فهرست
یادداشت/ شاهکاری جدید از مورینیو، واقعا ونگر انسان بهتری است
یادداشت/ شاهکاری جدید از مورینیو، واقعا ونگر انسان بهتری است

یادداشت/ شاهکاری جدید از مورینیو، واقعا ونگر انسان بهتری است

کریس ویتلی
«یک روز بیرون از ورزشگاه او را پیدا می کنم و صورتش را خراب می کنم». دشمنی ژوزه مورینیو با آرسن ونگر به اوجش رسیده است. در سال های اخیر سرمربی پرتغالی بارها و بارها طعنه هایی به سرمربی آرسنال زده و کار به جایی کشیده که حتی او را «متخصص شکست» و «فضول» نامیده است. اما آخرین حرفی که او زده در کتابی منتشر شده که در آن مورینیو محکوم به شخصی تر کردن موضوع هم شده است.

راب بیزلی که در کتابش داستان های زیادی درباره مورینیو نوشته و رابطه نزدیکی با او داشته در دوران حضور مو در چلسی و رئال مادرید به او خیلی نزدیک بود و رابطه ای ویژه با او برقرار کرده بود. او حالا و در زمان مربی گری مو در یونایتد هم با سرمربی پرتغالی از طریق ایمیل و پیام های تلفنی در ارتباط است. اما چیزی که او از قول مورینیو درباره ونگر نوشته دیگر از آن چیزهایی نیست که با شنیدنش فقط بخندیم. چیزی است که هیچ کس دوست ندارد بشنود.

گفته می شود مورینو 2 سال پیش و زمانی که ونگر می خواست دروازه بان چلسی را هم به خدمت گیرد با او حمله کرده و انتقاد کرده که او بازیکنش را برای خروج از تیم تحریک کرده است. این در حالی است که با روی کار آمدن تایبوت کورتوا دروازه بان اهل چک خودش می خواست از چلسی جدا شود. مو هم در واکنش به این کار تصمیم گرفته با چمبرلین و ولمات وارد مذاکره شود و در ایمیل برای آن ها نوشته به خوبی می تواند باعث رشد و پیشرفت بازیکنان جوان شود؛ کاری که ونگر نمی تواند بکند.

اما این که همه این مسائل یک روز قبل از بازی آرسنال مقابل چلسی منتشر شده کمی عجیب نیست؟ به نظر مورینیو بیش از باخت های پشت سر هم در لیگ برتر، این بار تمرکزش را بیشتر روی آرسنال و چلسی گذاشته است. حدود 20 سال است که ونگر سرمربی آرسنال است و این طبیعی است که مورینیو برای اظهار نظر درباره او زمان های خاص و نزدیک به بازی های خاص را انتخاب کند.  

زمانی که ونگر برای جشن گرفتن هزارمین بازی به عنوان مربی آرسنال آماده می شود، توپچی ها با نتیجه 6 بر صفر مغلوب چلسی مورینیو در استمفوردبریج می شوند. این واقعا عجیب است. اما شرم آور تر از آن برخورد دو مربی در کنار زمین است که باعث می شود ونگر هم تایش در چلسی را هل دهد و آرامشش را از دست بدهد. پیش از این تنها سر الکس فرگوسن این توانایی را داشت که این چنین ونگر را اذیت کند. اما این بار فرد دیگری هم پیدا شده است.

این دیگر نامش جدال فرهنگ و فلسفه های فوتبالی نیست. برعکس نام آن دشمنی و مشکل شخصی بین دو مربی در یک لیگ فوتبال است. شاید مورینیو به صبر و آرامشی که ونگر در کنار زمین داردو احترامی که برای او در آرسنال قائلند حسودی می کند. شاید حسودی می کند که ونگر این توانایی را دارد تا هر سوالی که از او می پرسند به بهترین شکل پاسخ دهد و در آرسنال با او مانند اسطوره ای بی همتا برخورد می شود.

اما گفته مشهور ونگر از یک دهه قبل تا با حال اینجا دوباره کارایی پیدا می کند:«وقتی افراد احمق به موفقیت می رسند گاهی احمق ترشان می کنند و برعکس اصلا باعث باهوش تر شدنشان نمی شود».کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-23 14:13:56
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۶
اسطوره آرسنال ؟ نویسنده متن حالش خوبه ؟ بیست سال حضور و آخرین قهرمانی لیگ برتری که کسی یادش نمی آید کی بود آخرین درگیری را هم دیدیم که عاملش دقیقا خود ونگر بود بماند حرکت زشتش در پس زدن دست مورینیو
واقعیت اینست که ونگر مدتهاست نه به لحاظ فنی حرفی برای گفتن دارد و نه به لحاظ اخلاقی جنتلمن سابق ایت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر