فهرست
انتشار ارقام قرادادها؛ بمب های مدرن
انتشار ارقام قرادادها؛ بمب های مدرن

انتشار ارقام قرادادها؛ بمب های مدرن


آی اسپورت-  فتح‌اله‌زاده ها و رویانیان ها در فواصل بین تعطیلات در لیگ بمب می‌ ترکانند حالا نوبت وزارت ورزش و آقای دکتر گودرزی شده است. بمب ها یکی پس از دیگری منفجر می‌ شود حالا به چه صورتی و ترکش آنها به کجا اصابت کرد، اصلا مشخص نیست. در صورتی که مهمترین مسئله همین است که هدف و انگیزه انتشار این قراردادها چیست و قرار است چه اتفاقاتی را شاهد باشیم بنابراین نباید زیاد احساسی شد و واکنش های بچگانه نشان داد تا اینکه به انگیزه های انتشاردهندگان پی نبرده اید.
آخر وزارتی که علی پروین را در مسند مدیریت باشگاه پرسپولیس می‌ نشاند چه تدبیر و برنامه ای عمیق می‌ تواند داشته باشد؟! در کشوری که معمولا این سری افشاگری ها بحث گرانتر شدن و بالا رفتن قیمت ها می‌ شود و تجربه و قسمت های دیگر نشان داده است که هیچ کاری با داد و بیداد و انتشار و افشاگری درست  نمی‌ شود، یا وزارت ورزش هنوز  نمی‌ داند فوتبال یعنی چه؟ پخش مسابقه فوتبال یعنی همه چیز، مارکتینگ و بازاریابی و ...
فوتبال نه تنها یک ورزش بلکه یک تجارت بین المللی است و اگر ایشان قصد اصلاح امور را دارد باید به دنیا نگاه کند که کشوری مثل آلمان چطور از بغل همین فوتبال نه تنها هزینه بلکه درآمدهای هنگفت دارد. کشور برزیل چگونه بیشتر با فرهنگ و اقتصاد و آداب و رسوم ما نزدیک تر است؟!
احتمالا نیز خیر دارید جناب وزیر! ولی راهش را اشتباه می‌ روید آدم هایتان راست این کار نیستند، برنامه تان مشخص نیست اصلا می‌ دانید پرسپولیس و استقلال یعنی چه؟
اصلا می‌ دانید قیمت یک بازیکن چقدر است که آن را افشا می‌ کنید؟ می‌ دانید قیمت بهترین بازیکن ایرانی چند است؟ فوتبال یک ورزش بین الملی است باید زیر بنا را درست کنید آنچه که مسلم است این است که در این فوتبال ضعف و میل بسیار است، تنها چیزی که حرفه ای است قیمت بازیکنان است و می‌ دانید علت چیست؟ علت آن است که هنوز مسئولان ما  نمی‌ دانند که از فوتبال چه می‌ خواهند،  نمی‌ دانند که پرسپولیس و  استقلال چه اهمیتی دارند، تمام هزینه های فوتبال را دولت متقبل می‌ شود و هیچگونه درآمدی ندارد و مدیرانی را به کار می‌ گمارد که غیر از هزینه کردن و رو دست هم دیگر زدن و قیمت ها را یا به عمد و یا به سهو بالا می‌ برند کار دیگری بلد نیستند!
شما می‌ توانستید بعد از اتمام لیگ بازیکنان پرسپولیس و استقلال را بخوانید و از اوضاع مالی آنها را آگاه نمایید و بر سر یک مبلغی به توافق برسید. حالا اینها را افشا کردید سال آینده می‌ خواهید چکار کنید، شد تیم هایی صنعتی قرار است از شما حرف شنوی داشته باشند؟ یا مثلا باشگاه فولاد که می‌ خواهد در مسابقات آسیایی شرکت کند و حتی باید تیم قوی راهی این مسابقات نماید می‌ تواند به بازیکنان خود بیشتر از امسال ندهد؟ اگر ندهد که همه آنها را  کشور خلیج فارس خواهند برد و اگر هم بدهد خوب به طبع قیمت بازیکنان تیم های دیگر افزایش پیدا خواهد کرد و باز هم پروژه شما شکست خورده است.
وزارت محترم:
به جای این همه هیاهو و مذاکرات و دعواهای بازیکنان و مدیران و پیشکسوتان باید یک کاری بکنند که فوتبال و لیگ آن واقعا در اختیار بخش خصوصی باشد، می‌ تواند به حق خود برسد، می‌ تواند درآمدزایی داشته باشد، می‌ تواند به تلویزیون دیکته کند. نه اینکه صداوسیما در این سال ها هر کار خواسته با فوتبال کرده و بالاترین درآمدها را از این ورزش داشته و تازه منت هم سر تیم ها می‌ گذارد که ما لطف می‌ کنیم و بازی های شما را پخش می‌ کنیم.
نخیر آقای وزیر اشتباه کردید؛
حالا می‌ خواهید با این قراردادها چکار کنید، قراردادها را باید طبق قانون پرداخت کنید مثل اینکه توافق  نمی‌ کند.
مردادماه لیگ برتر شروع می‌ شود، خوب مسابقات فوتبال که حتما باید برگزار شوند.
استقلال و پرسپولیس هم باید حتما برای آماده سازی 40 روز قبل از شروع لیگ تمرینات خود را شروع نمایند، برای اینکه تمرینات را آغاز کنند باید قرارداد داشته باشند خوب با این وضعیت آیا بازیکنی با این دو باشگاه قرارداد می‌ بندد؟ آیا به تبعات این موضوع وضعیت  و ناتوان شدن این دو باشگاه در میان مردم و اعتراضات احتمالی فکر کرده اید؟
اگر درایت باشد، مدیریت توانمند باشد و نظم و قانون حاکم باشد رعایت اولیه اصول تجاری حاکم بر فوتبال بین المللی رعایت شود جناب وزیر 60 میلیارد (20 میلیون  دلار) بدهی برای باشگاهی مانند پرسپولیس و استقلال بسیار اندک خواهد بود در صورتی که شروط بالا عملی شوند! ولی آیا شروط بالا با آمدن و بکار گرفتن مدیریت های شما عملی می‌ شود؟
خوب رویانیان محصول دولت قبل بود، آیا  علی پروین که شما وزارتخانه محترممان در این پست خواسته اید توانایی اجرای ایده های شما را دارند؟ آیا اجازه نداریم که از همین جا شک کنیم وقتی تدبیر اولیه شما ایشان است پس انتشار لیست می‌ تواند منتفی باشد، زمان ثابت خواهد کرد ولی جناب وزیر فوتبال علم نیست، سیاست نیست و مسئله امنیتی هم نیست که با دستور و انتشار ارقام درمان شود. فوتبال یک بیزینس است آن هم از نوع بین المللی آن و آن را باید با تجربیات درآمد کشوری مشابه و وفق دادن با شرایط ایران عملی نمود. 
     
آی اسپورت
2014-04-21 14:31:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر