رقابت های فصل 05-2004 سوم شدند.
یوونتوس، رم و اینتر او هم در همین مرحله شکست خوردند، اما او چلسی را به نیمه نهایی 04-2003 رساند و بعد از آن با نتیجه در مجموع 5 بر 3 مغلوب موناکو شد.
چلسی(04-2003)، یوونتوس (09-2008) و اینتر(12-2011) همه در دوران رانیری عملکرد قابل قبولی در لیگ قهرمانان داشتند و رم در فصل 11-2010 دوم شد.
اگرچه رانیری همه 5 تیمش را بعد از مسابقات لیگ قهرمانان ترک کرد و مطمئنا نمی خواهد این اتفاق برای او در لستر بیفتد.
بعد از رساندن چلسی به نیمه نهایی در فصل 04-2003، در ماه ژوئن او اخراج شد و مورینیو جایش را گرفت. او پورتو را همان سال قهرمان اروپا کرده بود.
رانیری همچنین در آوریل 2005 از والنسیا اخراج شد، در می 2009 از یووه اخراج شد و در مارچ 2012 از اینتر. در فوریه 2011 هم از سمت مربی گری رم استعفا داد.
بعد از شروعی آرام در مربی گری در لیگ برتر، هواداران لستر امیدوارند تاریخ برای مربی شان در لیگ قهرمانان تکرار نشود و مربی این تیم بماند و در لیگ قهرمانان هم موفق تر باشد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-14 17:26:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر