فهرست
صالح نیا علیه منصوریان، دایی و گل محمدی/ شاگردان ناخلف من
صالح نیا علیه منصوریان، دایی و گل محمدی/ شاگردان ناخلف من

صالح نیا علیه منصوریان، دایی و گل محمدی/ شاگردان ناخلف من

آی اسپورت- ولی الله صالح نیا را خیلی ها بهترین مربی بدنساز ایران می دانند. مردی که این روزها مربی بدنسازی تیم ملی دارت! است و جایی در فوتبال ندارد درحالیکه بیش از دو دهه مربی بدنساز استقلال و پرسپولیس و تیم ملی بود. او امروز در مصاحبه ای به همه تاخت بخصوص شاگردانی مثل دایی و منصوریان، خداداد و گل محمدی.
 
شاگردان ناخلف
 پدر بدنسازی این مملکت هستم ولی واقعا باید از کسانی که برای شان خدمت کردم، گله که نه حتی انتقادهای تند انجام بدهم. همه شاگردان من ناخلف هستند به جز آنهایی که به خارج از این مملکت رفتند.
 
منصوریان
منصوریان شاگرد من بود ولی اگر من تاییدش نمی ‌کردم پورحیدری او را جذب نمی‌ کرد. حالا او مربی انگلیسی آورده و دلش به او خوش است. اگر ولی ‌الله صالح ‌نیا نبود منصوریان، خداداد، دایی و حتی گل ‌محمدی به هیچ جایی نمی ‌رسیدند.
 
بدنسازی استقلال
بدنسازی استقلال تا الان نه تنها کامل نبوده بلکه لنگ هم می ‌زند. انگار نه انگار که این بازیکنان باید در زمین دوندگی داشته باشند. درست در مقاطعی که تیم گل می ‌خورد یا برد را با مساوی عوض می‌ کند ضعف بدنساز به چشم می ‌آید اما جالب است که همه از بدنسازی این تیم تعریف می ‌کنند. نیمه دوم بازی استقلال و ذوب ‌آهن را تماشا کنید و ببینید ذوب ‌آهن به خاطر ضعف بدنی استقلال چقدر روی دروازه تیم منصوریان فشار آورد. تیمی که دو گل جلو بود اسیر حملات ذوب ‌آهن شد و اگر بازی 5 دقیقه دیگر ادامه داشت استقلال گل دوم را هم می ‌خورد. 7 هفته از لیگ گذشته و استقلال به شرایط خوب بدنی هم نرسیده است. حالا شما تصور کنید لیگ هم تعطیل شده و اگر در این فرصت بدنسازی کامل نشود استقلال تا پایان فصل دچار همین مشکل است. شما پرسپولیس را ببینید که کمتر دچار نوسان است و تا دقایق پایانی بازی با سپاهان برای بردن تلاش می ‌کرد. این نشان می ‌دهد پرسپولیسی ‌ها بیشتر روی مسئله بدنسازی کار کرده‌ اند.
 
بدنساز خارجی
سرمایه‌ سوزی در این مملکت باب شده است. کسانی که پول این مملکت را به جیب مربیان خارجی می ‌ریزند باید آن دنیا پاسخگو باشند. من با مربیان خارجی مخالف نیستم اما وقتی یک مربی در کشورش موفق می ‌شود اگر به اینجا بیاید تضمینی برای موفقیتش نیست. اگر بخواهید بیش از 10 مربی خارجی بدنساز را به شما معرفی می ‌کنم که به اینجا آمدند پول گرفتند و رفتند. دوستان همه جا گفته ‌اند ما قدیمی هستیم اما من از آنها سوال می‌ کنم چطور فرگوسن که 26 سال است قهرمانی می ‌آورده قدیمی نشده است؟ من رییس انجمن آمادگی جسمانی این مملکت بوده ‌ام و استاد دانشگاه هستم. آیا من قدیمی ‌ام؟ شما ببینید این اسامی که از آنها به عنوان شاگردانم نام بردم هیچ اندوخته ‌ای ندارند و به پشتوانه مردم در اینجا ایستاده ‌اند. اگر استقلالو پرسپولیس تماشاگر نداشتند به شما می ‌گفتم منصوریان یا گل ‌محمدی توانایی‌ شان در چه چیز است.
 
چرا مایلی کهن اخراجم کرد؟
زمانی به خاطر اینکه از خبرنگار دفاع کردم مایلی ‌کهن از تیم ملی اخراجم کرد. آقایان علی رییسی و سیامک قلیچ‌ خانی علیه تیم ملی مطلب نوشتند که چون دوستان انتقادپذیر نبودند از آنها گله می‌ کردند و وقتی من از آنها دفاع کردم کنار گذاشته شدم اما معتقدم خبرنگار جماعت ضعف تیم ملی را دیده بود و حالا هم اگر ضعفی را می ‌بیند باید بگوید و دهانش را باز کند نه آنکه چشمش را ببندد.
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-23 17:46:04
نظر دهید

۲ نظر
برزو
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۶
شما اگه توانایی و دانش داشتید اگه در ایران هم نمیشد میتونستید برید خارج از کشور فعالیت کنید مث مربی های تکواندو و کشتی فرنگی و ... که رفتند اذربایجان! پس کمبودها و عقب افتادگی های خودتون رو گردن اجنبی پرستی یا بی معرفتی شاگردانتون نذارید. دایی؟؟؟ خخ دایی زجر کشید تا دایی شد نه به خاطر استقلال یا پرسپولیس یا به خاطر هواداران
-
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
صالح نیا یه زمانی بهترین مربی بدنساز ایران بود یعنی الان هنه اینایی که لیگ برتری هستن ازش بهترن ؟ بعیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر