فهرست

ویژه/ دربی 83 و شباهت های عجیب و غریبش به دربی 24

آی اسپورت- دربی 83 ساعت 17 روز جمعه برگزار می شود. دیداری بین علیرضا منصوریان و برانکو ایوانکوویچ. اما این دربی شباهت های عجیب و غریبی به دربی شماره 24 دارد. دربی که 16 مهر 1360 برگزار شد و اولین رویارویی استقلال و پرسپولیس در جام باشگاه های تهران بود. درنهایت هم تقریبا 90 هزار تماشاگر حاضر در آزادی گلی را ندیدند و به خانه های شان برگشتند.
 
شباهت اول: نیمکت پرسپولیس
آن روز مهراب شاهرخی برای چهارمین بار حضور در دربی به عنوان سرمربی پرسپولیس را تجربه می کرد. در دربی پیش رو هم برانکو ایوانکوویچ برای چهارمین روی نیمکت پرسپولیس در دربی می نشیند.
 
شباهت دوم: نیمکت استقلال
آن روز نامی ناآشنا به عنوان سرمربی استقلال روی نیمکت این تیم نشسته بود؛ حسن عضدی فسا. یکی از بازیکنان قدیمی استقلال که آن روز برای اولین بار (و البته آخرین بار) دربی را به عنوان سرمربی تجربه می کرد. در دربی روز جمعه هم علیرضا منصوریان برای اولین بار در دربی روی نیمکت می نشیند.
 
شباهت سوم: هت تریک قضاوت
آن روز داور بازی محمد صالحی بود. مردی که رکورد قضاوت هایش توسط محسن ترکی شکسته شد. صالحی در آن دربی برای سومین بار قضاوت بازی استقلال و پرسپولیس را برعهده داشت. در دربی پیش روی مان، علیرضا فغانی به عنوان داور اعلام شده است و جالب اینکه این سومین قضاوت او در دربی هم هست.
 
شباهت چهارم: کاپیتان استقلال
آن روز دروازه بان استقلال، ناصر حجازی بود. مردی که درون دروازه این تیم ایستاده بود. در دربی روز جمعه هم بازوبند کاپیتانی استقلال بر بازوی مهدی رحمتی بسته می شود یعنی دروازه بان این تیم.
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-14 18:38:14
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۴۵
اگه شما همه دربی های تاریخو چک کنی 3،4 تا شباهت پیدا میشه!!!
-
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۰۰:۲۱
شباهتاتون تو حلقم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر