فهرست

ماشین 0 ـ سپاهان 1؛ویسی آماده نبرد با پرسپولیس

تک گل سپاهان در این بازی توسط حسین میرزایی(22) به ثمر رسید ضمن اینکه شاگردان ویسی در دقایق پایانی یک پنالتی توسط احسان حاج صفی را از دست دادند. سپاهان با دومین برد خارج از خانه 10 امتیازی شد و موقتا تا رده دوم جدول بالا آمد.
هفته ششم لیگ شانزدهم، ساعت 17، ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی تماشاگر: حدود هزار نفرداور: سیدمهدی سیدعلی کمک ها: تورج عیوض محمدی و مهدی عالی قدر

اخطار:
امین قاسمی نژاد(دقیقه 24)، آندرانیک تیموریان(دقیقه 45) میرمهدی قریشی(دقیقه 82) از ماشین سازیجلال الدین علی محمدی(دقیقه 45)، آرمین سهرابیان(دقیقه 73) از سپاهان

ماشین سازی تبریز:
مانوئل فرناندز، بهمن کامل، حبیب گردانی( 46 - اتابک زارعی(72- محمد نصرتی))، ادسون هنریکه، مهدی قریشی، آندرانیک تیموریان، سجاد رهبر(46 - مهرداد بایرامی)، پیام صادقیان، سامان نریمان جهان، حامد پاکدل و امین قاسمی نژادسرمربی: رسول خطیبی

سپاهان اصفهان:
لی اولیویرا، علی هلیچی، آرمین سهرابیان، موسی کولیبالی، میلاد سرلک، احسان حاج‌صفی، رسول نویدکیا(70- طالب ریکانی)، جلال‌الدین علی‌محمدی، مهرداد محمدی(59- فرید بهزادی کریمی)، رضا میرزایی(63- حسین پاپی) و حامد بحیراییسرمربی: عبدالله ویسی

شرح بازی:سپاهان بازی را بهتر آغاز کرد. طلایی پوشان اصفهانی که در دو هفته گذشته نتایج خوبی نگرفته بودند، از همان ابتدا برای جبران مافات تلاش کردند. آنها خیلی زود توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در دقیقه 22 نیز پس از چند موقعیت گلزنی که از دست دادند، مزد زحمات خود را گرفتند و جلو افتادند. بعد از گل، دقایقی بازی متعادل شد اما سپس ماشین سازی برای جبران گل خورده تلاش کرد. ماشین سازان اما رو به فوتبال احساسی و گاه خشن آوردند و در حملات خود حساب شده کار نمی کردند. در این دقایق سپاهان چشم به ضدحملات و بازی سرعتی مهاجمانش دوخته بود که در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی در نیمه نخست با برتری یک بر صفر سپاهان به پایان رسید.


در نیمه دوم رسول خطیبی با انجام چند تعویض سعی کرد تیمش را هجومی کند و از شکست رهایی یابد. ماشین سازی در این نیمه عملکرد بهتری داشت و توانست موقعیت هایی را روی دروازه سپاهان ایجاد کند اما بی دقتی مهاجمان مانع از به گل رسیدن شد. در این میان سپاهانی ها روی ضدحملات برنامه ریزی کرده بودند و اتفاقا چند موقعیت خوب نیز از این تاکتیک به دست آوردند که یکی از آن ها پنالتی بود و همان را هم حاج صفی از دست داد. در نیمه دوم بازی پربرخورد و جذاب دنبال شد اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا سپاهان با یک گل به برتری برسد و خود را تا رده دوم جدول بالا بکشد. حالا آنها منتظر می مانند تا تکلیف بازی های دیگر مشخص شود و رتبه واقعی شان را بدانند.


شرح گل
سپاهان 1- ماشین سازی صفر(رضا میرزایی): در دقیقه 22 رضا میرزایی روی پاس رسول نویدکیا صاحب توپ شد و با حرکتی زیبا دو مدافع ماشین سازی را از پیش رو برداشت تا برای خودش فرصت شوتزنی ایجاد کند. او از روی خط محوطه جریمه ماشین سازی به زیبایی دروازه ماشین سازی و مانوئل فرناندز را گشود.

اتفاق ویژه: احسان حاج صفی در ثانیه های پایانی مسابقه با یک ضربه پنالتی شانس تیمش را برای برد قاطع تر از دست داد تا همچنان روی نوار بدشانسی قدم بردارد.

بهترین بازیکن:
رضا میرزایی، هافبک جوان تیم سپاهان که با اعتماد عبدالله ویسی در تبریز به میدان رفت، نمایش دلپذیری داشت و علاوه بر گلی که به ثمر رساند، چندین بار خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد. او اگر مصدوم نمی شد و جایش را به پاپی نمی داد شاید در دقایق پایانی هم به کمک سپاهان می آمد.

دقایق حساس: دقیقه 5: روی یک رفت و برگشت، آندرانیک تیموریان پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد که ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 10: ضربه مهرداد محمدی از پشت محوطه جریمه ماشین سازی با پای چپ و با دقت کمی زده شد و توپ با اختلاف زیاد راه بیرون زمین را پیش گرفت.دقیقه 12: نفوذ زیبای احسان حاج صفی از جناح چپ و پاس عرضی او به بحیرایی رسید که ضربه کم جان او راهی به دروازه پیدا نکرد.دقیقه 33: ارسال احسان حاج صفی از جناح چپ روی دروازه ماشین سازی داخل محوطه جریمه به میلاد سرلک رسید و ضربه تک ضرب او با برخورد با پای ادسون از دروازه دور شد.دقیقه 38: ضربه حامد پاکدل، مهاجم ماشین سازی از پشت محوطه جریمه را لی اولیویرا خیلی راحت در اختیار گرفت.دقیقه 40: ضربه ایستگاهی رسول نویدکیا را فرناندز مشت کرد.دقیقه 40: اشتباه لی اولیویرا دروازه بان سپاهان در دفع، توپ را به نریمان جهان اهدا کرد. او قصد عبور از دروازه بان برزیلی را داشت اما ناموفق بود و در برگشت تیموریان نیز نتوانست دروازه سپاهان را باز کند.دقیقه 42: ضربه از راه دور احسان حاج صفی را فرناندز در دو مرحله در اختیار گرفت.دقیقه 45: ضربه کاشته پیام صادقیان چسبیده به محوطه جریمه با اختلاف اندکی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.دقیقه 47: ضربه رضا میرزایی از پشت محوطه جریمه را اولیویرا ناقص دفع کرد و توپ جلوی پای مهرداد محمدی افتاد. او تک ضرب دروازه ماشین سازی را گشود اما داور اعلام آفساید و گل را مردود اعلام کرد.دقیقه 52: ارسال آندرانیک تیموریان از روی کرنر در موقعیت گلزنی به پیام صادقیان رسید اما ضربه سر او توسط اولیویرا برگشت داده شد.دقیقه 60: ارسال آندو روی دروازه سپاهان با ضربه سر ادسون هنریکه همراه شد که دروازه بان طلایی پوشان توپ را دفع کرد.دقیقه 74: ضربه قیچی برگردان سامان نریمان جهان از پشت محوطه جریمه که به زیبایی زده شد را اولیویرا در دو مرحله و به سختی مهار کرد.دقیقه 79: ارسال پاپی روی دروازه ماشین سازی به فرید کریمی رسید اما او نتوانست کنترل خوبی داشته باشد تا در نهایت اولیویرا توپ را در اختیار بگیرد.دقیقه 84: ضربه زیبا و از راه دور جلال علی محمدی را اولیویرا با واکنشی مناسب راهی کرنر کرد.دقیقه 85: خطای مدافع ماشین سازی علی بحیرایی باعث شد داور اعلام ضربه پنالتی به سود سپاهان کند. احسان حاج صفی پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت تا بهترین فرصت برای گل دوم سپاهان از دست برود.دقیقه 89: ضربه زیبای سامان نریمان جهان از بیرون محوطه جریمه سپاهان به تیر دروازه اولیویرا برخورد کرد و در ادامه توسط مدافعان ماشین سازی دور شد.

در حاشیه
*هواداران اندک تیم ماشین سازی پرچم بزرگ سبزرنگی را به ورزشگاه آوردند و روی سکوهای خالی از تماشاگر روبه روی جایگاه پهن کردند.*به علت وضعیت نامناسب ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، اکثر خبرنگاران بازی را تحریم کردند و به ورزشگاه نرفتند.*قبل از شروع بازی آندرانیک تیموریان و احسان حاج صفی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.*به دلیل پارگی تور یکی از دروازه ها، بازی ماشین سازی و سپاهان با 4 دقیقه تاخیر آغاز شد.* قبل از شروع بازی اسماعیل قلیچ خانی، مدیرکانون هواداران تراکتورسازی از عبدالله ویسی سرمربی سپاهان تقدیر به عمل آورد.*رسول خطیبی که از اول بازی از روی نیمکت بازی را دنبال می کرد، بعد از گل سپاهان به لب خط آمد و واکنش هایی نیز به تصمیم داور نشان می داد.*یوسف بخشی زاده، مربی تیم ماشین سازی در دقیقه 78 به دلیل اعتراض به داور از زمین بازی اخراج شد.کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-09-15 20:05:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر