فهرست

دربیِ ایتالیا / اینفوگرافیک: دیبالا برابر ایکاردی

آی‌اسپورت – فصل پیش بعد از پل پوگبا، همبازیِ سابق، و گونزالو هیگوایین، همبازیِ حال حاضرش، پائولو دیبالا به عنوان سومین بازیکن ارزشمند سری آ از نظر هواسکورد انتخاب شد. ستاره‌یِ سابق پالرمو در اولین سال حضورش در تورین خیلی زود دل بانوی پیر را برد و خودش را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ بیانکونری به اثبات رساند.
 
دیبالا که حالا بدل به یکی از بهترین مهاجمینِ دوم اروپا شده، چه کنارِ هیگوایین بازی کند و چه کنار ماریو مانزوکیچ می‌تواند پوششی عالی بهشان بدهد و برایشان موقعیت‌های گل زیادی ایجاد کند. دو پاس گل در تنها سه بازی اول سری آ در فصل جدید نشان از این تواناییِ دیبالاست که به تازگی به تیم ملی آرژانتین هم دعوت شده است.
 
در سویِ دیگر زمین اما اینتر هم ستاره‌یِ آرژانتینیِ خودش را دارد. مائورو ایکاردی که در 23 سالگی بازوبند کاپیتانی نراتزوری را می‌بندد قاتل اول یووه در سری آ است. ایکاردی با اینکه هنوز تجربه‌یِ پیروزی در دربیِ ایتالیا را ندارد، اما در فصلِ 2013-2012 در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل یووه با پیراهن سمپدوریا گل زد تا دبلی تاریخی برای سمپ رقم بزند. ایکاردی تا امروز 6 گل به یووه در لیگ زده است، حداقل دو برابر هر بازیکن دیگری در چهار سال اخیر.
 
ایکاردی با وجود شروع ضعیف اینتر در سری آ، در سه بازی اول سه گل برای تیمش زده و در واقع تنها بازیکن نراتزوری بوده که موفق به باز کردن دروازه‌یِ حریفان شده است. اینتر تمام چهار امتیازی که به دست آورده را مدیون کاپیتان آرژانتینی‌اش است و در ادامه‌یِ لیگ و به خصوص در دربیِ ایتالیایِ امشب اگر قرار باشد چالشی جدی برای رکورد شکنی یووه و پرواز به سوی شش اسکودتوی متوالی ایجاد کند، باید ایکاردی را در اوج ببیند.
 
     
آی اسپورت
2016-09-18 09:37:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر