فهرست

آنالیز: خستگی دلیل افت کین

آی‌اسپورت – از نوامبر 2014 که هری کین گل برتری تاتنهام مقابل استون ویلا را زد، مهاجم 23 ساله‌یِ اسپرز از 125 بازی ممکن 117 بار به زمین رفته است. کین فصل پیش در هر 38 بازی لیگ را در ترکیب اصلی موریسیو پوچتینو قرار گرفت و این در حالی بود که در تابستان برای تیم زیر 21 ساله‌های انگلیس بازی کرده بود. برای همین بود که او در 10 بازی اول تنها یک گل، در پیروزی 1-4 مقابل منچستر سیتی زد.
 
این فصل هم کین یک بار دیگر بدون استراحت کافیِ تابستانی و بعد از حضور در سه بازی از چهار بازی انگلیس در یورو 2016 به تاتنهام بازگشته است. گلی که کین در آخرین بازی لیگ مقابل استوک زد، تنها گلش در 12 بازی رسمی اخیرش برای باشگاه و تیم ملی بود. عجیب نیست وقتی می‌بینیم ستاره‌یِ تاتنهام در سه فصلی که در لیگ برتر حاضر بوده هرگز در ماه آگوست موفق به گل زدن نشده است.
 
با وجود اینکه خود کین اصرار می‌کند هرگز اعتماد به نفسش مقابل دروازه را از دست نمی‌دهد، اما کشش بدن و توان فیزیکی هر بازیکنی بالاخره حد و مرزی دارد. شاید اگر پوچتینو رویکرد آرسن ونگر نسبت به اولیویه ژیرو را پیش می‌گرفت و با توجه به خرید جدیدش، وینسنت یانسن، چند بازی اول لیگ را به کین استراحت می‌داد، مهاجمش زودتر به فرم ایدئالش باز می‌گشت.
 
به هر سو شروع کند برای آقای گل فصل پیش لیگ برتر(25 گل) چیز جدیدی نیست. کین در 336 دقیقه‌یِ این فصل تنها 11 بار در باکس حریفان صاحب توپ شده است. میانگین شوتِ او در 90 دقیقه هم از 4.2 در فصل پیش به 2.4 رسیده، که باز هم به خاطر تفاوت زیاد در تعداد بازی‌ها نباید چندان بهش توجه کرد. اما نکته‌یِ مهم اینجاست که آیا کین به موقع به همان مهاجمی که می‌شناسیمش، مهاجمی که در 90 بازی لیگ 50 گل زده و از همین حالا هدفش را شکستن رکورد آلن شیرر (260 گل) قرار داده، باز می‌گردد تا امیدهای صعود به دور بعدی چمپیونز لیگ و باقی مانده در کورس قهرمانی لیگ برتر را زنده نگه دارد یا نه؟
 
تاتنهام فردا ساعت 20 میزبان ساندرلندِ بدون برد در لیگ برتر است. 
     
آی اسپورت
2016-09-17 09:18:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر