فهرست
یادداشت روز : ریسک بالای بازی کردن رونالدو در مقابل بایرن مونیخ
یادداشت روز : ریسک بالای بازی کردن رونالدو در مقابل بایرن مونیخ

یادداشت روز : ریسک بالای بازی کردن رونالدو در مقابل بایرن مونیخ

آی اسپورت - هفته هاست که کریس رونالدو به علت مصدومیت از ناحیه عضله دوسر زانو از بازی برای رئال معذور است. تلاشها برای رساندن رونالدو به بازی با بایرن همچنان ادامه دارد و در سه روز اخیر ، رونالدو با حضور در تمرینات گروهی همه را به این امر امیدوار کرده است. دکتر " خوزه گونزالس " در یادداشتی در روزنامه As در مورد مصدومیت رونالدو می نویسد :
     مصدومیت رونالدو در حال بهبود است و این چهارشنبه سومین هفته غیبت او در بازی های رئال مادرید کامل می شود. از لحاظ تئوری ، این مدت زمان برای درمان این نوع خاص از مصدومیت کفایت می کند. رونالدو در حال حاضر ، مشغول تمرینات کاربردی است ؛ تمریناتی که در آن ، هم سعی در درمان مصدومیتش دارد و از طرف دیگر قصد دارد فرم فیزیکی ایده آلش را برای حضور در زمین فوتبال بدست بیاورد.


رونالدو مصمم شده که حضور خودش در بازی روز چهارشنبه مقابل بایرن را بیمه کند. اما باید مراقب باشد ! بیش از یک بار تذکر داده ام که عضله دو سر ، نقش بسیار مهمی در فعالیت های سرعتی یک فرد بازی می کند . همه ما می دانیم که رونالدو یک بازیکن سرعتی با استارت های انفجاریست و علت اصلی دوری سه هفته ای او نیز ، مصدومیت از ناحیه همین عضله است. به همین دلیل توصیه می شود که در درمان این ناحیه مصدوم خود بیش از حد معمول ، جانب احتیاط را در نظر بگیرد.این مسئله یک پارامتر کاملا طبیعی در درمان مصدومیت های عضلانی است. در بازی های با فشار بالا و یا در مقاطعی از فصل که تعدد بازی ها زیادتر از حد معمول است ، بازیکنانی همچون رونالدو که به تازگی از بند یک مصدومیت عضلانی رهایی یافته اند ، در معرض خطر بیشتری به نسبت سایر بازیکنان قرار دارند.


رونالدو از طرف دیگر به تازگی از مصدومیت تاندون زانو رهایی یافته و باید بگویم که خوشبختانه این مصدومیت و مراقبت های پس از درمانش ، هیچ ارتباطی به مصدومیت عضله دو سر ندارد. رونالدو می خواهد هر طور شده در بازی با بایرن حضور داشته باشد ؛ اما برای بهبودی کامل خود ، یک راه بیشتر ندارد و آن هم گذشت زمان و استراحت بیشتر است. این تنها راهیست که او می تواند با رعایت آن ، به عود نکردن مصدومیتش امیدوار بماند.


Dr. José González

دکتر خوزه گونزالس : As

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-20 22:39:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر