فهرست
ایران شگفتی ساز شد: برزیل را حذف کردیم
ایران شگفتی ساز شد: برزیل را حذف کردیم

ایران شگفتی ساز شد: برزیل را حذف کردیم

آی اسپورت - تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی کلمبیا از ساعت 2:00 بامداد امروز (پنج شنبه) در ورزشگاه کولیسئو با قضاوت چرنی از جمهوری چک به مصاف تیم ملی برزیل مدافع عنوان قهرمانی رفت و در حالی که در وقت‌های معمول چهار بر چهار مساوی شده بود،‌ در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر دو به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. در ترکیب اولیه تیم ملی ایران،‌ علیرضا صمیمی، محمد کشاورز، اصغر حسن زاده، مهدی جاوید و احمد اسماعیل پور حضور داشتند. ترکیبی که تنها تفاوت آن با بازی‌های قبل،‌ حضور کشاورز به جای فرهاد توکلی بود.
شاگردان ناظم الشریعه در این بازی ابتدا دفاع را در دستور کار خود قرار داده و اجازه خلق موقعیت به برزیل ندادند، اما در حالی که ایران چند حمله روی دروازه بهترین تیم جهان تدارک دیده بود،‌ گل اول برزیل در دقیقه 8 برخلاف جریان بازی روی ضربه کرنر و توسط فالکائو به ثمر رسید. در ادامه بازهم در دقیقه 12 روی ضربه ایستگاهی و غفلت مدافعان ایران توسط فالکائو تیم ملی کشورمان شد. با دریافت این گل، حملات ایران شکل تازه‌ای گرفت و بالاخره حسین طیبی در دقیقه 14 روی کار تکنیکی و شوتی زیبا گل اول ایران را وارد دروازه تیاگو کرد. بعد از این گل فرهاد توکلی فرصت استثنایی را در فاصله سه دقیقه تا پایان نیمه اول بدست آورد اما توپ را با فاصله اندک به بیرون فرستاد.
برزیلی‌ها نیمه دوم را هم همچون نیمه نخست بهتر از ایران شروع کردند و  در دقیقه 30 روی اشتباه فردی ایران به گل سوم خود رسیدند. در ادامه ملی پوشان به بازی زیبای خود ادامه دادند و این بار افشین کاظمی در دقیقه 31 روی شوتی زیبا و از زاویه‌ای بسته گل دوم ایران را به ثمر رساند. بهترین موقعیت ایران برای رسیدن به گل سوم توسط خود کاظمی از دست رفت و این بازیکن موقعیت تک به تک را نتوانست به گل تبدیل کند. ناظم الشریعه در سه دقیقه پایانی از سیستم پاورپلی یا پنج نفره استفاده کرد و تیم ملی ایران روی این سیستم موفق شد توسط حسن زاده به گل سوم و مساوی برسد. بازی در وقت معمول با تساوی سه بر سه به پایان رسید و به وقت اضافه کشید.
در نیمه دوم وقت‌های اضافه فالکائو موفق شد روی اشتباه مدافعان ایران گل چهارم را بزند اما چند ثانیه بعد کشاورز کاپیتان ایران با ضربه‌ای زیبا گل مساوی را به ثمر رساند.در ضربات پنالتی برزیل یک ضربه را از دست داد و حسن زاده، سنگ سفیدی و احمدی برای ایران گل زدند.به این ترتیب ایران با حذف برزیل قهرمان دنیا به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال رسید. با این نتیجه ایران حریف پاراگوئه در مرحله یک چهارم نهایی شد و برزیل برای اولین از رسیدن به فینال بازماند.


منبع: ایسنا
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-22 06:04:20
نظر دهید
۱ نظر
احسان
پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۱۳
بهترین خبری بود که صبح می تونستم ببینم ،، دم همشون گرم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر