فهرست

چهره‌ی روز: درخشش ال ماتادور

آی‌اسپورت – ادینسون کاوانی بعد از سه فصل بالاخره فرصت بازی کردن به عنوان مهاجم مرکزی را در پاریس سن ژرمن پیدا کرده است. با رفتن زلاتان ابراهیموویچ، ستاره‌یِ سابق ناپولی این فصل تحت رهبری اونای امری از بال چپ به پست شماره‌یِ 9 منتقل شده، اما نمایش او تا قبل از بازی دیشب، به هیچ وجه چیزی نبود که انتظار می‌رفت. یک گل در چهار بازی اول لیگ و یک گل در چمپیونز لیگ.
 
حتی با وجود گلی که کاوانی به آرسنال زد، فرصت‌های ساده‌ای که از دست داد بود که در تساوی 1-1 تیمش مقابل توپچی‌های لندن بیشتر به چشم آمد. شروع نه نگران‌کننده‌یِ پی.اس.جی با امری، بعد از شکست مقابل موناکو و تساوی مقابل سنت اتین در لحظات پایانی، این سوال بزرگ را برای هوادارانش به وجود آورد که آیا مربی سابق سویا می‌تواند سلطه‌یِ لوران بلان بر فوتبال فرانسه را ادامه بدهد؟ و آیا از دست دادن زلاتان خیلی بیش از آنچه فکرش را می‌کردند به قدرت و پرستیژ تیم ضربه خواهد زد؟
 
تمام نگرانی‌ها، حداقل فعلا، بعد از نیمه‌یِ اول بازی دیشب مقابل کان بر طرف شد، نیمه‌ای که با چهار گل از سوی کاوانی همراه بود. شاگردان امری در نیمه‌یِ دوم هم با دو گل دیگر از لوکاس مورا، و ژان-کوین آگوستین نتیجه را برای میزبانشان سنگین‌تر کردند، تا با یک بازی بیشتر نسبت به موناکو، با امتیاز برابر 10 و به خاطر تفاضل گل بالاتر صدرنشین لیگ یک شوند.
 
فرم کاوانی، ال ماتادورِ پاریسی‌ها، حالا بیش از هر وقت دیگر اهمیت دارد و ادامه دادن به این فرم که در بازی دیشب دیدیم می‌تواند کلید نزدیک شدن پی.اس.جی به پنجمین قهرمانی متوالیش در لیگ یک باشد. 
     
آی اسپورت
2016-09-17 08:46:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر