فهرست
گزارش روز: کپی از دست ونگر، راه حل جدید لوو برای خط حمله آلمان
گزارش روز: کپی از دست ونگر، راه حل جدید لوو برای خط حمله آلمان

گزارش روز: کپی از دست ونگر، راه حل جدید لوو برای خط حمله آلمان

آی اسپورت- آرسن ونگر، سرمربی صاحب سبک آرسنال، راه حل فرار از بحران در خط حمله ی تیم ملی آلمان را به یوآخیم لوو سرمربی ژرمن ها نشان داد.
تقریبا دو ماه تا آغاز جام جهانی برزیل باقی مانده و یوآخیم لوو هنوز مشکلات زیادی برای انتخاب ترکیب ایده آل خود در این تورنمنت دارد اما او باید بسیار خوشحال باشد که ایده های مربیان باشگاهی راه حل های مناسبی را برای برون رفت از بحران پیش پای او گشوده است.
اولین مشکلی که تیم ملی با آن مواجه بود مصدومیت و دور بودن چندین ماهه ی بازیکنانی نظیر ایلکای گوندوگان و سامی خدیرا بود که زوج شواین اشتایگر را برای خط هافبک تیم ملی آلمان دچار مشکل کرده بود این سه بازیکن نخستین گزینه های لوو برای کمربند میانی تیم ملی هستند که عدم آمادگی آن ها نگرانی های زیادی را برای سرمربی تیم ملی ایجاد کرده بود اما به لطف نبوغ پپ گواردیولا این مشکل تا حدود زیادی حل شد.
لوو با الهام گرفتن از ایده ی پپ در بایرن، کاپیتان خود را از جناح راست به مرکز زمین منتقل کرد و در کنار شواین اشتایگر ترکیب خط هافبک خود را کامل کرد او در دیدار مقابل شیلی جواب قانع کننده ای از عملکرد لام در این پست دریافت نمود تا مشکل میانه ی زمین را تا حدود زیادی حل شده بداند.
اما دیگر بحران پیش روی لوو عدم آمادگی ماریو گومز و میروسلاو کلوزه مهاجمین اصلی مانشافت در جام جهانی است آن ها زمان زیادی از فصل را در کلینیک بایرن به سر بردند و کاملا از روزهای اوج خود فاصله دارند دو ماه زمان چندان زیادی برای بازگرداندن این دو به شرایط آرمانی نیست تا سرمربی تیم ملی از این نظر احساس خطر کند.


http://s1.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20130324&t=2&i=715803790&w=580&fh=&fw=&ll=&pl=&r=CBRE92N104U00

اما این مشکل نیز ظاهرا به لطف تصمیمات اخیر آرسن ونگر در آرسنال حل شد ونگر در دو دیدار اخیر توپچی ها از لوکاس پودولسکی به عنوان مهاجم نوک استفاده کرد و این مهاجم آلمانی موفق شد در این دو بازی چهار گل به ثمر برساند. این تغییر پست از چشمان لوو دور نمانده او بدون شک روی این گزینه برای جام جهانی کار خواهد کرد.
پودولسکی نسبت به دو مهاجم دیگر آلمان پر انرژی تر است و می تواند به خط هافبک نیز کمک کند. پودولسکی در تیم ملی آلمان به عنوان وینگر چپ مورد استفاده قرار می گیرد جایی که به نظر بسیاری از توانایی های او مورد استفاده قرار نمی گیرد. لوکاس در تیم کلن در خط حمله بازی می کرد و درخشش فوق العاده ای داشت پس از انتقال به بایرن او به عنوان هافبک مهاجم در سمت چپ هجومی بایرن مورد استفاده قرار گرفت که با افت شدید مواجه شد و نهایتا مجبور شد مونیخ را ترک کند.
با توجه به حضور وینگر های با کیفیتی همچون رویس، شورله، مولر و درکسلر به نظر منطقی می رسد که لوو روی پودولسکی به عنوان یک مهاجم نوک بیشتر حساب کند هرچند که توماس مولر و گوتسه نیز در این پست برای بایرن به میدان رفته اند اما در آن دیدارها چندان موفق نبودند.
     
آی اسپورت
2014-04-21 18:43:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر