فهرست

یادداشت ویژه: سربازان جمعه

 1.دو تیم داریم از چپ به راست و از راست به چپ. نه چپشان چپ است و نه راستشان راست. فراجناحی اند. فقط دنبال وسطند.با جناحین کاری ندارند!
2. دو تیم داریم ما در دو سوی زمین.  از اینور به آنور و از آنور به اینور. کارشان یک مدت فقط این بود که از این سمت بکشند زیر توپ برای آنور و از آنور هم بکشند زیر توپ برای اینور. یک مساوی بدون گل یا یک یک بگیرند و خلاص. دنبال وسط نبودند دنبال حد وسط بودند!
3. دو تا تیم داریم یکی اینور و یکی آنور. یکی از این سمت به آن سمت می زند و یکی از آن سمت به این سمت. میزند به در بسته بلکه تقی به توقی بخورد و توپ بچسبد به آن تور لعنتی. آن تور لعنتی را اگر در بازی دربی بلرزانی می شوی عین دی کاپریو در تایتانیک. می شوی شاه جهان. تضمینی تا شش ماه روی دیوار میلیون ها نفر پوستر می شوی. تضمینی می شوی ستاره قلب میلیون ها نفر پاپتی بدون ستاره.  وسط دروازه مهم است. حلوا را آنجا خیرات می کنند.
4. از چپ به راست و از راست به چپ. بعضی وقت ها از جلو به عقب و بعضی وقت ها از عقب به جلو. دربی اینطوری هاست. توپ را از کدام ور بدهی به کدام ور مهم نیست. مهم این است که آخر بازی کدام ور دارند روی سکوها حلوایت را خیر می کنند. داشته ایم شجاع دلانی که هشتاد دقیقه زده اند به جلو و دست آخر یکی از عقبشان در رفته و توپ را چسبانده به تور و بازی را برده و رفته به سمت زندگی و بهشت و تو را داخل دروازه جهنم کت بسته تحویل تیفوسی های بازنده داده. برنده ها می روند به بهشت و بازنده ها باید خیلی بازنده های خوبی باشند که به جهنم نرسند.
5. از چپ به راست یا از راست به چپ؟ فرمول های سیاسی در این ماه های پیش از انتخابات و پس از برجام چه می گویند؟ هیچ! فرمول های سیاسی را بریز دور که دوزار هم نمی ارزند! فرمول های سیاسی دوقران هم در این بازی ارزش ندارند ولی آدم های سیاسی خیلی خودشان را به در و یدوار می زنند بلکه برای این بازی ها یک کاری بکنند. یک دستکاری در نتیجه. چه می دانم یک فشاری برای مساوی شدن یا مساوی نشدن. هنزو که هنوز است در شوک آن روزم که دربی بعد از مدت ها مساوی شدن مساوی نشد و مدری تیم بازنده با خنده زنگ زد که فلانی دیدی چقدر خوب شد که دربی برنده داشت؟ من مانده بودم حیران که مرد حسابی تو تیمت نیم ساعت نیست دربی را باخته! چرا اینقدر شنگولی؟ سیاسی بود دیگر!
6. از راست برسیم به چپ یا از چپ بزنیم توی راست؟ این سوالی نیست که میناوند و مهدوی کیا و زرینچه و نوازی و نیکبخت و خسرو حیدری بتوانند جواب درستی به آن بدهند منتهی از چپ به راست یا از راست به چپ فرق نیم کند. بارتان که راست باشد چپ نمی کنید. چپتان که پر باشد مسیر موفقیت را راست وصاف می روید جلو.

7. سربازان جمعه هستند این جماعت. اگر گیرنده های سیاه و سفید دارید این جماعت یا از چپ به راست می زنند یا از راست به چپولی همه شان دنبال وسطند یا حد وسط‍! دنبال یک لقمه نان ساده و یک وجب پورش! قانع به یک خانه 600 متری در زعفرانیه و من و شما از خانه های اجاره ای مان به نبردشان به دیده دعوای ناموسی نگاه می کنیم. سربازان جمعه هستند. احترام بگذارید. تعظیم کنید!

هومن جعفری
  ۸  
آی اسپورت
2016-09-15 21:00:55
نظر دهید

۸ نظر
-
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۲۱:۴۲
واقعا متن ها رو قبل از روی سایت گذاشتن می خونید؟!ادبیاتش واقعا ضعیفه!مثلا خواسته ادبی بنویسه!!!
هومن جعفری
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۴۲
دوست عزیز از اینکه از مطلب من خوشتون نیومد خیلی ناراحت شدم. امیدوارم مطالب بعدی باعث رضات همه خواندگان مشکل پسند سایت ای اسپورت باشه
-
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۴۵
این چیه الان ؟!
هومن جعفری
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۱۸
این احترام گذاشتنه.اگر تو هم بخوای می تونی احترام بذاری.نقد کردی احترام گذاشتم.
-
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۰۶
خیلی خوب بود بعضیا میان سایت تا فقط بخونن مثلا طارمی تو گوش رحمتی چی گفت بعد میگن این متنا چیه
-
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۱۰
اقا این سبک چس ناله نویسی کی بساطش منقرض میشه؟ یه ننه بزرگ داشتیم دقیقن همین دری وری های بالا رو بلغور می کرد.
مجتبی
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۴۲
متن خوبی بود مخصوصا بخش آخرش
فقط یه مقدار دچار ایهام ها و استعاره های بیش از حد شده بود
-
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
من که هر چی خوندم سر در نیاوردم؟ ساده نوشتن و درگیر ادبیات پیچیده نشدن سخته نه؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر