فهرست
یادداشت: شروع ناموفق بن عرفا در پاریس
یادداشت: شروع ناموفق بن عرفا در پاریس

یادداشت: شروع ناموفق بن عرفا در پاریس

جاناتان جانسون
 
شروع دور از ایدئال بن عرفا در پاریس سن ژرمن ادامه دارد. بن عرفا بعد از اینکه برای بازیِ چمپیونز لیگ مقابل آرسنال و بازی لیگ مقابل کان از اسکواد حذف شد، امشب هم جایی حتی روی نیمکت مقابل دیژون نخواهد داشت.
 
بعد از کنار گذاشته شدنِ بن عرفایِ 29 ساله که همیشه بازیکنی مشکل‌ساز بوده، رسانه‌های فرانسوی سر و صدای زیادی در این باره کردند و از دلایل مختلفی برای این اتفاق حرف زدند. اما اونای امری، مربی پی.اس.جی، تنها دلیل حذف بن عرفا از اسکواد را دلیل ورزشی می‌داند. امری در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با دیژون، دیروز گفت: «ما بازیکنانی داریم که آماده هستن و من این بازیکنان را برای بازی فردا انتخاب کردم. من شرایط تیم و بازیکنان را بازی به بازی بررسی می‌کنم و همیشه بهترین و آماده‌ترین‌ها را انتخاب می‌کنم.»
 
مربی سابق سویا در این باره ادامه داد: «این انتخاب بازیکنان به آنالیز تیم خودمون و همچنین حریف بستگی داره، نه هیچ عامل دیگه‌ای. همونطور که قبلا هم گفتم اون هم مثل بقیه‌یِ بازیکنهاست. من برای این بازی آماده‌ترین بازیکنان را انتخاب کردم.»
 
به مشکل بر خوردن امری با بن عرفا جای تعجب ندارد. امری اهمیت بسیار زیادی به تلاش بازیکنان در تمرینات و به دست آوردن حق قرار گرفتن در ترکیب اصلی می‌دهد و بن عرفا معروف است به چندان جدی نگرفتن تمرینات.
 
بن عرفا مثل همیشه بعد از بازگشت از تعطیلات تابستانی با اضافه وزن به تمرینات تیمش ملحق شد و با اینکه پیش‌فصلی کامل تحت نظر امری را پشت سر گذاشت هنوز به شرایط فیزیکی کاملا مناسب بازنگشته است. داستان حضور او در نیس هم همینطور بود، با این تفاوت که او در تیم کلود پوئل ستاره‌ای بدون جانشین بود و برای همین مربی حال حاضر ساوتهمپتون در هر شرایطی او را در ترکیب اصلی به زمین می‌فرستاد.
 
در پاریس اما شرایط برعکس است. بن عرفا در پی.اس.جی ستاره‌یِ بی‌مانند نیست و برای همین امری در هیچکدام از بازی‌های اول فصل مقابل باستیا، متز، موناکو و سنت اتین 90 دقیقه کامل بهش بازی نداد. خود بن عرفا هم نتوانست در این بازی‌ها تاثیر خاصی در تیمش داشته باشد. پوئل در این زمینه اعقاد دارد امری باید رویکردی دیگر پیش بگیرد: «من از آخرین بار که حاتم برام بازی کرد دیگه بازیش را ندیدم. ولی اون سیستمی نیاز داره که به بازیش بخوره. به نظر من حاتم بیشتر بازیکن بازی‌هاست، نه تمرینات. اگه اون بازی نکنه، شرایط بدنیش هم افت میکنه.»
 
توماس مونیه، همبازیِ بن عرفا در پاریس هم نظر پوئل را تایید می‌کند: «حاتم هیچ مشکلی نداره. همه اونو خوب میشناسیم و میدونیم چه استعدادی داره و به صورت فردی چقدر خوبه. اون بازیکنیه که من واقعا میشینم و بازیشو تماشا میکنم. اما حاتم بازیکن مسابقه است و توی تمرینات کمتر خودشو نشون میده و مسئله اینجاست که اینجا رقابت سنگینی در تمرینات برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی داریم.»
 
همانطور که مونیه گفت شک و تردیدی در مورد توانایی‌های بن عرفا نیست. اما پوئل با اینکه به بهترین شکل از این توانایی‌ها استفاده کرد، در واقع حرفه‌اش را بازسازی نکرد. راهی که پوئل برگزید در واقع این بود که خیلی به بن عرفا سخت نگیرد، کاری که در حال حاضر امری دقیقا عکسش را می‌کند. اگر این روند ادامه پیدا کند نتیجه‌یِ خوبی نخواهد داشت و امری حق دارد بازیکنی که به اندازه‌یِ کافی اخلاق حرفه‌ای نشان نمی‌دهد را از تیمش کنار بگذارد.
 
پاریس سن ژرمن باشگاهی است که می‌خواهد الهام‌بخش "رویاهای بزرگ داشتن" باشد و به قله‌یِ فوتبال اروپا برسد. بازیکنانی با روحیه‌یِ بن عرفا نمی‌توانند در رسیدن به این هدف کمکی به تیمشان کنند. اگر بن عرفا حاضر نباشد برای موفق شدن در باشگاه کودکیش خودش را جمع و جور کند، پس اصلا ارزش این همه سر و صدایی که در دفاع ازش شده را ندارد.
 
     
آی اسپورت
2016-09-20 11:04:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر