فهرست

استتوس/ آینده پوچ، ترس قدیمی و بازنده ای در پوست برنده

آی اسپورت- علیرضا منصوریان حالا احتمالا خوشحال است که به پرسپولیس نباخته و سنت یک مساوی و یک شکستش از بین رفته و تیمش کلین شیت کرده و خیلی چیزهای دیگر. ولی کسی هست از او بپرسد چرا محسن کریمی و بهنام برزای و امید نورافکن را خط زد و به جای شان مجتبی حقدوست را در لیست گذاشت؟ برای اینکه بازیکنش در نفت کمتر از 3 دقیقه در زمین باشد و هیچ تماسی با توپ نداشته باشد؟ برزای و کریمی و نورافکن آینده استقلال هستند که قراردادهای چند ساله دارند و باید در دربی های بعدی بازی کنند یا حقدوست که قرضی آمده است؟
 ***
برانکو ترسید؟ او از اینکه مثل بازی فصل قبل با نفت، به تیم منصوریان حمله کند و ببازد، ترسید؟ استقلال دربی چه چیزی بیشتر از بازیهای قبلی داشت؟ خط دفاعش مستحکم تر شده بود که پرسپولیس نتوانست کار نفت، استقلال خوزستان، صنعت نفت، پیکان و ماشین سازی را انجام بدهد؟ این برانکو ایوانکوویچ همانی بود که در اولین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی 2006 روز نیمکت تیم ملی در منامه برای بازی با بحرین نشست. مردی که می خواست نبازد و می ترسید ببازد.
 ***
وقتی دربی صفر صفر می شود، قطعا برنده اش کسی نیست جز تیم داوری. علیرضا فغانی هم حالا چنین فاتحی است ولی او را باید بدترین حاضر زمین دربی لقب داد. خطایی که او از باقری گرفت و مهمترین موقعیت گل پرسپولیس شد، اشتباه بود. خطایی که او از رابسون گرفت و یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه به پرسپولیس داد، اشتباه بود. امید ابراهیمی باید به دلیل نقض مکرر قانون کارت زرد دوم را می گرفت و اخراج می شد که نشد. امید ابراهیمی باید بابت آن تکل بی محابا روی پای ربیع خواه با اخطار دوم، اخراج می شد که نشد. خطاهای اسماعیلی که با آرنج به سر کامیابی نیا می کوبید، اخطار داشت که نداد. خطای کامیابی نیا روی ابراهیمی پشت محوطه جریمه را بایست می گرفت که نگرفت. فغانی در دربی 83 مرد برتر زمین از دید همکارانش بود فقط حیف که گل نزد!
 ***
دقیقه 60 بازی. کرنر برای استقلال. همان کرنری که در مرتبه اول، ابراهیمی و کامیابی نیا را به هم می پیچاند. ارسال خسرو حیدری را بیرانوند مهار می کند. علیپور زیر دروازه بان شان را خالی می کند. بیرانوند روی زمین می افتد. فغانی سوت می زند. بازیکنی از استقلال در شعاع 2 متری بیرانوند هم نیست. بیراوند را بلند می کنند. فغانی توپ را به صورت بین طرفین، بین بیرانوند و خودش می اندازد. بیرانوند توپ را برمی دارد و بازی شروع می شود. دقیقا چی شد؟
 
امید آرامش
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-16 19:47:36
نظر دهید
۲ نظر
-
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۰:۳۶
اقای ارامش قوانین داوری رو میدونی؟
وقتی گلر در جریان بازی مصدوم بشه داور موظفه بازی رو قطع کنه.و همین کار رو هم به درستی انجام داد.در ضمن طبق قوانین جدید داوری زمانی که واضحه مالکیت توپ با چه تمیمی است و البته در موقعیت گل نباشه میتونه توپ رو فقط با حضور بازیکن تیم صاحب توپ به جریان بندازه.که اینم درست بود.در ضمن من منظورتو از اینکه میگی"در حالی که هیچ بازیکن استقلال در دو متری صحنه نبود"نفهمیدم!!!اخه مگه خطا گرفت؟!!!یا فکر میکنی حتما بازیکنان حریف میتونن یه نفرو مصدوم کنن!!!
معین توکلی
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۱:۳۵
بعد از خطر روی دروازه باید اینو انجام دادو قرار نیست چون دروازه بان مصدوم شده موقعیت گل از دست بره و واقعا اشتباه نبودو ضعف داوری بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر