فهرست
کفشگری: گفتم انتقاد کنید نه اینکه به فامیلی ام توهین کنید!/ مایلی کهن، فامیلی 4500 نفر را به تمسخر گرفت/ من در حدی نیستم که برای پرسپولیس کلاس بگذارم
کفشگری: گفتم انتقاد کنید نه اینکه به فامیلی ام توهین کنید!/ مایلی کهن، فامیلی 4500 نفر را به تمسخر گرفت/ من در حدی نیستم که برای پرسپولیس کلاس بگذارم

کفشگری: گفتم انتقاد کنید نه اینکه به فامیلی ام توهین کنید!/ مایلی کهن، فامیلی 4500 نفر را به تمسخر گرفت/ من در حدی نیستم که برای پرسپولیس کلاس بگذارم

آی اسپورت- محمد مایلی کهن در مصاحبه جدیدش، یک کلمه عجیب به زبان آورد. او گفت:« بازیکنان پرسپولیس برای تیم کلاس می گذارند. کار به جایی رسیده که آقای کفشدوزک هم ناز می کند و می گوید اگر پولم را ندهند نمی مانم» می گویند منظور مایلی کهن از آقای کفشدوزک، مهرداد کفشگری است که چندی پیش، مصاحبه ای غیر واقعی از او درباره جدایی از پرسپولیس منتشر شده بود. حالا مهرداد کفشگری مانده و توهین به فامیلی اش. او به سوال های آی اسپورت پاسخ می دهد.

_ بعد از گذراندن یک فصل سخت، حتما داری استراحت می کنی؟

دقیقا. الان شمال هستم و مشغول استراحت. منطقه ای بین ساری و قائمشهر. به این استراحت واقعا نیاز داشتم. چون تجربه چنین فصل پرحاشیه ای را نداشتم. چنین سختی هایی را هرگز در زندگی ام تجربه نکرده بودم. هر چند فصل برای ما سخت گذشت اما خدا را شکر که توانستیم نایب قهرمان شویم و جلوی هواداران شرمنده نباشیم. البته هدف خودمان قهرمانی بود اما حواشی بسیاری، هم از داخل و هم از بیرون به تیم ضربه زد تا نتوانیم این عنوان را بدست بیاوریم.الان هم تلاش می کنم دور از محیط فوتبال باشم و  ریکاوری کنم.

_ گفتی سختی. از حواشی حرف زدی. از این حواشی برایمان می گویی؟ اینکه در این فصل چه بر تو گذشت؟

بالاخره پرسپولیس با این همه هوادار حواشی خاص خودش را دارد. در طول فصل هم یک اتفاقاتی افتاد که خیلی از آنها را نمی توانم به زبان بیاورم.

_ خب آنهایی که می توانی به زبان بیاوری را بگو...

اول فصل که آمدم یکسری گفتند کفشگری در حد پرسپولیس نیست و یکسری دیگر از فامیلی ام ایراد گرفتند! من در 2 بای اخراج شدم و یک دوره هم مصدوم شدم اما از لحاظ فوتبالی، فصل برایم خیلی خوب رقم خورد. من توانستم با حمایت هواداران به جایگاه ثابتی در تیم برسم  و جواب اعتماد آقای دایی را بدهم.

_ البته این را نباید نادیده گرفت که تو از اواسط نیم فصل اول تا همین بازی های آخر و قبل از اینکه مصدوم شوی فوق العاده بازی کردی و در ترکیب پرسپولیس جا افتادی. همین بازی های مفیدت باعث شد تا نگاه ها به تو عوض شود. ...

اوائل فصل که آمده بودم، سومین سال حضورم در لیگ برتر را سپری می کردم.  یک بازیکن در سومین سال فوتبالش در لیگ برتر پیراهن پرسپولیس را به تن کند کمی با مشکل روبرو می شود. از طرفی همه چپ و راست مرا می کوبیدند. نه تنها مرا بلکه خیلی از بازیکنان جدید تیم را. می گفتند اینها در حد لیگ یک هم نیستند چه برسد به پرسپولیس. از فامیلی ام هم ایراد گرفتند و هزار و یک مشکل دیگر برایم بوجود آوردند. خدا را شکر با تلاش های بی وقفه ام توانستم برای پرسپولیس مفید باشم و از این آزمون سخت، سربلند بیرون بیایم.

_ گفتی ابتدای فصل همه از فامیلی ات ایراد می گرفتند. یکی دو روز پیش هم محمد مایلی کهن مصاحبه کرده و وقتی صحبتهایش به بازیکنان پرسپولیس رسیده گفته که آقای کفشدوزک هم برای پرسولیس کلاس می گذارد. خیلی ها می گویند منظور او تو بودی...

( کمی مکث می کند) واقعا؟ من که مصاحبه اش را ندیده ام اما اگر منظورش من بودم که باید بگویم من اصلا خودم را در حد و اندازه ای نمی بینم که برای پرسپولیس کلاس بگذارم. متاسفانه یکی از سایت ها از قول من ، حرفهای غیرواقعی نوشته بود و من هم پیر شدم تا توانستم تکذیبش کنم. باید به طرفداران پرسپولیس بگویم که من مثل بعضی ها نیستم که تا در پرسپولیس بازی می کنند خوب تیم را می خواهند و وقتی که رفتند شروع می کنند به انتقاد. من همیشه خوبی پرسپولیس را می خواهم.

_ من می گویم اگر کسی می خواهد از تو یا بازیکنی دیگر انتقاد کند ، انتقاد فنی انجام دهد. مثلا بگوید مهرداد کفشگری زیاد پاس اشتباه می دهد  یا جنگندگی اش در خط میانی کم است. اینکه به فامیلی یک بازیکن توهین می شود اتفاق جالبی نیست. انگار تو هم خیلی ناراحت شدی؟

ببینید آقای مایلی کهن بزرگ است و قابل احترام اما واقعا نمی دانم باید چه بگویم. به خدا از روز اول گفتم که از من انتقاد فنی کنید. هر چقدر که دوست دارید . گفتم این انتقادها را با جان و دل می خرم و روی سرم می گذارم اما نمی دانستم قرار است به فامیلی من هم اینگونه توهین شود. من در روستایی زندگی می کنم که 5000 نفر جمعیت دارد. نام این روستا، کفشگرکلا است و من افتخار می کنم که بچه این روستا هستم. باور کنید فامیلی حدود 4500 نفر از اهالی روستای ما کفشگری است. فامیلی من از اسم روستایم می آید اما آیا حق من و اهالی روستایم این توهین از سوی مایلی کهن است؟

_ اما خیلی از پیشکسوتان وقتی که پرسپولیس نتیجه می گیرد انتقاد نمی کنند اما وقتی می بازد یا مساوی می کند پیدایشان می شود. شما به عنوان بازیکن از این موضوع ناراحت نمی شوید؟

چه باید بگویم ؟ وظیفه من احترام به تمام پیشکسوتان پرسپولیس است. چون آنها هم سالها برای تیم زحمت کشیده اند و خون دل خورده اند اما نمی دانم چرا بعضی از آنها وقتی تیم می برد نیستند و اصلا معلوم نیست ایران هستند یا نه اما به محض اینکه تیم نتیجه نمی گیرد می آیند و از همه انتقاد می کنند. واقعا این رسمش نیست.

_ برنامه ات برای فصل بعد چیست؟

من که با پرسپولیس قرارداد دارم و علاقمندم تا بمانم.

_ پس دوست داری که بمانی و یک سال دیگر با پیراهن قرمز بازی کنی؟

صد در صد. این پیراهن را به همین راحتی ها بدست نیاورده ام که اینقدر راحت از دستش بدهم. در پرسپولیس و استقلال، سال اول خیلی مهم است. من سال اول را پشت سر گذاشته ام و برنامه ریزی می کنم تا برای فصل بعد بازی های بهتری انجام دهم. البته به شرطی که مرا بخواهند.

امیر اسدی

     
آی اسپورت
2014-04-21 13:51:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر