فهرست

استتوس؛ آدم خوب است بهمن گلبار نژاد باشد

1. آدم خوب است سیامند رحمان باشد. نه به خاطر رکوردهایی که جا به جا می کند. نه به خاطر بی رقیبی. نه به خاطر طلاهایی که راحت تر از آب خوردن به دست می آورد. که برای آن صورت همیشه خندان. که به خاطر آن چشمهای شاد. که برای آن «گردن آمدن» با نمکش با آهنگ هنگام رژه کاروان ایران در استادیوم ماراکانا. یک بار مراسم رژه افتتاحیه را نگاه کنید و ببینید سیامند چه خیال آسوده حرکت گردنش را با آهنگ هماهنگ می کند و شاد است و از ته دل شاد است. سیامند آمده بود برایمان برقصد. رقصید.
2. آدم خوب است مت آمریکایی باشد. تیراندازی که دو دست ندارد، اما با پاهایش چنان تیر می اندازد گویی رابین هود. یا آن شناگر که نه دست دارد و نه پا و یا شاید آن پینگ پنگ باز که هیچ دست ندارد و با دهان راکت را می گیرد و ...
3. آدم خوب است بهمن گلبار نژاد باشد؛ مرد جنگ در همه جا و همه وقت. جانباز باشد، همسرش را بعد از ابتلا به سرطان از دست داده باشد، اما کم نیاورد و ادامه دهد و درست وسط میدان کار را تمام کند؛ سوار بر دوچرخه و در حضور هزاران هزار دوربین خبری. ناگهان از زین بیفتد و آخرین بار چشمک بزند و چشمها را برای همیشه ببندد و برود. بهمن گلبارنژاد هرگز تسلیم مرگ نشد، نخواست بمیرد، آنقدر ایستادگی کرد که مرگ برای بردنش نقشه ها کشید. روحش شاد.
4. آدم خوب است ساره جوانمردی باشد. حریف بطلبد. از مرد و زن و هیچ کس هم جلودارش نباشد. بشیند و با خیال آسوده هدف بگیرد و درست بزند وسط خال و بی سر و صدا و دادار دودور دو تا مدال طلا بگیرد و برگردد.
5. آدم خوب است همه آن ۵ نفر و ۷ نفر تیم فوتبال ایران در پارالمپیک باشد. بخرامد وسط زمین و روی مسی و رونالدو را کم کند در ظرافت. والله.
سحر طلوعی
  ۳  
آی اسپورت
2016-09-18 22:55:16
نظر دهید

۳ نظر
ایمون زاید10103
يكشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۱۰
big like
سامان پرسپولیسی
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۵:۵۴
ایول داره
برزو 4&9
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۲۹
دیس لایک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر