فهرست
رئال مادرید؛ پاس‌های زیاد و گل‌های کم!
رئال مادرید؛ پاس‌های زیاد و گل‌های کم!

رئال مادرید؛ پاس‌های زیاد و گل‌های کم!

آی اسپورت - رئال مادرید تحت هدایت جولن لوپتگی نتوانسته اقتدار خود را در زمینه کنترل توپ و میدان به گلزنی نیز منتقل کند. کهکشانی‌ها با مجموع ۵۰۰۳ پاس، دومین تیم برتر لالیگا در جدول تعداد پاس‌ها هستند. (بعد از بارسلونا با ۵۴۰۸ پاس) اما حالا ۴۰۹ دقیقه است که هیچ گلی را به ثمر نرسانده‌اند و تنها ۸۷ دقیقه دیگر تا ثبت بدترین رکورد تاریخ باشگاه در این زمیه فاصله دارند. آنها همچنین با ۱۸۲ ارسال، دومین تیم برتر مسابقات از این نظر، بعد از آلاوز هستند اما به نظر می‌رسد که این ارسال‌ها فاقد برندگی لازم برای گلزنی بوده‌اند. 

نمونه واضح این موضوع که پاس‌های رئالی‌ها نتوانسته آنها را به گل برساند در جدول بازیکنان با بیشترین تعداد پاس مشهود است. در این حدول عیسی مندی مدافع رئال بتیس با ۶۹۵ پاس در رده نخست قرار دارد. تونی کروس بهترین بازیکن رئال مادرید در این جدول با ۶۴۶ پاس چهارم است و سرخیو راموس با ۶۱۴ پاس، در رده ششم این جدول دیده می‌شود. 

تا این جا همه چیز خوب به نظر می‌رسد، اما هواداران رئال هنگامی نگران می‌شوند که دریابند لوکا مودریچ، قلب تپنده رئال مادرید در میانه میدان و کسی که نبض تیم را در کنترل خود دارد با ۳۲۹ پاس در این لیست رتبه نازل بیست و نهم را در اختیار دارد.

یک نکته قابل تامل دیگر آن که تیم لوپتگی هیچ بازیکنی در بین ۵ گلزن برتر فصل ندارد و کریم بنزما بهترین گلزن رئال با ۴ گل، در رده هفتم جدول گلزنان در رقابت برای کسب عنوان ال‌پیچیچی قرار گرفته است. 

در بخش پاس گل‌ها نیز رئال وضعیت چندان جالبی ندارد. گرت بیل با ارسال ۲ پاس گل بهترین بازیکن سفیدها است که در رده چهاردهم جدول قرار می‌گبرد. در جدول تیمی، رئال مادرید با ۶ پاس گل بین تمامی تیم های لالیگا رتبه هشتم را در اختیار دارد. این در حالی است که بارسلونا و سویا مشترکا با ۱۴ پاس گل در صدر این جدول قرار دارند.

با تمام این تفاسیر، جولن لوپتگی به شکلی کاملا آشکار امضای خود را بر سبک کنونی رئال مادرید زده است. نمایش تیم او علیرغم نتایج نه چندان مطلوب، کاملا چشم نواز و راضی کننده بوده است. سرمربی ۵۲ ساله امیدوار است با بازگشت بازیکنان کلیدی به ترکیب مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان، رئال دوباره به همان تیم خطرناک قبل تبدیل شود.

ساده خواهد بود که جدایی رونالدو در تابستان و پیوستن او به یوونتوس را عامل اصلی نتایج ابتدای فصل قلمداد کنیم، با این وجود افراد حاضر در باشگاه معتقدند ترکیب کنونی باشگاه به اندازه‌ای خوب هست که بتواند برای قهرمانی در تمامی جام‌ها رقابت کند و نمایش‌های خوب را به نتایج خوب نیز تبدیل کند.

نود

     
آی اسپورت
2018-10-11 19:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر